Program pre nepočujúcich

Program pre nepočujúcich

Vysielanie pre nepočujúcich v posunkovom jazyku alebo s titulkami.

Posledné diely

Sú zdraví, no boja sa ich. Ľudia z provincie Chu-pej majú problémy

Mnoho ľudí z čínskej provincie Chu-pej, ktorá bola ohniskom nákazy koronavírusu, sa stretáva aj po zrušení zákazu cestovania s negatívnymi reakciami. Informovala o tom agentúra Reuters. Ľudia z iných provincií im neveria, že sú zdraví, aj keď majú potvrdenia o negatívnych výsledkoch testov.

Pretekár Homola súťaží na simulátore, patrí k najlepším

Náš automobilový pretekár Maťo Homola sa počas pandémie koronavírusu udržiava vo forme jazdením na počítačovom simulátore. Nedávno súťažil aj na virtuálnych pretekoch Esports WTCR, v ktorých bol najlepší spomedzi profesionálnych pilotov.

Starostovia majú problém, musia dopraviť na testovanie alkoholikov

Na východe Slovenska majú niektorí starostovia problém. Musia riešiť, ako prepraviť na testovanie ľudí, ktorí sú závislí na alkohole. Pre mužov, ktorí prišli do kontaktu s pozitívnym pacientom, totiž zdravotníci neprišli. Zodpovednosť za to, aby boli otestovaní a zabránilo sa možnému šíreniu ochorenia, tak zostala na pleciach starostov. Regionálny úrad verejného zdravotníctva možné pochybenie odmieta.

Nezamestnanosť vo svete sa zvýši, maďarská firma ponúka riešenie

Pandémia nového koronavírusu spôsobí najhoršiu globálnu recesiu od hospodárskej krízy z 30.-tych rokov minulého storočia. Uviedla to generálna tajomníčka Medzinárodného menového fondu. Analytici predpokladajú, že v USA stratí zamestnanie počas apríla až 20 miliónov ľudí. Maďarská súkromná firma prišla s inovatívnym riešením, ako ťažké časy aspoň dočasne prekonať.