Spektrum

Spektrum

V magazíne Spektrum vás zavedieme na netradičné miesta. Predstavíme vám zaujímavé osobnosti a ukážeme, čo možno neviete o svete okolo nás.

Posledné diely

Symbol nádeje v módnom umení/ Známe múzeá po koronakríze

Slávny francúzsky módny dom obliekol do novej kolekcie nie modelky, ale bábiky. V druhej časti relácie sme sa pozreli aj do znovuotvorených známych múzeí. V parížskom Louvre aj londýnskej národnej galérii platia po koronakríze nové pravidlá.

Výstava v potopenom gulagu / Bezpečné lietanie počas pandémie

Bývalý potopený sovietsky gulag v estónskom mestečku Rummu je rajom pre potápačov. Najnovšie tam vystavujú svoje diela aj umeleckí sklári. V druhej časti našej relácie sme sa pozreli na bezpečnosť lietania po pandémii koronavírusu.

Havana zatiaľ bez turistov / Prvý zlatý hotel na svete

Kuba sa po pandémii pomaly otvára svetu. Pre turistov vyčlenia len vybrané rezorty, Havana je stále uzavretá. V druhej časti našej relácie uvidíte prvý zlatý hotel na svete. Trbliece sa vo vietnamskom Hanoji.

Doma a bezpečne / Domáci kotkodákajúci miláčikovia

Koronavírus zmenil v Poľsku plány na letné dovolenky. Poliaci ostávajú doma a objavujú krásy svojej krajiny. V Estónsku sa zvýšil záujem o domáci chov sliepok. V druhej časti našej relácie uvidíte, že sliepky tam chovajú nielen na dedine. V mestách sa stávajú domácimi miláčikmi.

Pandémia zvýšila záujem o adopcie / V Izraeli vracajú do prírody supov

Čoraz viac ľudí si adoptuje zvieratká z útulkov. V ďalšom vydaní relácie Spektrum vám ukážeme, ako súčasná pandémia pomohla nájsť v New Yorku domovy pre mnohých opustených miláčikov. V druhej časti relácie sa pozrieme do divokej izraelskej prírody. Prírodovedci tam zachraňujú populáciu supa bielohlavého.

Kuba zachraňuje koralové útesy/ Premena kancelárií po koronakríze

Koralové útesy sú jedným z najcennejších ekosystémov na Zemi a globálne im hrozí zánik. Kubánski biológovia sa snažia o ich záchranu a budujú podmorské škôlky na pestovanie koralov. V druhej časti našej relácie sa pozrieme na to, ako sa po pandémii koronavírusu zmenili kancelárske priestory.