Spektrum

Spektrum

V magazíne Spektrum vás zavedieme na netradičné miesta. Predstavíme vám zaujímavé osobnosti a ukážeme, čo možno neviete o svete okolo nás.

Posledné diely

Magický ázijský štvoruholník

Hovorí sa, že je to magická cesta ktorú musíte raz za život prejsť. Z historickej Číny, cez duchovný Tibet, naprieč šťavnatý Nepál až do mnohorakej Indie. Tento ázijský štvoruholník nám priblížil cestovateľ Jozef Zelizňák z CK Bubo.

Leonardo da Vinci 500/ Jesenná Podzámka

Pred 500 rokmi zomrel génius, ktorého diela dodnes udivujú ľudí. Leonardo da Vinci namaľoval asi najznámejšie obrazy na svete. Sú vystavené aj v parížskom múzeu Louvre, a práve tam na jeho počesť usporiadali výstavu. V druhej časti relácie sa poprechádzame s kamerou po Podzámeckej záhrade, ktorá sa dostala aj na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Je v Kroměříži a práve na jeseň je mimoriadne atraktívna.

Ako bezpečne cestovať

V netradičnom vydaní relácie Spektrum sme hovorili o takzvanom rizikovom cestovaní, alebo ako navštevovať exotické krajiny čo možno najbezpečnejšie. Lovec zážitkov Ľuboš Fellner z CK BUBO nám priblížil cestovateľskú bezpečnosť.

Najlepšia európska ZOO

S našou kamerou pozrieme do najlepšej európskej zoologickej záhrady. Je v Maďarsku. Riaditeľ ZOO nám prezradil, aký ďalší európsky unikát tam pripravujú. //Potom Vám ukážeme bloba –záhadný organizmus, ktorý vyzerá ako huba a správa sa ako zviera.

Svetové festivaly očami cestovateľa

Cestovanie, to nie sú iba krásne pláže alebo prírodné úkazy. Ľudia dnes chodia za hranice aj za zážitkami. Tie ponúkajú rôzne karnevaly alebo festivaly. Viac nám o tých najlepších povedal Ľuboš Fellner z CK Bubo.

Štajersko - zelené srdce Rakúska

S našou kamerou sme navštívili zelené srdce Rakúska – Štajersko. Dozviete sa, ako sa z kedysi chudobného rakúskeho regiónu stal turistický magnet, zavedieme vás do Thermelandu a vyrobíme si aj liečivé krémy podľa tradičnej štajerskej medicíny.

Sahara očami cestovateľa

Najväčšia púšť sveta, Sahara, na prvý pohľad možno neponúka nič atraktívne, ale skúsení cestovatelia vedia, že to nie je pravda. Jedným taký je aj Ľuboš Fellner z CK Bubo, ktorý nám región predstavil viac.