Hádzanárky z Michaloviec sa stali víťazkami Slovenského pohára

26.4.2015 12:28

Iuventa využila domáce prostredie, vo finále si poradila so Slovanom Duslo Šaľa.

Víťazný hetrik

Hádzanárky Iuventy Michalovce sa stali víťazkami Slovenského pohára žien 2014/2015. Zverenky trénera Františka Urbana využili výhodu domáceho prostredia, keď vo finále záverečného turnaja súťaže v Chemkostav aréne zdolali takisto ako v predchádzajúcej edícii družstvo HK Slovan Duslo 32:27 (17:16) a obhajobou prvenstva dosiahli víťazný hetrik.

Michalovčanky sa z triumfu v SP tešili štvrtýkrát v priebehu piatich sezón a celkovo sa stali držiteľkami cennej trofeje šiestykrát z doterajších 37 ročníkov. Okrem nej získali finančnú prémiu 1200 eur a právo účasti v Pohári víťazov pohárov 2015/2016. Ak sa stanú onedlho aj národnými šampiónkami, prejde právo štartu v PVP na finalistu.

Šalianky musia počkať

Zemplínčanky, ktoré si v prvom semifinále poradili s hráčkami HC Sporta Hlohovec 44:16 (21:9), nadviazali v pohárovej súťaži na tradíciu z rokov 2006 - 2011 v podobe triumfu domáceho klubu. Vtedy sa šesťkrát za sebou z celkového prvenstva tešili hádzanárky tímu usporiadateľa vyvrcholenia SP (postupne Slovan Duslo Šaľa, Iuventa Michalovce, ŠKP Bratislava, Šaľa, Iuventa a HK Danlog Partizánske).

Šalianky si na svoje dvanáste pohárové prvenstvo v histórii musia minimálne rok počkať. V semifinále síce poľahky prešli cez HK Slávia Partizánske 36:18 (18:9), ale vo finále sa hluchou päťminútovkou v druhom polčase pripravili o šancu získať trofej.

finále: Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 32:27 (17:16), Iuventa sa stala víťazom SP žien 2014/2015

Zostavy a góly:
Iuventa: Gubiková, Zykovová, Krebsová - Kučerová 2, M. Holešová 7, Rebičová 3, Geričová, Habánková, Horňáková 7, S. Nagyová 3, Wollingerová 1, Bajčiová, Krasková, Tregubovová 9/1, Levčenková, Geci
Duslo: Kvasnicová, M. Ladicsová, Haládiková - Bujnochová 2, Trochtová 4, Rácková 2, Klučková 6/4, R. Bíziková 4, Kodajová 2, Pócsíková, Demajová 2, Tulipánová, Königová, B. Bíziková 4, Blehová, Veselková 1
Pok. hody: 1/1 - 4/4, vylúčené: 6 - 3, ČK: 49. Geričová (Iuventa), rozhodovali: Oťapka a M. Sivák

Priebeh zápasu:

Do vedenia síce išli hneď v úvode hostky, ale Iuventa sa ako prvá prepracovala k aspoň dvojgólovému náskoku - 4:2 v 5. min. Šaliankam aj bez kanonierky Kertészovej sa podarilo vyrovnať v 17. min presným zásahom Ráckovej. V zostávajúcom priebehu vyrovnaného I. polčasu však opäť odskočili domáce (13:10, 14:11, 15:12), ale po oddychovom čase sa hráčky Dusla pred prestávkou dotiahli na 16:17.

Vyrovnaný boj plece pri pleci pokračoval aj v úvode po zmene strán. O gól či dva boli vpredu Michalovčanky, ktoré sa v strednej časti II. polčasu troma gólmi za sebou odpútali na 26:22 a kouč súpera Petrikovič si zobral oddychový čas. Po ňom však jeho zverenky opäť dvakrát inkasovali a Iuventa si vypracovala rozhodujúci náskok - 28:22 v 49. min. V záverečnej desaťminútovke si michalovský tím postrážil vedenie a napokon zvíťazil 32:27, čím takmer presne zopakoval finálový výsledok zo sezóny 2013/2014. Vtedy triumfoval v SP žien v Šali nad Duslom 31:27.