Za oponou

Za oponou

Relácia Za oponou je uvoľnená, kritická až sarkastická debata v trojici, ktorá bude odhaľovať zákulisie politiky – kroky a ťahy politikov, prečo robia také rozhodnutia, aké robia, do akej miery je to len marketing a kde už ide naozaj o reálne problémy, spory. Ako ich rozhodnutia vplývajú na voličov, opozíciu ale aj koalíciu.

Posledné diely

Prímerie trvalo krátko / Papalášizmus v politike / Kto bude generálny prokurátor

Prímerie medzi Igorom Matovičom a Richardom Sulíkom netrvalo ani deň. Zodpovednosť za zatvorené školy a chýbajúce antigénové testy premiér hodil na plecia strany SaS. Voči svojmu druhému koaličnému partnerovi, Borisovi Kollárovi, ale kritický nie je. Ako ľudia vnímajú papalášizmus v politike? O týchto témach sme diskutovali so šéfredaktorom portálu Aktuality Petrom Bárdym a publicistom Martinom Kuglom.

Za oponou s Erikom Ňarjašom

Ako to vyzerá na poslaneckom klube OĽANO, aký je Igor Matovič líder a ako často sa stretáva so svojimi poslancami? To všetko sa dozviete v rozhovore s Erikom Ňarjašom, poslancom OĽANO, ktorý okrem toho prezradil aj to, ako sa dostal na kandidátku OĽANO, že politika je aj o hereckom výkone a čo si myslí o vzťahoch v koalícii.

Protivládne protesty / Richard Sulík dostal domácu úlohu

Protivládne protesty rozdelili Slovensko na dva tábory. Kým vláda označuje protestujúcich za extrémistov, opozícia iniciuje referendum za predčasné voľby. Igor Matovič posiela Richardovi Sulíkovi opäť ostré odkazy. Ako sa bude boj s pandémiou vyvíjať? Nazrite za oponu s našimi hosťami Dagom Danišom a Jozefom Lenčom.

Za oponou s Janou Bittó Cigánikovou

Tento raz sme nazreli do zákulisia práce Jany Bittó Cigánikovej, ktorá nám prezradila aj to, ako vníma invektívy zo strany Igora Matoviča, ako SaS zvláda spor s premiérom a či Richard Sulík uvažuje o svojej výmene na čele strany.

Čo predchádzalo Očistcu?/ Nervozita v koalícii

Za uplynulé dni sme boli svedkami zatknutí viacerých čelných predstaviteľov silových zložiek bývalej vládnej garnitúry. Nič podobné sa nestalo v žiadnej krajine EÚ. Spor medzi OĽANO a SaS sa opäť vyostril. Aké bude mať následky na fungovanie koalície? Nazrite s nami Za oponu, hosťami relácie bol investigatívny novinár Marek Vagovič a politologička Aneta Világi.

Za oponou s Petrom Pčolinským

Tentoraz sme nahliadli do zákulisia politiky s Petrom Pčolinským. Čo znamená byť predsedom poslaneckého klubu? Aká je debata za oponou s opozičnými politikmi? A čo osobné ukrýva jeho kancelária?

Ako dopadlo prvé kolo testovania/ NAKA spustila Očistec

Aké dôsledky majú rozhodnutia politikov na prieskumy verejnej mienky? Alebo ako politici využívajú pre zvýšenie svojej popularity sociálne siete? O dvoch najsilnejších nástrojoch v rukách politikov sme hovorili s riaditeľom prieskumnej agentúry AKO Václavom Hříchom a špecialistom na sociálne siete z Katedry komunikácie Gabrielom Tóthom. Nazrite s nami za oponu.