Tak takto?!

Tak takto?!

Relácia dáva dôraz a zároveň kladie dôležité otázniky k aktuálnym témam politického a spoločenského života.

Posledné diely

Osobitné školy pre Rómov sú problém

Kontajnerové škôlky v osadách, rómske deti vo vyčlenených špeciálnych triedach a osobitných školách, ale aj takzvaný "biely útek" z etnicky zmiešaných škôl. Segregácia je problém, kvôli ktorému hrozí, že Slovensko skončí na Súdnom dvore Európskej únie. Našla vláda účinné riešenia? Pýtali sme sa na to riaditeľa občianskeho združenia eduRoma Vlada Rafaela.

Politické sľuby regiónom

Čo všetko sú politické strany pred voľbami ochotné sľúbiť regiónom? Vedia politici v Bratislave, čo potrebujú ľudia mimo hlavného mesta? Pýtali sme sa ústredného riaditeľa Kancelárie ZMOS Michala Kaliňáka.

Ostro sledovaný súdny proces

Už tretí deň prebieha súd v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Verejnosť a médiá pozorne sledujú detaily tohto prípadu a v novodobej histórii Slovenska ide azda o najsledovanejší proces. Hosťom v štúdiu TA3 bol expert na trestné právo, podpredseda Slovenskej advokátskej komory Ondrej Laciak.

Boj s extrémizmom

Hostia: Lucia Kurilovská / rektorka Akadémie policajného zboru, Daniel Milo / Globsec Policy Institute, Jozef Halcin / riaditeľ Odboru prevencie a kriminality MV

Brexit: Kľúčová voľba

Hostia: Zuzana Gabrižová / šéfredaktorka portálu EURACTIV.SK, Matúš Pošvanc / analytik, Nadácia F. A. Hayeka, Vladimír Bilčík / analytik SFPA, Tomáš A. Nagy/ spolupracovník Globsec Policy Institute.

Lákavé štúdium v zahraničí

Hostia: Nikola Richterová a Dominika Mičechová, absolventky programu Erasmus a Michal Fedák, Slovenská akademická informačná agentúra.