Tlačové správy

14.7.2011

TA3 podporí Koncert pre Nórsko mimoriadnymi spravodajskými blokmi

Televízia TA3 vo svojom spravodajstve vyčlení najviac priestoru pre nedeľný Koncert pre Nórsko zo všetkých televízií. Benefičný koncert venovaný obetiam tragických udalostí na ostrove Utoya a v Osle, ktorým Slovensko vyjadrí   spolupatričnosť s nórskymi občanmi, bude TA3 vysielať v živých prenosoch a mimoriadnej edícii správ.

 

Pri tragédií takýchto rozmerov, ktorá hlboko zasiahla osudy mnohých rodín staviame solidaritu a spolupatričnosť na prvé miesto. Šírenie tohto odkazu po celom Slovensku považujeme za našu spoločenskú povinnosť,“ povedal zástupca generálneho riaditeľa TA3 pre program, Martin Halanda.

 

TA3 bude priame prenosy z Koncertu pre Nórsko vysielať v nedeľu 31. Júla od 18:00 do 18:30 a po krátkych správach od 19:00 až do ukončenia podujatia. Živý vstup z koncertu tiež prinesú hlavné správy, ktoré budú dianie z Hlavného námestia  monitorovať prostredníctvom obrazu v obraze. Prvú polhodinu koncertu budú moderovať reportéri TA3.
Televízia TA3 tiež v spolupráci s RTVS bezodplatne vyrobila televíznu upútavku na Koncert pre Nórsko, ktorú bude vysielať v rámci reklamných brejkov od piatka až do nedele.

 

Koncert pre Nórsko sa uskutoční v nedeľu 31.7.2011 o 18:00 na Hlavnom námestí v Bratislave.  Občianska iniciatíva Ruža pre Nórsko ako organizátor koncertu zabezpečila účasť umelcov ako Dorota Nvotová, Oskar Rózsa, Martin Valihora, Miroslav Dvorský, Marcel Palonder, Marián Čekovský, Marián Greksa, Tomáš Sloboda s projektom Sounds Like This či Soňa Horňáková. Všetci umelci na koncerte vystúpia bez nároku na honorár.

Lucia Hablovičová z iniciatívy potvrdila, že súčasťou koncertu bude aj symbolické zapaľovanie sviečok, do ktorého sa prostredníctvom mediálnych kanálov môžu zapojiť ľudia na celom Slovensku.