Tlačové správy

23.8.2011

Portrét na TA3 prinesie exkluzívnych hostí

Relácia Portrét, ktorá patrí k najúspešnejším publicistickým televíznym reláciám na Slovensku, prinesie divákom v jeseni ďalšiu sériu exkluzívnych hostí.

V relácií Portrét chceme aj naďalej predstavovať výnimočné osobnosti. Dôraz však budeme klásť aj na zahraničných hostí, ktorých mená majú medzinárodný cveng,“ hovorí moderátorka a dramaturgička relácie Andrea Vadkerti.

 

Už od septembra sa tak na obrazovkách TA3 objaví napríklad viacnásobný šachový veľmajster Garry Kasparov, či bývalý prezident futbalového klubu FC Barcelona Joan Laporta. Hosťami Portrétu budú aj najúspešnejší biznis kouč John Whitmore a zakladateľ značky Hugo Boss, Peter Littman.

V budúcom roku plánujeme tiež rozhovory s Niki Laudom, Michaelom Gorbačovom , Václavom Havlom či s osobným sekretárom zosnulého Jána Pavla II., kardinálom  Stanislawom Dziwisom,“ dodáva Vadkerti s tým, že títo hostia by mali účasť čoskoro potvrdiť.

V relácii sa po letných prádzninách objavia ďalšie osobnosti svetového formátu - napríklad svetoznámy dirigent Benjamin Zander.

Portrét sa v posledných týždňoch umiestňuje v TOP 25 najsledovanejších relácií. V 33. týždni bol reach takmer 144-tisíc divákov, share na pokrytí TA3 1,9%. Popularite sa teší aj v typickej cieľovej skupine TA3, teda v Bratislave, a to najmä u vysokoškolsky vzdelaných ľudí a manažérov.

Relácie so zahraničnými hosťami TA3 vysiela s titulkami, aby si ich anglicky hovoriaci diváci mohli vychutnať v pôvodnom znení.


Relácia Portrét sa vysiela od roku 2006. Počas svojej existencie odvysielala napríklad interview s najúspešnejším motivátorom sveta a spisovateľom Brianom Tracym (na snímke s A. Vadkerti),
či s kanadskou hokejovu legendou Markom Messierom.

Do Portrétu sa zo slovenských hostí dostal aj 28-ročný najúspešnejší astrofyzik slovenského pôvodu pracujúci pre NASA, objaviteľ hviezdnej pavučiny Norbert Werner, gitarový virtuóz Henry Tóth, Ján Ďurovčík či Dalibor Karvay. V minulom roku bol najúspešnejšou časťou rozhovor s Jožom Rážom, ktorú si pozrelo viac ako pol milióna divákov.