Tlačové správy

16.9.2011

Exkluzívne: Na Slovensko príde Larry King

Desiate výročie vysielania spravodajskej televízie TA3 na Slovensku oslávi aj najznámejší svetový moderátor Larry King.

„Osobne si neviem predstaviť vhodnejšiu príležitosť na návštevu takejto svetovej osobnosti ako výročie spravodajskej televízie, ktorá sa desať rokov udržala na trhu v krajine, ktorej demokratický systém sa stále dá považovať za mladý. Larry King je naším novinárskym guru a možnosť stretnúť sa s ním bude pre celý tím ľudí v TA3 veľkou poctou,“ povedal generálny riaditeľ TA3 Michal Gučík. Larry King príde na Slovensko 21. septembra a zostane tri alebo štyri dni. Zúčastní sa aj na slávnostnom galavečeri TA3, ktorý začne vo štvrtok 22. Septembra o 19:30 v priestoroch bratislavskej Starej tržnice. Večer bude sprevádzaný mimoriadnymi živými vstupmi. Pri príležitosti desiateho výročia televízie TA3, kde bude mať Larry King príhovor sľúbil „aj malé prekvapenie“. S najväčšou pravdepodobnosťou bude aj hosťom v štúdiu TA3 a médiám poskytne priestor na tlačovej konferencii vo štvrtok o 12:00 v bratislavskom hoteli Kempinski.

 

Mladý Larry King už pomaly rezignoval na svoj sen stať sa rozhlasovým moderátorom a zamestnal sa ako poštový doručovateľ. Jedného dňa sa však po náhodnom rozhovore so zamestnancom televízie CBS dozvedel, že na Floride sa vďaka rapídne rastúcemu mediálnemu trhu otvorilo množstvo pracovných príležitostí aj pre ľudí bez novinárskych skúseností. O pár dní už pracoval ako DJ v rádiu Miami Station, v roku 1960 debutoval so svojím prvým programom v miestnej televízii. V sedemdesiatych rokoch sa však všetko zmenilo a Larry King sa ocitol hlboko v dlhoch a bez práce. A tak začal písať pre malé miestne noviny a rádiá. Po škandále, ktorý neskôr odhalil sa mu podarilo vrátiť do éteru južnej Floridy. Jeho kariéra pokračovala raketovým tempom a v roku 1985 debutovala šou Larry King Live v televízii CNN. Larry King prinášal rozhovory s významnými atlétmi, hercami, spisovateľmi a politikmi. Jeho vplyv významne narástol po tom, ako sa miliardár Ross Perot rozhodol, že v tejto šou naživo oznámi svoju prezidentskú kandidatúru. Tak sa Kingova relácia okrem iného stala obľúbeným fórom pre radu ďalších kandidátov zároveň najsledovanejším a najdlhšie vysielaným programom CNN s dennou sledovanosťou vyše milióna divákov. Show skončila v roku 2010 po 25 rokoch v jednom vysielacom čase.

V roku 2007 oslávil Larry King 50 rokov v americkom a medzinárodnom éteri. Počas svojej kariéry urobil viac ako 30 000 rozhovorov a jeho týždenný stĺpček v denníku USA Today čítal celý svet. Diváci samotnej show Larryho Kinga sa dnes počítajú v miliardách.