Slovenskí basketbalisti zvládli odvetný duel s Kosovom

19.7.2017 22:07

Slovenská mužská basketbalová reprezentácia zvíťazila v prípravnom stretnutí pred predkvalifikáciou MS 2019 v Číne nad Kosovom 75:73. Najlepším strelcom tímu bol s 19 bodmi Andre Jones. V predošlom stretnutí za zatvorenými dverami prehrali Slováci s rovnakým súperom 61:69.

Slováci zakončia sériu prípravných stretnutí 26. a 27. júla dvojzápasom v Maďarsku. Zápasu nechýbalo od úvodného rozskoku vysoké nasadenie, tímy sa presadzovali najskôr hlavne z priestoru pod košom. Slováci menej chybovali, ale v závere prvej štvrtiny pustili súpera do vedenia.

Zverenci trénera Ivana Rudeža však vstúpili do druhej 10-minútovky šnúrou 13:0, vďaka čomu sa razom ocitli vo vedení. To si udržali aj v ďalšom priebehu, po prvom polčase viedli 42:38. Po prestávke sa dianie na palubovke vyrovnalo, viac z hry mali hráči Kosova, ale Slovákom sa darilo úspešne eliminovať ich tlak. O osude stretnutia napokon rozhodli až záverečné minúty, domáci hráči v ňom predviedli pevnejšie nervy a presnejšiu mušku. Kosovo mohlo v samotnom závere získať víťazstvo na svoju stranu, ale ich pokus si nenašiel cestu do koša.

príprava:
Slovensko - Kosovo 75:73 (42:38)
zostavy a body
Slovensko: Jones 19, Ihring 11, Körner 10, Sedmák 9, Musil 0 (Baldovský a Žiak po 9, Baťka 6, Fusek 2, Krajčovič 0)
Kosovo - najviac bodov: Berisha 25, Shoshi 16, Veseli 12
TH: 16/10 - 10/8, fauly: 16 - 19, trojky: 7 - 9, rozhodovali: Ženiš, Margala, Turčin, 100 divákov.
štvrtiny: 18:24, 24:14, 16:18, 17:17