Edmonton so Sekerom podľahol Anaheimu, Ducks vyrovnali sériu

TA3 SITA TASR NHL
4.5.2017 08:27

Hokejistov Pittsburghu Penguins delí už iba jedno víťazstvo od postupu do finále play off Východnej konferencie NHL.

Obhajca Stanleyho pohára zdolal v noci na štvrtok v vo štvrtom súboji konferenčného semifinále Washington 3:2 a v sérii vedie už 3:1 na zápasy. Penguins uspeli napriek absencii svojho kapitána Sidneyho Crosbyho, ktorý v predchádzajúcom dueli s Capitals utrpel otras mozgu po krosčeku od Matta Niskanena.

Edmonton v zostave so slovenským obrancom Andrejom Sekerom nestačil vo štvrtom dueli semifinále Západnej konferencie na Anaheim, s ktorým prehral 3:4 po predĺžení. Oilers neudržali dvojgólový náskok, v druhej tretine inkasovali trikrát, napokon však dostali zápas do predĺženia vďaka gólu Drakea Caggiulu 102 sekúnd pred koncom tretej tretiny.

O výhre Ducks rozhodol presný zásah švédskeho útočníka Jakoba Silfverberga, ktorý skóroval v predĺžení už po 44 sekundách. "Káčerim" vyrovnali sériu na 2:2, aj v jej štvrtom zápase tak uspeli hostia.

Pittsburgh - Washington 3:2 (1:0, 2:2, 0:0) - stav série 3:1
Góly: 5. Hörnqvist (Määttä, Matt Cullen), 24. Guentzel, 32. J. Schultz (Malkin, Guentzel) - 28. Kuznecov (J. Williams, M. Johansson), 29. Schmidt (Oshie, Shattenkirk)

Edmonton - Anaheim 3:4 po predĺžení (2:0, 0:3, 1:0 - 0:1) - stav série 2:2

Góly: 16. Lucic (Draisaitl, Letestu), 18. McDavid (Draisaitl, Maroon), 59. Caggiula (Nugent-Hopkins, Maroon) - 22. Getzlaf (Montour), 26. Rakell (Getzlaf, Perry), 35. Getzlaf (Rakell, Vatanen), 61. Silfverberg (Getzlaf)
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 24:03 min, 1 strela, 1 "hit", 3 zblokované strely, 1 pluska