Odpovedáme na vaše otázky o koronavíruse

Odpovedáme na vaše otázky o koronavíruse

Posledné diely

Pandémia a porušovanie ľudských práv

Zatvorené hranice, povinná štátna karanténa, zákaz nakupovania pre seniorov, zákaz návštev v nemocniciach, ktorý postihol aj mamy predčasne narodených detí. Tieto opatrenia vyvolali ostrú kritiku. Na možnú nezákonnosť opatrení upozornila aj Rada vlády pre ľudské práva. Hrozia štátu súdne žaloby pre porušovanie ľudských práv? Hovorili sme s ústavným právnikom z Právnickej fakulty Univerzity Komenského, Mariánom Gibom.

Odpovedáme na vaše otázky: Kto a kedy môže nakupovať?

Pravidelne vám prinášame odpovede na vaše otázky týkajúce sa ochorenia COVID-19. V tejto časti sme sa venovali pravidlám nakupovania a správania sa v obchodoch. Na otázky odpovedal Martin Krajčovič zo Slovenskej aliancie moderného obchodu.

Odpovedáme na vaše otázky: Aké opatrenia sa chystajú pre pendlerov?

Blíži sa avizovaný termín pritvrdzovania podmienok pre pendlerov. Na čo sa majú cezhraniční pracovníci pripraviť? Budú potrebovať testy na COVID-19? Ako sa ľudia s malými deťmi spoza hraníc dostanú na ošetrenie k lekárovi? Na vaše otázky odpovedal štátny tajomník MZVaEZ Martin Klus.

Odpovedáme na vaše otázky: Kto a kedy smie nakupovať?

Ktoré obchody sa otvárajú a za akých podmienok? Koho všetkého sa týkajú nové opatrenia, ktoré v súvislosti s pandémiou prijal krízový štáb? Pýtali sme sa zástupkyne hlavného hygienika, Ivety Truskovej.