Program pre nepočujúcich

Program pre nepočujúcich

Vysielanie pre nepočujúcich v posunkovom jazyku alebo s titulkami.

Posledné diely

Ekonomické správy z 11. decembra

Výber ekonomických správ v posunkovom jazyku: Spojené štáty, Mexiko a Kanada podpísali novú obchodnú dohodu. Nezvyšujte dane z nehnuteľností. Takýto odkaz vyslali starostom a primátorom podnikatelia z Republikovej únie zamestnávateľov a Klubu 500. Z mýta ide na výstavbu diaľnic iba každé desiate euro. O mýtnom systéme sme sa rozprávali s Pavlom Jančovičom, prezidentom Združenia dopravcov ČESMAD.

Ekonomické správy z 10. decembra

Výber ekonomických správ v posunkovom jazyku: Priemyselná produkcia u nás klesla už tretí mesiac po sebe, a to takmer o 4 percentá. Americký prezident Donald Trump nechce zaviesť ďalšie z plánovaných ciel na čínsky tovar. Vo veku 92 rokov zomrela významná osobnosť americkej, aj svetovej ekonomiky – Paul Volcker. O tejto legende sme sa rozprávali s Matúšom Pošvancom z Nadácie F. A. Hayeka.

Ekonomické správy z 9. decembra

Výber ekonomických správ v posunkovom jazyku: Najviac peňazí míňajú Slováci v obchodoch v decembri. Ľuďom, ktorých zasiahla živelná udalosť, môžu pomôcť aj zamestnávatelia. Tí môžu použiť prostriedky zo sociálneho fondu. Organizácia krajín vyvážajúcich ropu a jej spojenci na čele s Ruskom, sa koncom minulého týždňa rozhodli, že znížia ťažbu ropy o 500-tisíc barelov denne. O rope sme sa rozprávali aj s analytikom X-Trade Brokers Lukášom Lipovským.