Spektrum

Spektrum

V magazíne Spektrum vás zavedieme na netradičné miesta. Predstavíme vám zaujímavé osobnosti a ukážeme, čo možno neviete o svete okolo nás.

Posledné diely

Stráň plná svetiel / Západ USA očami cestovateľa

Pozrite sa na západné pobrežie Spojených štátov. Kopcu pri meste Paso Robles v Kalifornii nedávno vdýchla život svetelná šou, ktorú si prišli vychutnať tisíce ľudí. Viac o LA, San Franciscu a prírodných krásach v oblasti nám v druhej časti relácie povedal Ľuboš Fellner z CK BUBO.

Mix umenia a potápania / Karibik očami cestovateľa

So Spektrom TA3 zavítate do slnečného Karibiku. Umelec z Kuby vám najprv ukáže, ako sa dá kresliť pod vodou. Práve tam sa vie totiž maliar Sandor najlepšie uvoľniť. Akú exotickú dovolenku si v Karibiku vybrať, to v druhej časti relácie priblíži cestovateľ Ľuboš Fellner z CK Bubo.

Výlet do čias komunizmu / Nosorožce z Európy sú už v Rwande

Ako sa žilo za socializmu? Turistické prehliadky s touto tematikou vyhľadáva v bývalých socialistických krajinách čoraz viac zahraničných turistov. V hlavnom poľskom meste majú k tomu aj niekoľko múzeí. V druhej časti relácie vám ukážeme, ako pomáha Európa obnoviť vymretú nosorožiu populáciu v Rwande.

Bitka z Tolkienovej knihy / Európa očami cestovateľa

Vitajte pri relácii Spektrum. Zavítame do Európy. Najprv sa pozrieme do susedných Čiech, kde sa fanúšikovia takzvaného larpingu zúčastnili na inscenácii Bitky piatich armád z románu Hobbit. Starý kontinent precestoval viac ako ktokoľvek iný. Ľuboš Fellner z CK BUBO nám povedal viac.

Stezka Valaška / Mestečko perníkových uší

Vedeli ste, že najdlhší sklenený nebeský chodník, čiže Sky walk v Európe je kúsok za našimi hranicami? Boli sme sa tam pozrieť s našou kamerou. V druhej časti vám predstavíme mestečko, ktoré sa preslávilo perníkovými ušami. Ukážeme vám, ako sa pripravujú.

Ázia očami cestovateľa / Parohy ako súčasť medicíny

So Spektrom na TA3 zavítate do Ázie. Najprv do kazašských hôr, kde vám chovateľ jeleňov ukáže, že parohy môžu skončiť aj inak, ako trofej nad kozubom. Neskôr vám cestu naprieč najväčším kontinentom predstaví aj lovec zážitkov Ľuboš Fellner z CK Bubo.