Počet výsledkov: 36

Výsledky vyhľadávania

Slovenská voda - Thermalpark Dunajská Streda

Slovenská voda - Thermalpark Dunajská Streda

| zdroj: TA3

Dovolenka na Slovensku je v súčasnosti nielen zodpovedná voľba, ale aj jedinečná príležitosť objaviť pozoruhodné miesta. Jedným z takýchto miest je aj Thermalpark v Dunajskej Strede. Toto miesto vďačí za svoj vznik kurióznym okolnostiam.

Slovenská voda – Stará Ľubovňa

Slovenská voda – Stará Ľubovňa

| zdroj: TA3

Slovensko je krajina, ktorá sa množstvom, výdatnosťou a chemickým zložením minerálnych vôd radí medzi najvýznamnejšie na svete. Na našom území v súčasnosti evidujeme až 1 500 prameňov, pričom až 85 z nich nájdeme v okrese Stará Ľubovňa. Mnohé pramene využívajú domáci obyvatelia, pričom Sulinka a Ľubovnianka majú aj komerčné využitie. A práve do ľubovnianskych kúpeľov sme sa pozreli.

Slovenská voda - AquaCity Poprad

Slovenská voda - AquaCity Poprad

| zdroj: TA3

V relácii Slovenská voda sme sa tentokrát pozreli na vodu, ktorá sa v hĺbke vyše 1600 metrov pod povrchom ukrývala viac ako 15 000 rokov. Najčistejšia termálna voda s viac ako 20 minerálnymi látkami sa nachádza pod Tatrami vo vodnom svete AquaCity Poprad.

Slovenská voda z 2. júla

Slovenská voda z 2. júla

| zdroj: TA3

Slovensko je jednou z mála krajín, ktoré majú pod zemským povrchom ukrytý poklad vo forme kvalitných veľkokapacitných zdrojov pitnej vody. Z celkovej kapacity schválených využiteľných vodných zdrojov sa reálne spotrebuje len 25 percent. Podľa týchto údajov by malo Slovensko patriť k šťastným krajinám, kde je dostatok vody pre všetkých. Problémom je však nerovnomerné rozdelenie vodných zdrojov na našom území.

Slovenská voda - Veľký Meder

Slovenská voda - Veľký Meder

| zdroj: TA3

Slovensko je vďaka svojej geografickej polohe mimoriadne bohaté na termálne pramene. Blahodárne a regeneračné účinky tohto prírodného bohatstva na ľudský organizmus boli známe už v stredoveku. Tento vynález využívali aj najväčší panovníci tej doby, vrátane obľúbeného uhorského kráľa Mateja Korvína. S kamerou sme sa preto v relácii Slovenská voda pozreli do Veľkého Medera.

Slovenská voda z 25. júla

Slovenská voda z 25. júla

| zdroj: TA3

Prameň zdravia na Liptove nazývajú zázračným. Ide o liečivú minerálnu vodu, ktorú nájdeme v Kúpeloch Lúčky. Vďaka jej unikátnemu zloženiu pomáha pri gynekologických problémoch, ale aj pri ochoreniach pohybového aparátu. Dva poháre tejto vody totiž obsahujú toľko vápnika, ako pohár mlieka.

Slovenská voda z 11. júla

Slovenská voda z 11. júla

| zdroj: TA3

Slovensko je krajina, ktorá sa množstvom, výdatnosťou a chemickým zložením minerálnych vôd radí medzi najvýznamnejšie na svete. Na našom území v súčasnosti evidujeme až 1500 prameňov, pričom až 85 z nich nájdeme v okrese Stará Ľubovňa. Mnohé pramene využívajú domáci obyvatelia, pričom Sulinka a Ľubovnianka majú aj komerčné využitie. Pozrite sa s nami do Ľubovnianských kúpeľov.