Investujeme

Investujeme

Cieľom relácie je okrem aktuálneho diania priniesť divákom aj servisné informácie, keďže podľa posledných štúdií sa v oblasti investícií orientuje len jeden z 10 ľudí. S odborníkmi v danom segmente rozoberieme témy, ktoré v súčasnosti rezonujú nielen u nás, ale aj vo svete.

Posledné diely

Koronakríza tlačí cenu bytov nahor / Slovník investora

Každý, kto sa spoliehal na to, že koronakríza stlačí ceny bytov, zostal sklamaný. Zmení sa na tom tento rok niečo? Aký je typ nehnuteľností, ktorý je najviac lukratívny v roku 2021 a čo sa bude diať s kancelárskymi priestormi? Pozreli sme sa na to, v akom režime fungujú realitné kancelárie počas pandémie, či do ktorej nehnuteľnosti sa oplatí investovať. Hosťami boli Ján Palenčár z Národnej asociácie realitných kancelárií, partner realitnej kancelárie Mikelssen Robert Pukalovič, hlavný analytik Realitnej únie Slovenska Vladimír Kubrický a riaditeľka predaja investičnej spoločnosti Proxenta Renáta Domčeková.

Čo majú finančné krízy spoločné? / Ako Slováci zhodnocujú financie?

Pre koronakrízu nebude jednoduchý ani tento rok. Nejde pritom o prvú krízu na finančnom trhu, veľké zemetrasenie sme zažili už v roku 2008. Pozreli sme sa na to, v čom sa tieto dve krízy líšia, či je niečo, v čom sa zhodujú a ako Slováci narábajú so svojimi úsporami. Hosťami boli generálny riaditeľ finančnej skupiny Proxenta Pavol Kožík, analytik z Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz Martin Vlachynský, analytik z J&T banky Stanislav Pánis a vedúci produkt managementu Tatra Asset Management Martin Smrek.

Investovanie v čase pandémie

Ako napovedá názov relácie, venuje sa primárne investíciám a všetkému, čo s touto témou úzko súvisí. Tento rok bol mimoriadne náročný pre nás všetkých. Pandémia nám dáva poriadne zabrať a otriasa aj svetom investícií a financií. Hosťami premiérovej relácie boli generálny riaditeľ finančnej skupiny Proxenta Pavol Kožík a riaditeľka predaja finančnej skupiny Proxenta Renáta Domčeková.