Štúdio TA3

Štúdio TA3

To najzaujímavejšie z rozhovorov v štúdiu TA3.

Posledné diely

Dopravné podniky sú pre pandémiu v kríze. Hrozí prepúšťanie

Situácia dopravných podnikov v Bratislave, Košiciach, Prešove či Žiline je pre pandémiu kritická. Tvrdia, že ak štát nezasiahne, dôjde k rušeniu liniek či prepúšťaniu. O tejto situácii a možných riešeniach sme sa rozprávali s Michalom Kaliňákom, hovorcom Združenia miest a obcí Slovenska.

Depresie i domáce násilie seniorov stúpajú, ochrániť ich nemáme ako

Pandémia koronavírusu prináša so sebou množstvo pridružených problémov. Viac depresií, či domáceho násilia. I počty týraných seniorov sa výrazne zvýšili. Na ochranu seniorov u nás legislatíva vlastne neexistuje. Aj na túto tému sme hovorili s predsedníčkou Fóra pre pomoc starším, Ľubicou Gálisovou.

Česko chce povolať ambulantných lekárov, situácia je zlá

Česko je na počet obyvateľov najhoršie zasiahnutou krajinou koronavírusom v Európskej únii. Situácia sa stále zhoršuje. Nemocnice čelia extrémnemu náporu. Hospitalizovaných je najviac ľudí od začiatku pandémie. Kraje chcú tiež povolávať do nemocníc ambulantných lekárov aj študentov. Situáciu u našich susedov nám priblížil politológ a konzultant Jan Kubáček.

Pápež cestuje do Iraku, navštívi premiéra i miestnych veriacich

Pápež František začína svoju štvordňovú návštevu Iraku. Ide o historickú cestu, túto arabskú krajinu totiž navštívi ako prvý pontifik. Návšteva sa koná v čase, kedy sa v Iraku zhoršuje bezpečnostná situácia. Viac na túto tému sme sa poroprávali s Jánom Tkáčom z pápežskej nadácie Pomoc trpiacej cirkvi.