Tlačové správy

14.7.2011

Koncert pre Nórsko spojil divákov TA3

Nedeľný koncert pre Nórsko, ktorý televízia TA3 vysielala naživo z bratislavského Hlavného námestia, sa stretol s výnimočným záujmom divákov. Prenos trvajúci od 18:00 do 21:15 aspoň jednu minútu sledovalo až 514 324 divákov.

Výnimočný záujem o túto spoločenskú udalosť znamená jednoznačné popretie odkazu nórskeho vraha, ktorý Slovensko označil ako xenofóbnu a netolerantnú krajinu. V skutočnosti ľuďom na Slovensku solidarita vôbec nie je cudzia a ľudská bolesť sa ich dotýka tak, ako sa táto tragická udalosť dotkla celého sveta,“ povedal zástupca generálneho riaditeľa TA3 pre program, Martin Halanda.

Televízia TA3 vo svojom spravodajstve Koncertu pre Nórsko vyčlenila najviac priestoru zo všetkých slovenských televízií. Koncert dostal priestor v živých prenosoch a mimoriadnej edícii správ. Dianie na mieste moderovala športová moderátorka a redaktorka TA3, Petra Ázacis.

Priamy prenos z podujatia dosiahol v cieľovej skupine manažérov s vysokoškolským vzdelaním podiel 5,64 percenta. V skupine dospelých divákov z Bratislavy bol aktuálny podiel na sledovanosti 5,65 percenta. Obe hodnoty sú výrazne vyššie, ako priemerné ukazovatele podielov na sledovanosti.