Pozrime sa na to

Pozrime sa na to

Témy, o ktorých sa nehovorí, témy, ktoré vzbudzujú vášne, témy, ktoré nás rozdeľujú... Vieme nájsť spoločnú reč?

Posledné diely

Je vhodné teraz plošne testovať?

Premiér Igor Matovič navrhuje, aby nás všetkých opäť otestovali. Dôvodom je, že pandémiu koronavírusu ani po lockdowne nemáme pod kontrolou. Ak nás ale pošle do dlhých radov pred odberné miesta, nemôže sa stať, že sa tam nakazíme novým kmeňom koronavírusu? Nie je lepším riešením ešte viac sprísniť opatrenia a zrýchliť očkovanie? Je to vôbec možne?

História Vianoc

Vianoce sú obdobím, kedy si pripomíname narodenie Ježiša, spasiteľa všetkých kresťanov. Sú to aj sviatky vykúpenia, pokoja a lásky. Pre niekoho ide o duchovnú záležitosť, pre iného zas o rodinný sviatok pokoja. Vianoce však neboli vždy kresťanským sviatkom. Kam až siaha história Vianoc, čím sú pre Kresťanov výnimočné? Kto boli traja králi a prečo sa na Vianoce obdarúvame? Pozreli sme sa na to.

Je vakcína proti COVID-19 bezpečná?

Už o osem dní by mali na Slovensku zaočkovať prvého človeka proti koronavírusu. Pôjde o vakcínu od konzorcia Pfizer-BioNTech. Je bezpečná? Aké nežiadúce účinky môže spôsobiť? A je vakcinácia jediná možnosť, ako zastaviť pandémiu? Pozreli sme sa na to.

Lockdown na slovenský spôsob

Slovensko sa s najväčšou pravdepodobnosťou o pár dní úplne uzavrie. Pandemická komisia totiž navrhuje Ústrednému krízovému štábu zákaz vychádzania. Budeme môcť na sviatky odcestovať za svojimi blízkymi? Má takýto lockdown zmysel? A čo potom? Aký má vláda plán? A ako to prežiť bez ujmy na zdraví? Pozreli sme sa na to.

Píšeme úspešný príbeh?

Slovensko si onedlho pripomenie 20. výročie vstupu do Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj. Aké boli okolnosti nášho vstupu do OECD? Kam sa naša krajina za dve desaťročia posunula? A aký má pre nás význam členstvo v súčasnosti? Pozreli sme sa na to.

Je potrebné testovať deti a rodičov?

Štát chce testovať žiakov druhého stupňa základných škôl, stredoškolákov aj ich rodičov. V opačnom prípade sa deti budú vzdelávať cez internet. Dá sa tento plán zrealizovať? Sú na to pripravené školy a ich zriaďovatelia? A čo na to hovoria rodičia? Pozreli sme sa na to s pedagógom a predsedom strany SPOLU Jurajom Hipšom, členkou Výboru NR SR pre vzdelávanie Vierou Leščákovou, prezidentkou Združenia základných škôl Alenou Petákovou a prezidentom Slovenskej spoločnosti infektológov Pavlom Jarčuškom.

Zvíťazila pravda alebo peniaze?

V utorok sme si pripomenuli 31. výročie boja za slobodu a demokraciu. Sme ale naozaj slobodní? Žijeme v ekonomicky prosperujúcej krajine? Zvíťazila pravda alebo peniaze a boj o moc? Pozreli sme sa na to s našimi hosťami.