Chicago vyrovnalo stav série s Anaheimom na 2:2, Hossa asistoval

NHL TASR
24.5.2015 09:19

Hokejisti Chicaga triumfovali v noci na nedeľu v štvrtom zápase finále Západnej konferencie NHL doma nad Anaheimom 5:4 po predĺžení a stav série vyrovnali na 2:2. Na víťazstve sa jednou asistenciou podieľal aj slovenský útočník Marián Hossa.

Dukcs sa v stretnutí takmer postarali o rekord, keď sa im podarilo v záverečnej tretine v rozmedzí 37 sekúnd streliť tri góly. V histórii play off NHL ide o druhý najrýchlejší čas, počas ktorého padol takýto počet presných zásahov. Držiteľom historického zápisu ostáva Toronto, Maple Leafs v roku 1979 potrebovali na rovnaký kúsok 23 sekúnd.

Chicago - Anaheim 5:4 po dvojnásobnom predĺžení (1:0, 0:1, 3:3 - 0:0, 1:0) - stav série 2:2
Góly: 20. Saad, 43. Toews (HOSSA, Saad), 48. Seabrook (Saad, Toews), 53. P. Kane (B. Richards, Keith), 86. Vermette (Sharp, Teräväinen) - 39. Etem (Palmieri, Beauchemin), 49. Kesler (Silfverberg, Cogliano), 50. Beleskey, 50. Perry (Getzlaf)
Marián Hossa (Chicago) odohral 24:37 min, 3 strely, 1 asistencia, 2 plusové body, 1 zblokovaná strela