Spektrum

Spektrum

V magazíne Spektrum vás zavedieme na netradičné miesta. Predstavíme vám zaujímavé osobnosti a ukážeme, čo možno neviete o svete okolo nás.

Posledné diely

Katar má nové národné múzeum / Arábia očami cestovateľa

Táto časť relácie Spektrum vám priblíži arabský svet. Najprv nahliadnete do Kataru, kde otvorili jedno z najfuturistickejších a najdrahších múzeí sveta. Pripomína púštnu ružu a v nasledujúcich rokoch bude hostiť množstvo zaujímavých expozícií, ale aj filmových festivalov. Arábia, to ale nie je len Katar, ale ďalších desať sultánatov či emirátov. Tie vám v druhej časti predstaví cestovateľ Ľuboš Fellner.

Prvá 3D mapa zatopenej jaskyne/ Terapia slanou vodou

Pozreli sme sa, ako vznikol prvý 3D model zatopenej jaskyne. Pomocou unikátnej technológie ho vytvorili českí vedci a potápači. V ďalšej časti relácie Spektrum sa dozviete, že surfovanie či plávanie je aj vhodný liek na duševné choroby.

Plogging - nový švédsky fenomén/ Švédsko očami cestovateľa

Pozrite sa na nový fenomén, ktorý prišiel zo Škandinávie. Ide o tzv. plogging, čiže o kombináciu behu a zbierania odpadkov. Užitočným športom pomáhajú Švédi sebe, ale najmä životnému prostrediu. Viac o švédskej náture a krásach krajiny nám povedal cestovateľ Jozef Zelizňák.