Nepoznané Slovensko

Nepoznané Slovensko

Slovenské regióny skrývajú mnohé poklady. Spoznajte s nami lokality a pamiatky s bohatou históriou a jedinečným príbehom. Ukážeme vám Slovensko tak, ako ho nepoznáte.

Posledné diely

Nepoznané Slovensko: Vysoké Tatry

Vysoké Tatry, najmenšie veľhory sveta. Na Slovensku je to turistami jeden z najlepšie poznaných regiónov. Jestvujú tu však ešte miesta, ktoré nie sú až tak známe, no rovnako stoja za návštevu? Budete milo prekvapení.

Nepoznané Slovensko: Žitný ostrov

Prežiť tohtoročnú letnú dovolenku doma, je jedno z najlepších rozhodnutí, aké môžete urobiť. Dobre, súhlasíme, na Slovensku zatiaľ nemáme more, no také wellness, už stojí za povšimnutie.

Nepoznané Slovensko: Modra

Na skok od Bratislavy, no dosť ďaleko od ruchu veľkomesta. Svojou rozlohou a počtom obyvateľov je to skôr mestečko než mesto. Chránená kopcami Malých Karpát a lemovaná vinohradmi. Známa najmä pre svoju históriu spojenú s Ľudovítom Štúrom či Samuelom Zochom. No rodákom je aj Ján Farkaš, vinár, ktorý stvoril Vineu. V tejto časti relácie sme sa pozreli do Modry.

Nepoznané Slovensko: okolie Bratislavy

V Bratislave nájdeme hneď niekoľko dominánt – Bratislavský hrad, Michalská veža, Katedrála sv. Martina... No v okolí hlavného mesta sa ukrývajú aj iné, možno menej známe, no rovnako historické skvosty, ktoré by ste mali rozhodne spoznať.

Nepoznané Slovensko: Skalica

V relácii Nepoznané Slovensko sme sa pozreli do Skalice. Toto slobodné kráľovské mesto, nazývané tiež mestom trdelníkov a dobrého vína, rozhodne má čo ponúknuť. Miestne dominanty nám ukázali sprievodkyňa skalických kostolov Juliana Vajlová a riaditeľ žrebčína v Kopčanoch Stanislav Matulík.

Nepoznané Slovensko: Trnava

V relácii Nepoznané Slovensko sme sa pozreli do Trnavy, do najstaršieho slobodného kráľovského mesta na Slovensku. O histórii mesta nám prezradil viac turistický sprievodca, OOCR Trnava Tourism, Slavomír Dzvoník.