Svet technológií

Svet technológií

Najdynamickejšie sa rozvíjajúci segment technológií pod drobnohľadom tímu TA3. Venuje sa novým trendom ako aj mladým vedeckým talentom a prevratným technologickým objavom. Je to jediná relácia svojho druhu v strednej Európe. Moderátor: Ľubo Straka

Posledné diely

Špeciál venovaný koronavírusu

Moderné technológie pomohli k tomu, aby sme vám priniesli aj tento diel relácie. Ponúkame vám špeciál venovaný koronavírusu, zostavený aj pomocou kamier mobilných telefónov. Náš pohľad na pandémiu je však najmä cez technológie.

Samočistiaca toaleta pre mačky / Smilescooter X7 / Windows 10

V relácii poradíme chovateľom mačiek, ako im technológie môžu pomôcť pri čistení toaliet svojich miláčikov, ukážeme si, kam sa posunuli počítače a ich operačné systémy a nakoniec máme pre vás zaujímavý prepravný prostriedok aj do ľahkej prírody.

Novinky zo sveta technológií / Celotelový simulátor pacienta / Výber auta pomocou virtuálnej reality

Umelá inteligencia pomáha v zdravotníctve aj na Slovensku. V Univerzitne nemocnici v Martine ju používajú na rádiológii pri vyhodnocovaní snímok, taktiež pomocou nej vzdelávajú budúcich lekárov. Okrem toho sme sa pozreli aj na prostredie virtuálnej reality, ktoré pomôže pri navrhovaní vozidiel. DS Automobiles ponúkla verejnosti možnosť navrhnúť si vozidlo podľa predstáv.

Pocket pro / Novinky zo sveta technológií / Umelá inteligencia v rádiológii / Dávkovač vína

Pozreli sme sa na to, ako sa zmenšili pomôcky pre nadšencov elektroniky. Milovníkom zlatého moku z hrozna zasa predstavíme spôsob, ako si môžu udržať svoj nápoj v dobrej kondícii aj pol roka po otvorení fľaše. No a pripravili sme pre vás aj veľkú reportáž zo Slovenska, v ktorej sa dozviete, prečo dokážu lekári v rádiológii lepšie zhodnotiť výsledky vyšetrení.