Spektrum

Spektrum

V magazíne Spektrum vás zavedieme na netradičné miesta. Predstavíme vám zaujímavé osobnosti a ukážeme, čo možno neviete o svete okolo nás.

Posledné diely

Záujem o karavany rastie / Plávajúci dom na trojkolke

Ukazuje sa, že toto leto bude mimoriadny záujem o kempingy a pobyty na odľahlejších a bezpečných miestach. Výrobcovia karavanov hlásia mimoriadne tržby. Okrem obytných prívesov sú v ponuke aj hybridné ubytovacie vozidlá - napríklad plávajúci domček na trojkolke. Uvidíte ho v druhej časti našej relácie.

Grécko bez preplnených pláží / Kubánske Varadero bez hostí

Pandémia nového koronavíru poriadne zamiešala karty aj v turistickom priemysle. Gréci dúfajú, že turisti prídu v júli a sľubujú pláže bez preplnených ležadiel všade naokolo. Prázdne sú aj hotely a letoviská na Karibiku. Milióny ľudí tam ostali bez práce.

Talianska reštaurácia bez hostí / Nové pravidlá etikety

Pizza či lasagne. Talianski majitelia malých reštaurácií s tradičnou kuchyňou budú musieť prepúšťať dlhoročných zamestnancov. Vládu žiadajú o pomoc. S pandémiou koronavírusu sa zmenili aj pravidlá etikety. Viac sa dozviete v druhej časti našej relácie.

Karanténa ako obrana proti epidémii/ Psy dokážu vycítiť koronavírus

Karanténa je účinná obrana proti šíreniu infekčných chorôb. Prvýkrát v Európe ju pred takmer 700 rokmi zaviedli v chorvátskom Dubrovníku. Odborníci tvrdia, že špeciálne vycvičené psy vedia odhaliť človeka, nakazeného koronavírusom. V Británii takýchto psov majú.

Najlepší priateľ počas karantény / Zberateľka toaletného papiera

V Austrálii riešia, ako pomôcť zvieratkám z útulkov počas pandémie. Vyzývajú priateľov zvierat, aby si počas domácej izolácie aspoň dočasne adoptovali zvieracieho miláčika. V súčasnosti chýba v obchodoch najmä toaletný papier. V druhej časti našej relácie Vám predstavíme dámu, ktorej tento sortiment určite chýbať nebude. Toaletné rolky zbiera vyše 30 rokov.