Svet technológií

Svet technológií

Najdynamickejšie sa rozvíjajúci segment technológií pod drobnohľadom tímu TA3. Venuje sa novým trendom ako aj mladým vedeckým talentom a prevratným technologickým objavom. Je to jediná relácia svojho druhu v strednej Európe. Moderátor: Ľubo Straka

Posledné diely

Manažovaná služba SD-WAN prepojí pobočky rôznymi formami konektivity

Najmä v tomto období preverili mnohí pracujúci schopnosti internetových pripojení. Otestovali to aj ľudia na rôznych pobočkách firiem, ktoré mali na rozdiel od iných, nápor práce práve počas pandémie. V mnohých prípadoch je práve spojenie pobočiek s centrálou kľúčovým prvkom. Aj preto prichádza nástroj od Slovak Telekomu, ktorý pobočky prepojí a dokonca v nich dokáže súbežne využiť rôzne formy pripojenia na internet.

Inovatívne slovenské 3D hologramy upútajú pohľad nielen v obchodoch

Raz vidieť je lepšie ako stokrát počuť. A platí to aj v kamenných obchodoch, do ktorých sa v prípade uvoľňovaní protipandemických opatrení ľudia náramne tešia. Už roky sa pritom snažia obchody spotrebiteľov zaujať najmä výkladmi a vtiahnuť ich tak dovnútra. V tomto smere by im pritom mohli pomôcť nové moderné prezentačné technológie.

Tradičná fotografia ešte nevymrela. Novinka vytvára trojrozmerné obrázky

Výrobcovia moderných fotoaparátov sa predháňajú v tom, ktorý z nich vytvorí dokonalejší snímací čip a lepší technologický model. No návrat k tradičnému ešte stále nevymrel. Na svetlo sveta sa tak dostal zaujímavý fotoaparát, ktorý používa klasický film a výnimočný je najmä v tom, že pre záznam snímok využíva stereoskopiu a jeho telo je vyrobené z dreveného kompozitu.

Nie ste pripravení na homeoffice? Pomocnú ruku podáva Slovak Telekom

Až počas pandémie Covid-19 zistili mnohé firmy, že ich IT infraštruktúra nie je pripravená na prácu z domu pre zamestnancov. Chýbajú notebooky, domáce spojenia nie sú zabezpečené a konektivita internetu v domácnostiach nie je dostatočná a stabilná. Aj preto sa odborníci zo Slovak Telekomu na tieto problémy zamerali a firmám sa rozhodli pomôcť zaujímavým riešením. Vďaka nemu môžu na homeoffice prejsť aj zamestnanci firiem, ktoré na to vôbec pripravené neboli.

S elektromotorom aj bez. Vývojári prišli s hybridným bicyklom

Jarné slniečko vylákalo von mnoho cyklistov. Nie každý z nich má však kondičku na to, aby brázdil kopce a prechádzal desiatky kilometrov. No ak má podporu v podobe elektromotora, dokáže jazdiť zarovno s výkonnejšími. Vývojári prišli s ďalším modelom bicykla, ktorý dokáže byť hybridný. Jeho elektropohon sa dá kedykoľvek z bicykla odobrať, čím pomôže vytvoriť tradičný dvojkolesový stroj.

Elegantný a výkonný. Elektrický skúter zvezie až troch ľudí

Blíži sa leto a s ním aj vodné športy. Mnohí medzi ne s radosťou zaradili aj jazdu na vodných skútroch. Spaľovacím motorom v tejto oblasti už však zrejme tiež odzváňa. Potvrdzuje to aj elektrický skúter, ktorý dokáže brázdiť vody na jedno nabitie aj niekoľko hodín. Nepochybne je to aj vďaka jeho odľahčeniu modernými materiálmi. Zaujímavé je na ňom aj to, že zábavu s ním si naraz užije hneď niekoľko nadšencov.