Program pre nepočujúcich

Program pre nepočujúcich

Vysielanie pre nepočujúcich v posunkovom jazyku alebo s titulkami.

Posledné diely

Ekonomické správy zo 6. mája

Minister financií Igor Matovič predstavil daňovo-odvodovú reformu. Pracujúcim rodičom by sa mal zvýšiť prídavok na dieťa a zároveň by daňové zaťaženie malo byť rovnaké pre všetkých. O tejto téme nám viac povedal analytik Martin Vlachynský. Aj o tom sú najnovšie ekonomické správy.

Ekonomické správy z 5. mája

Koronakríza vyhĺbila do štátnej kasy obrovskú dieru. Rozpočtová sekera bola vlani najväčšia od roku 2010. Trvalý kurzarbeit žiadali naši zamestnávatelia roky. Teraz sa konečne dočkali. Slovensko stráca v očiach zahraničných podnikateľov svoj lesk. Prílev investícii bol v uplynulých rokoch iba slabý. Vláda preto musí čo najskôr urobiť reformy, inak na to ekonomicky doplatíme. V aktuálnej analýze na to upozornila Národná banka Slovenska. O hlavných zisteniach odborníkov sme sa rozprávali s hlavným ekonómom Národnej banky Michalom Horváthom.

Ekonomické správy zo 4. mája

Európsky priemysel láme rekordy a to aj napriek koronakríze. Ukázal to aktuálny prieskum agentúry IHS Markit. Hrozí nám grécka cesta, štátna kasa je totiž v zlom stave, varujú odborníci. Ceny bývania lámu rekordy, môže za to dopyt živený lacnými hypotékami. O tom, koľko stoja domy či byty, sme sa rozprávali s Jánom Palenčárom, prezidentom Národnej asociácie realitných kancelárii.