Slovenskí vodnopólisti prehrali v Grécku

18.3.2015 12:58

Slovenskí vodnopóloví reprezentanti prehrali aj vo svojom piatom vystúpení v kvalifikácia Svetovej ligy mužov, keď v Aténach podľahli favorizovaným Grékom 6:11.

Zverenci španielskeho trénera Antonia Estellera Serrahimu tak ostali na poslednej štvrtej priečke tabuľky A-skupiny.
Slováci zakončia svoje účinkovanie v kvalifikácii SL 14. apríla domácim duelom s Rumunskom.

Slováci sa ujali vedenia v 5. minúte, keď sa presadil Faměra a v prvej štvrtine dokázali hrať s favoritom vyrovnanú partiu. V druhej však už domáci zabrali naplno a zo stavu 2:2 išli do vedenia 6:3, ktoré po ďalšej časti ešte zveľadili na 9:4. Gréci už v závere súperom nedovolili zdramatizovať stretnutie a nakoniec sa tešili z triumfu 11:6.