Nepoznané Slovensko

Nepoznané Slovensko

Slovenské regióny skrývajú mnohé poklady. Spoznajte s nami lokality a pamiatky s bohatou históriou a jedinečným príbehom. Ukážeme vám Slovensko tak, ako ho nepoznáte.

Posledné diely

Nepoznané Slovensko: Spiš a Gemer

V ďalšej časti relácie Nepoznané Slovensko sme navštívili Spiš a Gemer. Začali sme v Slavošovciach, kde majú zvláštny železničný tunel, cez ktorý nikdy neprešiel vlak.

Nepoznané Slovensko: Tokaj

Tokajský región na južnej hranici Košického kraja je známy svojou vinohradníckou tradíciou. Neďaleko obce Malá Tŕňa stojí aj atypická vyhliadková veža v tvare vínneho sudu.

Nepoznané Slovensko: Skalica

Legendárny skalický trdelník, ľadovňa, prastarý Kostol svätej Margity Antiochijskej, či plavba na Baťovom kanáli. To všetko sa dá zažiť či vidieť v Skalici a jej okolí.

Nepoznané Slovensko: Bratislava

Bratislava, ktorú kedysi Slováci volali Prešporok, Nemci Pressburg a Maďari Pozsony, je pozoruhodným hlavným mestom. Má veľa zaujímavostí, bohatú históriu a v rokoch 1563 až 1830 zažívala zlaté časy.

Nepoznané Slovensko: Záhorie

Na najzápadnejšom konci krajiny sa rozprestiera región, ktorý by ste si len ťažko pomýlili s iným kútom Slovenska. Vychýrený je aj pestovaním kapusty, neodmysliteľne k nemu patrí typické nárečie, lesy či kopcovitý terén.

Nepoznané Slovensko: Rajecká dolina

Zaujímavé miesta Rajeckej doliny, ktoré sme vám predstavili v tejto časti relácie Nepoznané Slovensko, sa spájajú s turistikou aj vodou. Navštívili sme skalný budzogáň aj vodný gejzír v Rajeckej Lesnej.

Nepoznané Slovensko: Senec

Vedeli ste o tom, že jedno z najväčších prírodných kúpalísk pri Senci ľudia kedysi nazývali Slovenské Tahiti? Slnečné jazerá patria k najobľúbenejším letným rekreačným oblastiam na Slovensku. Z pôvodne piatich samostatných jazier vzniklo jedno s rozlohou 80 ha a s hĺbkou až 12 m. Pozrite sa s nami do Senca.