Svet technológií

Svet technológií

Najdynamickejšie sa rozvíjajúci segment technológií pod drobnohľadom tímu TA3. Venuje sa novým trendom ako aj mladým vedeckým talentom a prevratným technologickým objavom. Je to jediná relácia svojho druhu v strednej Európe. Moderátor: Ľubo Straka

Posledné diely

Novinky zo sveta technológií / Sieť LoRaWAN / Projekt ACON

V tejto časti Sveta technológií sa dozviete, prečo už nebudú ľudia okolo Trenčína trpieť častými výpadkami elektriny a ako pomohla technológia inteligentnej elektrickej siete prírode. Reč bola aj o tom, ako sa dá sledovať mikroklíma v chladiacich systémoch pre potraviny v reštauráciách, obchodoch, ale aj nemocniciach.

Novinky zo sveta technológií / Namiesto káblov batérie / Nový systém triedenia odpadu

Aj keď nás technológie neustále posúvajú vpred, rozhodne by sme pri nich nemali zabúdať ani na prostredie, v ktorom žijeme. Práve úvod novembra je zameraný na ochranu životného prostredia. Svoj sviatok oslavujú aj poľovníci, ktorí by sa mali o prírodu starať tiež. Pozreli sme sa teda aj na tému, ako sa darí efektívne riešiť vývoz komunálneho odpadu, chýbať ale nebudú ani novinky zo sveta.

Nové telefóny značky Apple / Televízia The Frame / Preprava tovarov z Ázie

Venovali sme sa novým telefónom Apple, pozreli sme sa na to, čo sa dá vytvoriť z televízora a ako ho využiť na umelecké diela. No a pokiaľ fandíte tovaru z Ázie, možno vás zaujme aj to, ako sa tovar dostane do Európy a akú úlohu má v tomto smere malá dedinka na východnom Slovensku.