Prezidentské voľby 2019

Prezidentské voľby 2019

Sledujte aktuálne správy z prezidentských volieb 2019

Posledné diely

Harabin to nevzdáva, na Ústavný súd sa obrátil i po voľbách

Neúspešný kandidát na prezidenta Štefan Harabin podal na Ústavný súd aj po druhom kole volieb volebnú sťažnosť. Vychádza pritom z rovnakých dôvodov ako po prvom kole. V podaní označil marcové prezidentské voľby za nezákonné a neústavné, navrhuje ich vyhlásiť za neplatné a opakovať ich.

Premiér chce v Smere hovoriť o voľbách. Na Čaputovú je pripravený

Podľa Petra Pellegriniho by mal Smer-SD otvorene vyhodnotiť, čo preň výsledok volieb znamená. Strana by mala podľa neho odštartovať vnútrostranícku intenzívnu diskusiu a hľadať príčiny. Premiér sa vyjadril aj ku novozvolenej prezidentke Zuzane Čaputovej - verí, že v nej nájde partnera, s ktorým bude môcť konštruktívne a intenzívne diskutovať.

Omša, sľub i prehliadka armády. Čo po voľbách čaká Čaputovú

Zvolenú prezidentku Zuzanu Čaputovú čakajú do jej inaugurácie, ktorá sa koná 15. júna, nielen prípravy na tento akt, ale aj na výkon funkcie. Uviedla to odborníčka na protokol Katarína Diková Strýčková, ktorá v minulosti organizovala napríklad návštevu britskej kráľovnej Alžbety II.

Kažimír nesúhlasí so Smerom, strana podľa neho voľby prehrala

Strana Smer-SD zablahoželala novej prezidentke na Facebooku a poďakovala sa Marošovi Šefčovičovi. Zároveň uviedla, že z tejto voľby, na rozdiel od opozičných parlamentných strán, vyšla posilnená. Následne zareagoval minister financií a podpredseda strany Smer-SD Peter Kažimír, s tým, že nesúhlasí s vyhlásením Smeru-SD.

Ako reagovali na víťazstvo Zuzany Čaputovej českí politici?

Prezidentské voľby na Slovensku pozorne sledovali aj českí politici. Zatiaľ čo väčšina z nich víťazstvo právničky Zuzany Čaputovej privítala, predseda hnutia SPD Tomio Okamura novú hlavu štátu kritizoval. V Prahe nakrúcal náš štáb.