Obete zločinu

Obete zločinu

Posledné diely

Obete zločinu: Šikana II.

Po školách sa šíri ako epidémia. Niektorí ju prehliadajú, iný si s ňou zase nevedia dať rady. Šikana - fenomén, ktorý trápi mnohých žiakov aj ich rodičov.

Obete zločinu: Sociálne siete a hoaxy

Sociálne siete - novodobý fenomén, ktorý používajú milióny ľudí. V čase, keď sa u nás len etablovali, pre mnohých ľudí boli prostriedkom aj na anonymné páchanie trestnej činnosti. Dnes je však situácia iná.

Obete zločinu: Šikana

Zločin je každodennou súčasťou nášho života. Často ho ale prehliadame. Obeť zločinu sa však so svojou skúsenosťou vyrovnáva len ťažko. A to nielen vo vzťahu k svojmu okoliu, ale najmä sama so sebou. Nejeden prípad má preto fatálne dôsledky.

Obete zločinu: Sexuálne násilie

Až 55 percent Slovákov si podľa prieskumu Eurobarometer myslí, že ženu skôr znásilní cudzí človek než ten, koho pozná. Štatistiky pritom hovoria opak. Len v 12 percentách ide o cudziu osobu a v 38 percentách prípadov je páchateľom priamo partner. Hovoriť budeme o týchto obetiach zločinu.

Obete zločinu: Extrémizmus

Zločin má veľa odtieňov. Obete si niekedy vyberá náhodne. V iných prípadoch ide o sofistikované trestné činy. Obeťou zločinu sa môžete stať aj preto, že ste jednoducho iný. Či už svojou farbou pleti, národnosťou, vierovyznaním či inakosťou.

Obete zločinu: Utečenci

Téma, ktorá rozdeľuje ľudí, politikov i Európu. Utečenci zaplavujú starý kontinent.