Spektrum

Spektrum

V magazíne Spektrum vás zavedieme na netradičné miesta. Predstavíme vám zaujímavé osobnosti a ukážeme, čo možno neviete o svete okolo nás.

Posledné diely

Alžírsko očami cestovateľa

Málo ľudí vie, že najkrajšie rímske pamiatky nie sú v Európe, ale v severnej Afrike. Reč je o jednej z najväčších krajín čierneho kontinentu, Alžírsku. Krížom krážom ho precestoval aj Ľuboš Fellner z CK BUBO.

Po stopách Tirpákov

Cesty za lepším životom doviedli Slovákov počas feudalizmu na rôzne miesta. S našou kamerou sme sa vybrali do severovýchodného Maďarska. Práve tam sa pred takmer 270 rokmi nasťahovali Slováci. Volali ich tirpáci. Zavedieme vás na tirpácky festival, ukážeme vám, kde tirpáci žili a kam všade sa vďaka svojej usilovnosti a práci dostali.

Indonézia očami cestovateľa

Indonézia, to sú tisícky ostrovov s množstvom krásnych miest. Nudiť by sa tu nemali ani klasickí dovolenkári, ani dobrodruhovia. Čo treba vidieť v najľudnatejšej moslimskej krajine sveta, povedal Ľuboš Fellner z cestovnej kancelárie BUBO.

Najväčšia oslava piva na svete

To najlepšie nemecké pivo, tradičné bavorské kostýmy a nekončiaca zábava. V relácii Spektrum vás pozývame na slávny festival Oktoberfest, ktorý odštartoval už svoj 186. ročník. Každoročne ho navštívia milióny ľudí z celého sveta a my sme si preto tento pompézny sviatok piva nemohli nechať ujsť.

Blízky východ očami cestovateľa

Izrael mnohí nazývajú kolískou náboženstiev a civilizácií. Celý Blízky východ je takpovediac región, kde sa to všetko začalo. Svoje o tom vie aj Ľuboš Fellner z cestovnej kancelárie BUBO.

Gastronomický symbol Berlína / Don Giovanni počúvaný vo vani

V prvej reportáži sme sa pozreli do hlavnej nemeckej metropoly. Gastronomickým symbolom Berlína je currywurst, Berlínčania ho považujú za kultúrne dedičstvo. V druhej reportáži uvidíte, ako sa Mozartova opera Don Giovanni zmenila v Prahe na „Johna do vany“. Svetové operné árie si diváci vypočuli vo vyhrievanej vani na streche pražskej Lucerny.

Sedem divov sveta očami cestovateľa

Vidieť nových sedem divov sveta je cestovateľským snom zrejme každého turistu. Výhodou oproti tým starým divom sveta je fakt, že objekty z novšieho zoznamu môžeme vidieť dodnes. Svetobežec Ľuboš Fellner z cestovnej kancelárie BUBO ich prešiel všetky a povedal nám o nich viac.