Miesto, kde žijeme

Miesto, kde žijeme

Posledné diely

Malý Dunaj na bicykli aj člne

Splav Malého Dunaja patrí k najčarovnejším zážitkom, aké môžete na Slovensku zažiť. Práve jeho povodie sa v posledných rokoch stalo našou najobľúbenejšou vodáckou destináciou. Poteší nielen začiatočníkov či rodiny s deťmi svojou nenáročnosťou, ale na svoje si tu prídu aj milovníci prírody.

Tankodrom je minulosťou

Zničenú cestu medzi Turčianskymi Teplicami a Príbovcami miestni obyvatelia prezývali tankodrom. 15 kilometrový úsek bol v havarijnom stave. Rozsiahla rekonštrukcia situáciu výrazne zmenila.

Príbeh zmrzliny spod Tatier

V relácii Miesto, kde žijeme, vám predstavíme príbeh zmrzliny spod Tatier. Presnejšie príbeh rodinnej firmy, ktorej snom bolo zmrzlinu vyrábať. Sen sa napokon stal realitou. Vďaka eurofondom.

R2 Zvolen – Pstruša uľahčila život

Na rýchlostnú cestu R2 zo Zvolena do Pstruše už roky netrpezlivo čakali nielen obyvatelia priľahlých obcí, ale aj vodiči z celého Slovenska. Prejazd cez tento región bol nielen zdĺhavý, ale aj mimoriadne nebezpečný.

Rozvoj cyklodopravy v Nitre

Cyklodoprava získava na Slovensku čoraz väčšiu popularitu. S bicyklom totiž nestojíte v zápche, ľahko s ním zaparkujete a neznečisťujete ovzdušie. Je to vhodný dopravný prostriedok na dochádzanie do školy či práce.

Neznámy poklad pod Zoborom

Pod Zoborom sa nachádza jeden z najstarších kláštorov v Európe. Naša národná kultúrna pamiatka, ale roky chátrala. Rekonštrukciu preto vzali do rúk ľudia z Nitry. Historický kláštor obnovili a prácu tu našli dokonca sociálne slabší a ľudia bez domova.

Flámm dal druhý život pamiatke

Pred piatimi rokmi to bola chátrajúca budova bývalej lesnej správy. Dnes je to penzión s remeselným pivovarom, ktorý odkazuje na korene kúpeľníctva v Rajeckých Tepliciach. Rudolf Flamm pochádzal podľa kroniky mesta pravdepodobne z Francúzska. Bezplatne liečil ľudí z dedín a výrazným spôsobom prispel k rozvoju kúpeľníctva.