TA3 SITA
18.5.2013 22:05

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 35. kola extraligy mužov v hádzanej.

ŠKP Bratislava - Slovan Modra 29:26 (15:10)
Najviac gólov: M. Volentics 9, Kucharík 6, Slaninka 5 - Tschur 13, Michal Fázik 6, Malovec 3
Pok. hody: 3/2 - 3/3, vylúčení: 8 - 7, ČK: 30. Štepanovský za tri vylúčenia - 28. Stachovič za tri vylúčenia, rozhodovali: Cibere a Richvalský, 200 divákov
V prvom polčase začali lepšie a aktívnejšie domáci, keď si do polčasovej prestávky vypracovali päťgólový náskok. Po zmene strán Bratislavčania poľavili a dostatočne sa nekoncentrovali, čo hostia využili a dokázali stiahnuť náskok ŠKP. Duel však napokon domáci "policajti" dotiahli do víťazného konca.

Tatran Prešov - 1. MHK Košice 40:25 (23:16)
Najviac gólov: Guzy 7, T. Urban 7/1, T. Mažár 4 - Pecha 6/3, Maguška 5/1, Ľoch 4
Pok. hody: 1/1 - 4/4, výlučení: 5 - 4, rozhodovali: Dvorský a Karlubík, 242 divákov
V poslednom domácom stretnutí v dlhodobej časti extraligy dal domáci tréner príležitosť i prešovským mladým nádejným hádzanárom. Nasadenie piatich dorastencov splnilo svoj účel, aj keď Košičania dlho odolávali. Až od 20. min začali mať hráči Tatrana navrch a v druhom polčase už potvrdili úlohu favorita a lídra extraligovej tabuľky. Diváci sa dočkali aj očakávanej štyridsiatky, o ktorú sa postaral v 59. min Samuel Orlovský.

HC Sporta Hlohovec - MŠK Považská Bystrica 30:29 (17:13)
Najviac gólov: Holdoš a Mazur po 6, Jurka a Dudáš po 4 - Zdráhala 8/5, Marián Gardian 5, J. Kozák 4
Pok. hody: 1/0 - 5/5, vylúčení: 5 - 6, rozhodovali: Oťapka a Sivák, 500 divákov
Považania viedli v úvode 4:1, ale domáci po štvrťhodine hry vyrovnali na 6:6 a do prestávky si utvorili štvorgólový náskok (17:13). Do druhého dejstva lepšie naskočili hostia, ktorí vyrovnali na 19:19. Sporta však odpovedala šnúrou šiestich presných zásahov za sebou (25:19) a zdalo sa byť rozhodnuté. Hlohovčania si však duel sami zdramatizovali a až do konca museli bojovať o víťazstvo, ktoré napokon aj dosiahli (30:29).

HK Topoľčany - HC Štart Nové Zámky 37:32 (19:14)
Najviac gólov: Klačanský 13/4, Ivanicja 7, Masaryk 4 - D. Pogány 8, Kurka 8/1, Sivák 5
Pok. hody: 6/4 - 1/1, výlučení: 7 - 3, rozhodovali: Daňo a Sabol, 450 divákov
Domáci hádzanári viedli od začiatku zápasu aj vďaka výbornému výkonu brankára Drápala. Po zmene strán dal tréner domácich Straka príležitosť všetkým hráčom z lavičky. Strelecky sa v stretnutí zaskvel Lukáš Klačanský z Topoľčian, autor 13 gólov.