Tak takto?!

Tak takto?!

Relácia dáva dôraz a zároveň kladie dôležité otázniky k aktuálnym témam politického a spoločenského života.

Posledné diely

Hádka na sneme strany Za ľudí

Veronika Remišová je novou šéfkou strany Za ľudí. Politický projekt exprezidenta Andreja Kisku začínal s preferenciami na jedenástich percentách, vo voľbách sotva prekonal päť percentnú hranicu. Dnes sa pohybuje pod hranicou zvoliteľnosti a už po voľbe novej šéfky došlo medzi delegátmi k prudkej hádke. Aká silná bude Remišovej pozícia a v akom stave sa strana nachádza? Odpovedala sociologička Silvia Porubänová.

Ekonomika sa dostáva z krízy

Tento týždeň Rada pre rozpočtovú zodpovednosť zverejnila odhad vývoja ekonomiky v druhom kvartáli. To najhoršie vraj už máme za sebou a ekonomika postupne ožíva. Čo nás čaká na jeseň? Aj o tom sme sa rozprávali s predsedom Rady pre rozpočtovú zodpovednosť Ivanom Šramkom.

Koronavírus ako súčasť nášho života

Koronavírus sa už pomaly stal súčasťou nášho bežného života. Aká je sila vírusu a jeho nákazlivosť? Treba rátať s tým, že zmutuje? Ako sa bude správať v súbehu s chrípkou a inými jesennými virózami? Na tieto otázky nám odpovedala epidemiologička Alexandra Bražinová.

Ako a na čo budeme čerpať eurofondy

Jednou z najhorúcejších tém leta je miliardový balík peňazí z Európskej únie. Z čoho sa skladá, na čo je určený a najmä ako ho budeme čerpať, sme sa pýtali odborníka na eurofondy Tamása Szőkeho.

Kúpele ako cieľ domácej dovolenky

Kúpele boli ako zdravotné zariadenia počas pandémie koronavírusu subjektom mobilizácie. Po zrušení protipandemických opatrení sú zasa obľúbeným cieľom Slovákov, ktorí sa rozhodli stráviť dovolenku doma. Aká je situácia v slovenskom kúpeľníctve? Priblížil nám ju generálny sekretár Asociácie slovenských kúpeľov Michal Fajin

Zrušenie rozhodovacej imunity sudcov

Zrušenie rozhodovacej imunity sudcov a zavedenie trestného činu ohýbania práva je jednou z veľkých tém justičnej reformy. Čo je rozhodovacia imunita a ako na túto zmenu reaguje odborná verejnosť? Podrobnosti nám priblížil sudca a odborný asistent z Právnickej fakulty Trnavskej univerzity Patrik Príbelský.

O rómskom holokauste sa dlho mlčalo

Rómov, podobne ako Židov, nemecké nacistické zákony definovali ako nepriateľov rasovo čistého štátu. O udalostiach, v dôsledku ktorých prišlo o život vo vyhladzovacích táboroch odhadom až pol milióna Rómov, sa dlho mlčalo. O téme sme sa porozprávali s prekladateľkou z rómskeho jazyka Erikou Godlovou.