Tlačové správy

18.3.2019

TA3 s najlepšou sledovanosťou za ostatných 12 mesiacov

Prvé kolo prezidentských volieb, ktoré bolo hlavnou témou spravodajskej televízie počas víkendu, sledovalo na obrazovkách televízie TA3 v sobotu takmer 1,3 mil. a v nedeľu viac ako 1,4 mil. divákov.

V sobotu od ranných hodín monitorovali štáby TA3 prvé kolo prezidentských volieb a prinášali divákom informácie o ich priebehu. Televízia dosiahla celodenný share (12+ a hosti) až 4,8 %, čo predstavuje najvyšší výsledok za posledný rok. Od 21.30 priniesla TA3 špeciálne Volebné štúdio, v ktorom s hosťami sociologičkou a riaditeľkou Inštitútu pre výskum práce a rodiny, PhDr. Silviou Porubänovou a s výkonným riaditeľom agentúry AKO, Mgr. Václavom Hříchom, diskutoval moderátor Norbert Dolinský o priebehu volieb prezidenta SR. Po skončení moratória sa moderátor spolu so svojimi hosťami venovali prieskumu agentúry AKO vypracovanému exkluzívne pre TA3 a spoločne komentovali priebežné výsledky prvého kola volieb prezidenta SR až do ich konečného sčítania.

Prostredníctvom priamych živých vstupov redaktori TA3 monitorovali situáciu priamo vo volebných centrálach kandidátov a priniesli ich prvé reakcie na výsledky. Volebné štúdio TA3 (21:30-2:55) dosiahlo mimoriadne úspešné čísla sledovanosti, rch 745 tis., shr (12+) 9,7 %, shr (top manažéri s VŠ) 14,4 %, ku koncu vysielania stúpol share (CS 12+ a hostia) na 20, 1%, a TA3 bola v tomto čase jednotkou na trhu.

V nedeľu informovala televízia TA3 o výsledkoch prvého kola prezidentských volieb mimoriadne už od 06.00 hod. ráno. Do relácie V Politike o 11.00 prijali pozvanie moderátora Norberta Dolinského víťazi prvého kola Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič ako aj kandidáti, ktorí sa nedostali do druhého kola Béla Bugár a Štefan Harabin. Relácia V Politike dosiahla kumulatívny reach 573 tis., premiéra relácie dosiahla:  rtg 291 tis., rch 460 tis., shr (12+) 24,9 %, shr (top manažéri s VŠ) 48,8 %  - v obidvoch cieľových skupinách bola TA3 jednotkou na trhu.