Rybáriková a Lacko prehrali, Kližan skrečoval

TASR TA3
21.1.2015 12:45

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková neuspela v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. Nasadenej dvadsaťjednotke Číňanke Šuai Pcheng podľahla hladko v dvoch setoch 1:6, 1:6.

V úvodnom dejstve získala jediný gem za stavu 0:5, v druhom pri 0:4. Slovenská dvojka nenašla recept na rýchlu strojovú hru súperky, ktorá v 3. kole nastúpi proti víťazke súboja medzi Kazaškou Jaroslavou Švedovovou a Portoričankou Monicou Puigovou.

Julia  Gorgesová (Nem.) - Klára Koukalová (ČR) 6:3, 4:6, 6:2
Jaroslava Švedovová (Kaz.) - Monica Puigová (Portor.) 6:2, 7:6 (6)
Jekaterina Makarovová (10-Rus.) - Roberta Vinciová (Tal.) 6:2, 6:4
Carina Witthoeft (Nem.) - Christina Mchaleová (USA) 6:3, 6:0

Kližan skrečoval zápas, Lacko prehral

Slovenský tenista Martin Kližan neuspel proti Portugalčanovi Joaovi Sousovi skrečoval za stavu 6:4, 6:7 (4), 4:6, 0:1 vo štvrtom sete.

Zverenec trénera Martina Damma mal duel dobre rozohratý, v druhom dejstve mal brejk k dobru, no Sousa si vynútil tajbrejk, vyrovnal na 1:1 na sety a prevzal opraty stretnutia do svojich rúk. Kližana postupne chytali kŕče, po prehratom treťom sete zamieril do šatne a po strate podania v úvode štvrtého dejstva sa vzdal.

Tenista Lukáš Lacko zas napriek sympatickému výkonu podľahol desiatemu nasadenému Bulharovi Grigorovi Dimitrovovi v štyroch setoch 3:6, 7:6 (10), 3:6, 3:6. Slovensko tak už na úvodnom podujatí veľkej štvorky nemá zastúpenie v mužskom singli.