Tlačové správy

21.12.2011

Používatelia portálu ĽudiaĽuďom.sk rozhodnú, kto získa koncom januára dar 10-tisíc eur od televízie TA3

Niekedy je pomocou aj to, keď ľudia šíria medzi sebou informáciu o dobrom projekte či o tých v núdzi. Žiadosť o pomoc tak ľahšie nájde adresáta s dobrým srdcom, ochotou a možnosťami pomôcť.

Vďaka najnovšej súťaži, ktorú odštartoval portál ĽudiaĽuďom.sk v spolupráci s televíziou TA3 sa sociálnou sieťou Facebook ale aj e-mailami v týchto dňoch šíria podobné výzvy. Do konca januára majú žiadatelia o pomoc na darcovskom portáli www.LudiaLudom.sk šancu zabojovať o 10-tisíc eur, ktoré venuje prvá slovenská spravodajská televízia.

Túto sumu získa výzva, teda žiadosť o podporu, ktorá bude mať najviac sympatizantov. Ktokoľvek môže podporiť jednu i viacero výziev priamo na portáli ale aj zdieľaním na Facebooku. Ak by víťazná výzva bola na nižšiu sumu, zvyšok si rozdelia ďalšie úspešné žiadosti.

Už za prvé hodiny súťaže sa návštevnosť portálu niekoľkonásobne zvýšila a výrazne narástol aj počet darov. Najviac sympatizantov za prvé dva dni má výzva na získanie prostriedkov na zakúpenie vozidla pre terénnych pracovníkov, ktorí sa starajú o bratislavských bezdomovcov. Priebežné výsledky súťaže nájdete na http://www.ludialudom.sk/vyzvy?orderby_field=points&orderby_sort=asc.

ĽudiaĽuďom.sk je prvý skutočne komplexný a univerzálny online systém darcovstva na Slovensku. Jeho základom je internetový portál s prehľadnou databázou výziev na podporu všeobecne prospešných zámerov predložených príjemcami.

Portál je otvorený pre všetkých, ktorí potrebujú pomoc a chcú tu predstaviť svoje výzvy na podporu. Na rozdiel od iných systémov podpory kvalitu žiadostí posudzujú samotní darcovia bez zásahov prevádzkovateľa portálu. Pri rozhodovaní môže darca využiť hodnotenia tzv. overovateľov, ktorí na požiadanie príjemcov overia presnosť a pravdivosť zverejnených informácií v podobe vydaných overení.

Portál ĽudiaĽuďom.sk vznikol na základe mnohých rozhovorov zástupcov Centra pre filantropiu, n. o. a spoločnosti SK-NIC, a. s., ktorá je správcom národnej domény .SK. V týchto diskusiách sa rodil projekt, ktorý je v záujme internetovej verejnosti a ktorý má podporiť spolupatričnosť ľudí na Slovensku. Od počiatku pri ňom ako partneri stáli najmä spoločnosti SWAN, Anasoft a Združenie miest a obcí Slovenska. Najnovšími partnermi projektu ĽudiaĽuďom.sk sú televízia TA3 a Nadácia TA3.