Hádzanári Tatrana Prešov sú krok od zisku trinásteho titulu

20.5.2017 23:39

Ešte jedno víťazstvo a hádzanári Tatrana Prešov obhája domáci titul. V druhom zápase finálovej série vyhrali v Šali rozdielom troch gólov.

Šaľa v snahe vyrovnať stav série odštartovala nebojácne v 4. minúte po presnom zásahu Meľnyka viedla 3:1. Favorizovaní hostia postupne vyrovnali hru a na konci úvodnej desaťminútovky sa vďaka strelecky disponovanému Hrstkovi prvýkrát dostali do vedenia (4:5). Tatran si potom udržiaval náskok, no záver prvej časti vyznel pre Šaľu a Michniewicz ju poslal do tesného polčasového vedenia 15:14.

Ešte v 36. minúte domáci výrazne živili šance na víťazstvo, keď viedli sľubne o štyri góly 20:16. Potom už ale na palubovke dominovali Prešovčania na čele s najlepšie strieľajúcim Čípom. V 47. minúte hostia po góle Peskova vymazali manko (23:23) a v záverečnej desaťminútovke otočili priebeh vo svoj prospech.