Spektrum

Spektrum

V magazíne Spektrum vás zavedieme na netradičné miesta. Predstavíme vám zaujímavé osobnosti a ukážeme, čo možno neviete o svete okolo nás.

Posledné diely

Pláž v centre Bruselu / Top pláže sveta očami cestovateľa

V relácii Spektrum sme sa trochu netradične pozreli na pláže. Najprv do Bruselu. Belgická metropola síce more nemá, ale vlani sa tam konal zaujímavý festival. Jeho organizátori vytvorili provizórnu pláž, ktorá za leto prilákala skoro 400-tisíc ľudí. V druhej časti vám svetobežec Ľuboš Fellner priblížil jeho dvadsať najobľúbenejších, tentoraz skutočných pláží.

Polstoročie s Abbey Road / Maľované obrázky z peria

V prvej časti našej relácie sme sa pozreli na asi najznámejší priechod pre chodcov na svete. Abbey Road preslávil legendárny záber Beatles. Je starý 50 rokov. V druhej časti sa pozrieme na netradičné malé obrázky. Sú maľované na vtáčích pierkách.

Legendárny účes má svoj festival / Austrália, Oceánia očami cestovateľa

V relácii Spektrum sme navštívili ďalekú Austráliu a Oceániu. V prvej časti sme sa s kamerou pozreli na festival účesu, ktorý kedysi dávno preslávila napríklad česká hokejová legenda, Jaromír Jágr. Účastníci bizarného podujatia nedajú na takzvaný mullet dopustiť. Krásny svetadiel nám potom v druhej časti priblížil cestovateľ Ľuboš Fellner z CK BUBO.

Unikátny most v Mostare / Golf v katedrále

Aj v Spektre si pripomíname výročie znovuotvorenia ikonického mosta v Mostare, ktorý sa mal stať symbolom zmierenia medzi bosnianskymi Chorvátmi a moslimami. V druhej časti relácie vám ukážeme, že v britskej katedrále sa dá nielen modliť, ale aj hrať golf.

Dočasné tetovania sú hitom / Východná Kanada očami cestovateľa

Po západnej časti Kanady sa dnes v Spektre pozriete na jej východ. Najprv do Toronta, kde sa vám predstaví úspešný startup podnikajúci v odvetví dočasného tetovania. Jeho zakladateľ má naozaj podnikavého ducha a dokázal pre svoju firmu vyzbierať milióny dolárov. V druhej časti relácie vám krásne mestá v tomto kúte Kanady predstaví cestovateľ Jozef Zelizňák z CK BUBO.

Každoročné derby najmenších / Východ USA očami cestovateľa

Vitajte pri relácii Spektrum, v ktorej nazriete na východ Spojených štátov. Najprv si priblížime jednu z najmilších tradícii vo svetovom športe - derby v plienkach. Podujatie láka z roka na rok viac a viac rodičov, ktorí chcú dať otestovať svoje deti v najpomalšej rýchlostnej súťaži sveta. V druhej časti nám cestovateľ Ľuboš Fellner z CK Bubo povie viac o metropolách východu USA.

Kone kráľov / Celebritné nepodarky

Národný žrebčín Kladruby nad Labem sa dostal do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Starokladrubské kone kedysi zapriahali do kráľovských kočiarov. Dnes ich využíva jazdecká polícia.