Tak takto?!

Tak takto?!

Relácia dáva dôraz a zároveň kladie dôležité otázniky k aktuálnym témam politického a spoločenského života.

Posledné diely

Slovensko otvorí prvý detenčný ústav

Detenčný ústav je určený pre odsúdených, ktorí majú psychiatrickú diagnózu. Doteraz takéto zariadenie na Slovensku nie je. Viac o téme hovoril Ivan André, psychiater.

Diaľničný tunel pod Karpatmi

Diaľničný tunel pod Karpatmi je plánovaný ako súčasť obchvatu Bratislavy.Čoho sa obyvatelia obcí dotknutých výstavbou najviac obávajú a kedy prejdú najdlhším slovenským tunelom prvé autá sme sa pýtali, investičného riaditeľa NDS, Jiřího Hájka.

Aktuálne fakty o migračnej situácii

V uplynulých dňoch zosilneli diskusie na tému ilegálnej migrácie. Na schengenskej hranici na juhu Maďarska sa opakovane zhromaždili stovky migrantov požadujúcich vstup do Európskej únie. O aktuálnych faktoch o migrácii sme v relácii Tak Takto diskutovali s riaditeľom Úradu hraničnej a cudzineckej polície Ladislavom Csémim.

Má cirkev zasahovať do politiky?

O tom, či cirkev má robiť politiku, podnikať a čo cirkev môže a vie ponúknuť súčasným ľuďom, sme sa v relácii Tak Takto?! rozprávali s katolíckym kňazom Mariánom Prachárom.

Otázniky okolo druhého piliera

Slováci si v druhom dôchodkovom pilieri sporia už pätnásť rokov. Ozývajú sa kritické hlasy, že negeneruje dobré výsledky a diskutuje sa, či ho treba ponechať v tejto forme, zmeniť, alebo ho zrušiť. O téme, ktorá sa týka našich peňaženiek, sme hovorili s vedúcim Centra pre verejnú politiku Jurajom Draxlerom.

Volebné kvízy ako zdroj dát

Naše dáta na internete sú cenný tovar. Málokto si však uvedomuje, aké ľahké je získať ich a zneužiť.Vyplnili ste si napríklad zábavný predvolebný kvíz, aby ste zistili, ku ktorej politickej strane máte názorovo blízko? A zadali ste aj svoju mailovú adresu? Potom je viac, ako isté, že v lepšom prípade na vás bude cieliť iba politická reklama.Čo sa stane v horšom prípade a ako si ochrániť svoje dáta? Pýtali sme sa politológa ERIKA LÁŠTICA.

Prvý slovenský mrakodrap

Bratislava sa onedlho zaradí medzi európske metropoly, ktoré majú mrakodrapy. Obytný vežiak vysoký 168 metrov bude stáť na dunajskom nábreží. Jeho výstavba vyvolala množstvo protestov a diskusie, či takáto výšková budova patrí do centra Starého Mesta. Práve na túto tému sme sa rozprávali s jeho architektom a projektantom Radoslavom Grečmalom.