Umenie na TA3

Umenie na TA3

Relácia mapuje dianie na poli umenia: divadelné premiéry, koncerty, vernisáže, novinky na knižnom trhu. V každom vydaní prinesie rozhovor Na kávičke so zaujímavou osobnosťou.

Posledné diely

Na kávičke s Barborou Bobuľovou

V Taliansku nakrútila desiatky filmov a získala celý rad ocenení. Na kávičku sme si pozvali herečku z Martina, Barboru Bobuľovú.

Na kávičke s Kamilom Peterajom

Medulienka, Balada o poľných vtákoch, Modlitba lásky či napríklad Úsmev. Čo majú tieto hity spoločné? Vynikajúceho autora, Kamila Peteraja, ktorý má svojimi textami ľuďom čo povedať už takmer šesť desaťročí.

Tradičné techniky zdobenia vajíčok / Dielo Schuberta v Košiciach / Album pre dospelých / Na kávičke s Kamilom Peterajom

Veľkonočné sviatky sú plné symbolov a zvykov. Ak ešte nemáte ozdobené vajíčka, ukážeme vám tradičné techniky. Obľúbený spevák detských piesní Miro Jaroš vydal po šiestich rokoch album pre dospelých. Inšpiroval ho sám život. O živote je aj piesňový cyklus Franza Schuberta Zimná cesta, ktorý uvidelo Štátne divadlo Košice. Predstavil sa v ňom svetoznámy tenorista Pavol Bršlík. Na kávičku sme pozvali básnika a textára Kamila Peteraja. Čo považuje za veľký úspech?

Na kávičke s Monikou Hilmerovou

Na kávičku sme si pozvali herečku a mamičku Moniku Hilmerovú. Porozprávala nám o opatreniach pri nakrúcaní seriálu či o svojom bežnom živote.

Manželský život ho inšpiruje / Opustila nás Hana Hegerová / Koncert u J. Hollého / Na kávičke s Monikou Hilmerovou

Relácia Umenie na TA3 vám prináša témy: Spevák Samo Tomeček pripravuje nový album. Priniesli sme vám exkluzívnu reportáž z jeho fotenia. Klavirista Jozef Hollý nás pozval na súkromnú piano show do svojej obývačky. Predstavili sme si umelcov, ktorí venovali svoje diela do 10. ročníka charitatívneho aukčného salóna. Na kávičku sme pozvali obľúbenú herečku Moniku Hilmerovú.