Téma dňa

Téma dňa

Téma dňa je reláciou na pulze hlavnej udalosti dňa. Reflektuje témy zo všetkých oblastí spoločenského života s cieľom odhaliť pozadie, príčiny a dosah konkrétnych udalostí na ľudí.

Posledné diely

Koaličná kríza

Hostia: Richard Sulík (SaS), predseda strany, Richard Raši (Hlas-SD), podpredseda strany, býv. podpredseda vlády, Jozef Lenč, politológ.

Univerzity v štrajkovej pohotovosti / Záujem o slovenské občianstvo

Hostia: Branislav Gröhling (SaS), ministerstvo školstva, Jozef Habánik (Smer-SD), poslanec NR SR, rektor TnUAD, Igor Kašper (Sme rodina), poslanec NR SR, Zuzana Palovič, nezisková organizácia Global Slovakia, Milan Ján Pilip, predseda Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí.

Sputnik pristál, v noci nevychádzajte

Hostia: Andrej Danko (SNS), predseda strany, Jana Bittó Cigániková (SaS), predsedníčka výboru NR SR pre zdravotníctvo, Ján Ferenčák (Hlas-SD), primátor Kežmarku, Martin Beluský (K-ĽSNS), poslanec NRSR, Marián Kollár, prezident, Slovenská lekárka komora, Dušan Zachar, INEKO.

Núdzový stav a E-karanténa

Predseda vlády rokuje s odborníkmi bez toho, aby sa podrobnosti dozvedela aj verejnosť. Ako jediné efektívne riešenie sa zatiaľ ukazuje znižovanie mobility a prísna izolácia nakazených, ako aj tých, ktorí patria do rizikových skupín. Zavedieme zákaz nočného vychádzania? Pomôže nám E-karanténa? Odpovedali lekári a zároveň poslanci Národnej rady Richard Raši, Eva Horváthová a Vladímír Baláž.

Dvojaké občianstvo a pnutie v koalícii

Hostia: Martin Klus (SaS), štátny tajomník MZVaEZ, Gyorgy Gyimesi (OĽANO), poslanec NR SR, Marián Kotleba (K-ĽSNS), predseda strany, poslanec NR SR, Marián Kéry (Smer-SD), poslanec NR SR.

Ostáva nám už len nádej a viera?

Predseda vlády uznal, že si s pandémiou nevie pomôcť. Nefunguje lockdown, núdzový stav, ani plošné testovanie. Na Úrad vlády preto konečne povolali odborníkov. Ostáva nám už len nádej a viera? Mali by sme sa inšpirovať tým, ako Trnavčania údajne porazili mor v roku 1710? Kto sa postará o dôchodcov, keď sa skončí projekt na opatrovanie v domácnostiach? Opýtali sme sa poslancov Národnej rady Anny Záborskej, Juraja Blanára, Erika Tomáša a Miroslava Žiaka.

Núdzový stav a otvorené kostoly

Uvoľnenie opatrení a predĺženie núdzového stavu by mohli viesť k nárastu počtu infikovaných a úmrtí. Otvorenie kostolov môže mať naopak pozitívny vplyv na naše zdravie... Takéto rozporuplné vety prichádzajú od členov vlády a koaličných poslancov. Bude mať koalícia dosť hlasov na predĺženie núdzového stavu, zákazu vychádzania a kontroly nad lekármi a zdravotníkmi? Dostane sa do diskusie aj otváranie kostolov, alebo ruská vakcína Sputnik, ktorej nie je dosť ani v Ruskej federácií? Odpovedali poslanci Milan Vetrák, Ľuboš Krajčír, Matúš Šutaj Eštok a Ľuboš Blaha.