Za oponou

Za oponou

Relácia Za oponou je uvoľnená, kritická až sarkastická debata v trojici, ktorá bude odhaľovať zákulisie politiky – kroky a ťahy politikov, prečo robia také rozhodnutia, aké robia, do akej miery je to len marketing a kde už ide naozaj o reálne problémy, spory. Ako ich rozhodnutia vplývajú na voličov, opozíciu ale aj koalíciu.

Posledné diely

Rozhodujú sa medzi pacientmi / Sulíkova "obeta" / Matovič prosí vedcov o radu

Pandemická situácia sa nezlepšuje, premiér z tohto stavu obviňuje odborníkov, na druhej strane si však od nich pýta rady. Vedenie rezortu zdravotníctva chcel prevziať Richard Sulík, premiér ho však vysmial. Nazrite za oponu aj s našimi hosťami Annou Ghannamovou, predsedníčkou Asociácie sociálnych služieb a Richardom Kollárom, matematikom z iniciatívy Veda pomáha.

Za oponou s Patrickom Linhartom

Poslanec NR SR z kandidátky hnutia Sme rodina Patrick Linhart v rozhovore s redaktorkou Hanou Kostelníkovou komentoval návrh Milana Krajniaka otvoriť kostoly, ale porozprávali sme sa s ním aj o jeho začiatkoch potravinového kritika. A prezradil aj to, koho zo strán Hlas a SaS považuje za lepšieho koaličného partnera.

Dilema Sputnik V/ Koalíciu opustil prvý poslanec/ Nálady v spoločnosti

Na Slovensku sa zatiaľ vakcínou Sputnik nebude dať očkovať. Strana Za ľudí vetovala uznesenie o jeho použití. Koalíciu pre neschopnosť riadiť pandémiu opustil prvý poslanec. Frustrovaná verejnosť vníma vládu Igora Matoviča dokonca kritickejšie ako obdobie predchádzajúcich vlád Roberta Fica či Vladimíra Mečiara. Nazrite s nami za oponu, hosťami boli analytička Zora Bútorová a šéf Aktuality.sk Peter Bárdy.

Za oponou s Vladimírou Marcinkovou

Rozhovor Hany Kostelníkovej s poslankyňou Vladimírou Marcinkovou odhalil aj to, aká je nálada v klube Za ľudí po odchode Miroslava Kollára.

Situácia v koalícii, zmeny v SaS/ Odídenci z ĽSNS chcú založiť stranu/ Referendum za predčasné voľby/ Za oponou s Michalom Šimečkom

Lucia Ďuriš Nicholsonová odchádza po konflikte s Veronikou Remišovou zo strany SaS. Kotlebovci by sa podľa najnovšieho prieskumu preferencií po odchode poslancov okolo Milana Uhríka už nedostali do parlamentu. Zber podpisov za referendum za predčasné voľby sa začal, na koľko je reálne? Nazrite za oponu s politologičkou Anetou Világi a šéfom prieskumnej agentúry AKO Václavom Hříchom.

Za oponou s Michalom Šimečkom

Medzinárodnú politiku vyštudoval v Oxforde, neskôr sa pridal k Progresívnemu Slovensku. S Michalom Šimečkom, ktorý teraz zastupuje Slovensko v Európskom parlamente, sme sa rozprávali aj o tom, aký obraz Slovenska vytvára premiér Igor Matovič v zahraničí a čo si myslí o eurofondovom spore.