Svet technológií

Svet technológií

Najdynamickejšie sa rozvíjajúci segment technológií pod drobnohľadom tímu TA3. Venuje sa novým trendom ako aj mladým vedeckým talentom a prevratným technologickým objavom. Je to jediná relácia svojho druhu v strednej Európe. Moderátor: Ľubo Straka

Posledné diely

Technologické novinky / Zelené strechy / Kamera pre rozpoznávanie EČV

Technológie môžu byť k prírode ohľaduplné. Dôkazom sú práve tie, ktoré pomáhajú aj ekologickému aspektu. Pozreli sme sa na zelené strechy a zaujímavú ekologickú fľašu. Ukázali sme si, ako sa dá nahradiť vodiaci pes pre nevidiacich. No a napokon sme si predstavili softvér a kameru na rozpoznávanie evidenčného čísla vozidla.

Novinky zo sveta technológií / Polypropylénové dosky / Podlahový čistič

Programátori oslavujú svoj svetový deň 12. septembra. Sú dôležitým článkom spoločnosti a mnohé technológie by sa bez nich nepohli dopredu, keďže im dávajú srdce a rozum. Viac sme si povedali o zaujímavej výrobe plastových dosiek pre ekologické čističky odpadových vôd, ale aj o novom pomocníkovi pre čistenie podláh. Chýbať nebudú ani novinky zo sveta.

To najlepšie z relácie Svet technológií IV

V najnovšom Svete technológií sme sa vrátili k reportážam, ktoré vás v prvom polroku zaujali najviac. Sú to nielen inovácie zo sveta technológií, ale aj zo Slovenska. Spomenuli sme si napríklad na bicykel, ktorý vďaka šikovným slovenským konštruktérom dokáže rásť spolu s dieťaťom, prispôsobí sa dospelým a tak ho môže naraz využívať celá rodina.

To najlepšie z relácie Svet technológií III

Prvá polovica tohto roka bola bohatá na inovácie vo svete technológií. O mnohých sme vás informovali, no možno o nich ešte všetci nevedia. Preto sme si niektoré zaujímavosti zopakovali.

Tatry vnútri / Ekologické čistenie nádob / Videokonferencia od SWAN

Svet technológií neprázdninuje. Inovácie sa tvoria každý deň. Pozreli sme sa do Tatier a zistili, ako pomohli technológie dostať naše veľhory doslova pod strechu. Ukázali sme si, ako prispel ľudský um k vylepšeniu tradičnej receptúry pre čistenie nielen sklenených nádob.