Umenie na TA3

Umenie na TA3

Relácia mapuje dianie na poli umenia: divadelné premiéry, koncerty, vernisáže, novinky na knižnom trhu. V každom vydaní prinesie rozhovor Na kávičke so zaujímavou osobnosťou.

Posledné diely

Na kávičke s Natáliou Germani

Na kávičku nás pozvala čerstvá princezná, ale aj čerstvá mamička, herečka Natália Germani. Porozprávali sme sa s ňou o jej rozprávke Princezná zakliata v čase aj o materstve.

Zápisník zmizelého / Jubileum Ľ. Swanovej / Suť na park / Koncert Dana Bártu / Na kávičke s Natáliou Germani

Relácia Umenia na TA3 vám prináša témy: Nádherný piesňový recitál Zápisník zmizelého od Leoša Janáčka nahrali dvaja vynikajúci slovenskí hudobníci Pavol Bršlík a Róbert Pechanec. Slovenská herečka Ľudmila Swanová oslávila krásne životné jubileum 70 rokov. Predstavili sme si mladého dizajnéra Juraja Hariša, ktorý získal ocenenie Nadácie Tatrabanky. A vrátili sme sa aj k bratislavskému koncertu Dana Bártu. Na kávičku nás pozvala mladá slovenská herečka Natália Germani.

Na kávičke s Pavlom Bršlíkom

Medzi sviatkami nás na kávičku pozval slovenský tenorista Pavol Bršlík. Ako sa mu darilo počas koronakrízy?

Divadlo La Komika funguje päť rokov / SND vychováva mladých spevákov / Na kávičke s Pavlom Bršlíkom

Relácia Umenia na TA3 vám prináša témy: Slovenské národné divadlo otvorilo operné štúdio. Mladé talenty školili hviezdy Peter Mikuláš a Dalibor Jenis. Divadlo La Komika oslávilo päť rokov. Aké boli? Prezradil Karol Vosátko. Boli sme sa pozrieť aj do Galérie mesta Bratislavy na výstavu slovenského maliara Edmunda Gwerka a na kávičku sme pozvali tenoristu Pavla Bršlíka.

Na kávičke s Robom Rothom

Nezameniteľný hlas a herecký prejav. Rocker telom i dušou, ktorý našiel záľubu aj v nahrávaní rozprávok pre deti. Robo Roth patrí k najvýraznejším osobnostiam na našej umeleckej scéne.

Novoročný koncert / Odvrátená tvár Slovenska / Denník Anny Frankovej / Na kávičke s Robom Rothom

Relácia Umenia na TA3 vám prináša témy: Prečo sa na Nový rok hrajú valčíky? Opýtali sme sa nového šéfdirigenta Slovenskej filharmónie. Aká je odvrátená tvár Slovenska? Prezradia fotografie Tomáša Hulíka. Operné štúdio Slovenského národného divadla naštudovalo operu Denník Anny Frankovej. Na novoročnú kávičku sme pozvali obľúbeného herca Roba Rotha.

Na kávičke s Máriou Podhradskou

Na kávičku sme si tentoraz pozvali Máriu Podhradskú, speváčku, s ktorou sme sa rozprávali o tom, ako píše skladby či na koľkých nástrojoch dokáže hrať.