Spektrum

Spektrum

V magazíne Spektrum vás zavedieme na netradičné miesta. Predstavíme vám zaujímavé osobnosti a ukážeme, čo možno neviete o svete okolo nás.

Posledné diely

Austrália v plameňoch / Čínske ľadové kráľovstvo

Austráliu stále sužujú obrovské požiare. Pozrieme sa na hrdinského koňa, ktorý zachránil svoju majiteľku pred ničivými plameňmi. Z veľkých horúčav sa potom presunieme do mrazivej zimy, do Číny na Medzinárodný festival ľadu a snehu.

História a luxus na ceste v Peru

História Inkov, tradície miestnych obyvateľov, bájne mesto Machu Picchu, ale aj nespútané dažďové pralesy. To všetko môžete vidieť, ak navštívite Peru, ale aj napríklad susednú Bolíviu. Nielen o týchto dvoch krajinách, ale aj o ďalších štátoch Južnej Ameriky sme sa rozprávali s Ľubošom Fellnerom, riaditeľom cestovnej kancelárie BUBO.

Jurkovičove Luhačovice

S našou kamerou sa pozrieme do kúpeľov, ktoré Slováci navštevujú v Čechách najradšej. Do moravských Luhačovíc môžete ísť v ktoromkoľvek ročnom období. Vždy si tam dobre oddýchnete a dobre sa naladíte. Naši českí susedia vravia, že Luhačovice sú bránou do moravského raja a to aj vďaka jedinečnej architektúre nášho najvýznamnejšieho slovenského architekta Dušana Sama Jurkoviča.

Sviatky oslávili pod vodou / Pes ako liek

Ruská zima, Vianoce a Nový rok pod vodou, ale aj ukážka toho, ako efektívne odbúrať stres pri cestovaní počas sviatkov. To všetko na vás čaká v tomto vydaní relácie Spektrum. Tentoraz sme sa spolu pozreli na to, ako sa na najkrajšie a najobľúbenejšie sviatky v roku pripravujú pravoslávni veriaci.

Turecko plné legiend

Turecko patrí medzi najobľúbenejšie turistické destinácie. Dokazujú to aj štatistiky. Krajinu navštívilo tento rok takmer 200-tisíc Slovákov.

Zakázané mesto láka turistov / Vianoce v mačacej kaviarni

Zakázané mesto. Toto hradbami obstavané miesto sa nachádza uprostred dnešného hlavného mesta Číny - Pekingu. Názov pochádza z čínskeho „Zijin Cheng“, čo v preklade znamená „fialové zakázané mesto“. Fialová je spojená s nebesami a zakázané mesto jasne značí o tom, že doň smeli vstúpiť len osoby pozvané samotným cisárom.Aj vy ste po vianočných sviatkoch unavení a potrebujete si oddýchnuť? Vo Washingtone majú ideálne riešenie. Navštívte mačaciu kaviareň CRUMBS and WHISKERS , kde vám budú spoločnosť robiť aj títo fúzatí chlpáči.