Pozrime sa na to

Pozrime sa na to

Témy, o ktorých sa nehovorí, témy, ktoré vzbudzujú vášne, témy, ktoré nás rozdeľujú... Vieme nájsť spoločnú reč?

Posledné diely

Zvíťazila pravda alebo peniaze?

V utorok sme si pripomenuli 31. výročie boja za slobodu a demokraciu. Sme ale naozaj slobodní? Žijeme v ekonomicky prosperujúcej krajine? Zvíťazila pravda alebo peniaze a boj o moc? Pozreli sme sa na to s našimi hosťami.

Do kostola áno, do reštaurácie nie

Na Slovensku sa po mesiaci opäť otvoria kiná, divadlá a kostoly ale iba na polovicu. Čiastočné uvoľňovanie sa týka aj fitnescentier a plavární, s najviac však šiestimi osobami na 15 štvorcových metrov. Čo však reštaurácie? Kedy sa otvoria tie? Straty im naďalej stúpajú a kompenzácií sa mnohé z nich doteraz nedočkali. Pozreli sme sa na to bližšie s našimi hosťami.

Rany im majú zahojiť kompenzácie

Pomáha štát v tejto dobe podnikateľom, aby neskrachovali? Je pomoc štátu primeraná a dostatočne rýchla? Je správne ak štát chce pripraviť občanov o právo nárokovať si náhradu škody a ušlý zisk? Hovorili sme o tom s predsedom Výboru NR SR pre financie a rozpočet Mariánom Viskupičom, s podnikateľom v gastro sektore v Novom Tekove Andrejom Kasášom, generálnym riaditeľom Sekcie cestovného ruchu na MDV SR Radúzom Dulom a Pavlom Kiseľom z Únie fitness centier Slovenska.

Dáte sa otestovať?

Celoplošné testovanie je top témou týchto dní a vyvoláva rozporuplné reakcie. Čo si o tom myslíte vy? Pôjdete sa dať otestovať? Má vôbec celá táto operácia zmysel? Je k dispozícii dosť zdravotníkov? Sú antigénové testy spoľahlivé? A zvládnu naše nemocnice nápor infikovaných? Pozreli sme sa na to s ministrom obrany Jaroslavom Naďom, prezidentom Slovenskej lekárskej komory Marianom Kollárom, s biochemikom a vedcom Pavlom Čekanom a s primátorom Hlohovca a viceprezidentom ÚMS Miroslavom Kollárom.

Je nevyhnutné vypnúť krajinu?

Slovensko je tesne pred čiastočným vypnutím krajiny. Je to nevyhnutné a čo to spôsobí? Prečo ľudia krútia hlavou nad novými opatreniami? Dá sa ešte vyhnúť katastrofickému scenáru? Pozreli sme sa na to.

Je marihuana nebezpečná?

Slovensko stále patrí ku krajinám, kde aj malé množstvo marihuany môže znamenať veľké problémy. Kým v niektorých krajinách je využívaná v medicíne, u nás je to nelegálna droga. To znamená, že vám za ňu hrozí buď pokuta alebo rovno väzenie. Čo marihuana spôsobuje - Aký trest by bol adekvátny za držanie malého množstva tejto drogy a mala by byť u nás dekriminalizovaná? Pozreli sme sa na to.

Ako chcú pomôcť ľuďom z osád?

Reformný plán, ktorý predstavil šéf rezortu financií, sa dotkne aj Rómov. Ich úrad si chce zobrať premiér Matovič pod svoje krídla. Ozývajú sa však hlasy, že je to zbytočné pretože úrad splnomocnenkyne vlády pre rómske komunity je vraj málo aktívny. S ktorými službami pre Rómov štát aj naďalej počíta a ktoré naopak skončia?