Štúdio TA3

Štúdio TA3

To najzaujímavejšie z rozhovorov v štúdiu TA3.

Posledné diely

Únava a dýchavičnosť. S následkami covidu pomôžu kúpele

Medzi najčastejšie komplikácie patria veľká únava, vyčerpanosť a dýchavičnosť. Ľuďom, ktorí prekonali toto ochorenie môže pomôcť aj kúpeľná liečba. O tejto téme sme sa porozprávali s riaditeľom kúpeľov Číž Michalom Fajinom a s pľúcnym lekárom Štefanom Laššánom.

Bude Matovičov "Veľký tresk" skôr trest? Takto to vidí analytik

Minister financií Igor Matovič predstavil daňovo-odvodovú reformu. Pracujúcim rodičom by sa mal zvýšiť prídavok na dieťa a zároveň by daňové zaťaženie malo byť rovnaké pre všetkých. O tejto téme nám viac povedal analytik Martin Vlachynský.

V Indii padajú rekordy, odkázaná je na humanitárnu pomoc

V Indii pribudlo vyše 412-tisíc infikovaných, najviac od začiatku pandémie. Ľudia zomierajú v sanitkách pred nemocnicami. Zdravotnícky systém je ochromený a kolabuje. Krajina má nedostatok lekárov a zdravotníckeho materiálu a je odkázaná na pomoc. Na mieste pomáhajú aj odborníci z humanitárnej organizácie Lekári bez hraníc. Najnovšie informácie má pre nás šéf tlačového oddelenia v Česku Tomáš Bendl.

Ceny nehnuteľností budú naďalej rásť, tvrdí realitný maklér

Ceny nehnuteľností sú témou, ktorej sa v našom vysielaní venujeme často, jednoducho preto, lebo to našich divákov zaujíma. O tom, koľko stoja domy či byty, sme sa rozprávali s Jánom Palenčárom, prezidentom Národnej asociácie realitných kancelárii.

EÚ volá po jednoduchšom cestovaní. Dokážu sa členské štáty zhodnúť?

Európska komisia chce zjednodušiť cestovanie pre zaočkovaných. Navrhuje rozšíriť zoznam bezpečných krajín. Horúcou otázkou aj naďalej ostáva téma covid pasov, o ktorej by mali rozhodnúť lídri členských krajín. Viac sme sa o týchto témach porozprávali s naším hosťom, riaditeľom inštitútu Europeum Vladimírom Bartovicom.

Starnutie slovenskej populácie je problémom. Ako zvýšiť pôrodnosť?

To, že Slovensko rýchlo starne, ukazujú aj odhady Európskej komisie. Keď sme vstupovali do Európskej únie, boli sme jedna z najmladších krajín, Brusel však predpovedá, že do roku 2070 sa zmeníme na jednu z najstarších. Bude tak čoraz viac seniorov a čoraz menej tých, ktorí budú robiť na ich dôchodky. O tomto probléme, ale aj o jeho možnom riešení sme si povedali viac s Viliamom Páleníkom, analytikom Ekonomického ústavu Slovenskej akadémie vied.