Kantar bude naďalej merať televíznu sledovanosť na Slovensku

Uzavretie kontraktu na ďalších osem rokov zahŕňa upgrade technológie merania na novú generáciu Kantar People Meter 7 do všetkých domácností panelistov.

Bratislava, 3.2.2021: Kantar, vedúca spoločnosť v oblasti dát, prieskumu a konzultingu oznamuje predĺženie spolupráce so spoločnosťou PMT. Pokračuje tak v poskytovaní oficiálneho merania televíznej sledovanosti pre Slovensko až do roku 2029. Kantar doručuje televízne ratingy na slovenskom trhu nepretržite od roku 2004.

Nová zmluva zachováva reprezentatívny panel s 1 200 domácnosťami, zahŕňa monitoring 150 staníc a prináša kompletnú inováciu základnej technológie merania. Patrí sem aj zavedenie People Meter 7, metra najnovšej generácie od spoločnosti Kantar. Zariadenie využíva na komunikáciu s členmi domácnosti tablet s dotykovou obrazovkou, zachytáva živú aj oneskorenú sledovanosť. Okrem nového hardvéru sa People Meter 7 môže pochváliť aj novým softvérom, ktorý vylepšuje spoluprácu s členmi panelu a zaisťuje presné a nepretržité zaznamenávanie dát prostredníctvom špičkovej technológie audiomatchingu i33.

Vladimír Fatika, Executive Director PMT uviedol: „Sme radi, že obnovujeme naše partnerstvo so spoločnosťou Kantar. Uzavretie novej zmluvy je výsledkom dôsledného a komplexného hľadania najlepšieho partnera v oblasti výskumu a technológií. Naša mediálna sféra bude profitovať z vylepšenej technológie a zároveň zaistí zachovanie najvyšších možných štandardov pri meraní televíznej meny.“

Andrej Vallo, Managing Director Kantar Media na Slovensku, dodáva: „Obnovenie nášho partnerstva s vysielateľmi je skvelou správou. Teší ma, že práve Slovensko je medzi prvými krajinami, ktoré zavádzajú do aktívneho merania technológiu People Meter 7. Ešte viac tak posilníme doterajšie solídne základy a kvalitu existujúceho panelu.“Spoločnosť Kantar meria televíznu sledovanosť na viac ako 50 trhoch po celom svete. Ďalšie informácie získate na kantar@axicom.com.