Prešov nezaváhal v dohrávke a je lídrom

SITA TA3
24.9.2014 22:39

Extraliga hádzanárov má po stredajšom dohrávanom stretnutí nového lídra. Hráči Tatrana Prešov potvrdili suverenitu na domácej scéne aj v Bratislave, kde v rámci 2. kola vyhrali nad ŠKP 37:24 (18:10).

"Policajti" ako-tak držali krok v úvodnej štvrťhodine (4:7), ale hostia si do polčasovej prestávky utvorili pohodlný osemgólový náskok, ktorý po zmene strán ešte navýšili. Zaujímavosťou duelu boli nezvyklé nuly v kolónke vylúčených, keď arbitri Novák a Zubo neudelili ani jeden dvojminútový trest.

Zverenci kouča Petra Dávida sa s plným počtom bodov dotiahli na hádzanárov Topoľčian a Považskej Bystrice, ale vďaka lepšiemu skóre sa dostali na vedúcu priečku tabuľky. Úradujúci majster v najvyššej slovenskej súťaži mužov zvíťazil v 54 zápasoch v sérii a neprehral dokonca v 55 stretnutiach za sebou.

Hádzaná - extraliga mužov 2014/2015 - dohrávka 2. kola - streda:

ŠKP Bratislava - Tatran Prešov 24:37 (10:18)
Najviac gólov: M. Volentics 7/3, Zechmeister 4, Kysel a R. Demovič po 3 - D. Krok a Krištopans po 6, Hrstka 6/2
Pok. hody: 3/3 - 2/2, vylúčení: 0 - 0, rozhodovali: Novák a Zubo, 200 divákov