Za oponou

Za oponou

Relácia Za oponou je uvoľnená, kritická až sarkastická debata v trojici, ktorá bude odhaľovať zákulisie politiky – kroky a ťahy politikov, prečo robia také rozhodnutia, aké robia, do akej miery je to len marketing a kde už ide naozaj o reálne problémy, spory. Ako ich rozhodnutia vplývajú na voličov, opozíciu ale aj koalíciu.

Posledné diely

Tvrdenia o Sputniku V / Spor o daňovú brzdu / Plán obnovy / Kollárovi migranti

Rezort zdravotníctva zverejnil zmluvu k nákupu vakcíny Sputnik V. Vláda schválila programové vyhlásenie, ktoré nereflektuje realitu po pandémii. Medzi Richardom Sulíkom a Igorom Matovičom narastá spor o daňovej brzde. Boris Kollár neskrýva svoje návštevy u generálneho prokurátora a vyťahuje strašiaka - migrantov. Nazrite za oponu s Ľuboslavom Kačalkom komentátorom Hospodárskych novín, Petrom Tkačenkom komentátorom denníka SME a Mariánom Viskupičom (Sas) predsedom výboru NRSR pre financie a rozpočet.

Za oponou s Mariánom Viskupičom

Pozrite si rozhovor s poslancom Národnej rady Marianom Viskupičom o červených čiarach SaS a prečo trvajú na schválení daňovej brzdy v rámci ústavného zákona o dlhovej brzde.

Aký postoj máme mať k Rusku? / Pre koho sa mení kolúzna väzba?

Slovensko na znak solidarity s Českom vyhostilo troch ruských diplomatov. V koalícii je spor pre kolúznu väzbu, vlastný návrh má ministerka Mária Kolíková aj strana Sme rodina. Nazrite za oponu s Alexandrom Dulebom zo Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku a Jaroslavom Daniškom z denníka Štandard.

Za oponou s Petrou Hajšelovou

Pozrite si rozhovor s poslankyňou Národnej rady Petrou Hajšelovou, ktorá povedala o tom, prečo predložila vlastný návrh na úpravu kolúznej väzby a či je kvôli tomu Boris Kollár ochotný aj odísť z koalície.

Prečo (ne)očkujeme

Rusi nepožadovali vrátiť svoju vakcínu preto, že bola testovaná v necertifikovanom laboratóriu ako to tvrdil Igor Matovič. Tvrdí to prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá si vyžiadala utajenú zmluvu a rovnako aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Igor Matovič stále trvá na tom, že Rusov sa hodnotenie nášho ŠÚKLU dotklo. Nazrite za oponu s Ivanom Bošňákom z Dáta bez pátosu a marketérom Pavlom Minárom.

Za oponou s Györgyom Gyimesim

György Gyimesi sprevádzal na návšteve v Budapešti Igora Matoviča. V relácii Za oponou sme sa poslanca za OĽANO spýtali na podrobnosti, ale vysvetlil aj svoj slovný konflikt s ministrom zahraničia Korčokom a štátnym tajomníkom Klusom.

Máme "novú" vládu / Prehra so Sputnikom V

Slovensko má už vyše týždňa novú vládu, aj keď sa väčšina ministrov vrátila na svoje pôvodné posty. Všetku pozornosť na seba opäť strhol expremiér a minister financií Igor Matovič, ktorý bez súhlasu vlády odletel do Moskvy rokovať o Sputniku V. Po veľkonočných sviatkoch opäť nazrite za oponu s Jozefom Lenčom a Petrom Bárdym.