Svet technológií

Svet technológií

Najdynamickejšie sa rozvíjajúci segment technológií pod drobnohľadom tímu TA3. Venuje sa novým trendom ako aj mladým vedeckým talentom a prevratným technologickým objavom. Je to jediná relácia svojho druhu v strednej Európe. Moderátor: Ľubo Straka

Posledné diely

Kickscooter RT 15 / dron Noa / študenti a umelá technológia

Prinášame vám reportáž, v ktorej sme si s kamerou zašli na jednu z našich moderných fakúlt. Reč bude teda aj o tom, ako sa dá moderne študovať, s akými technológiami sa novodobí študenti stretávajú a kde sa môžu uplatniť. Na úvod vám ale ponúkame našu novú týždňovku zo sveta technológií.

VPN Tunnel / VSE UNIT Conference 2020

Vo svete technológií sme si pre vás pripravili zahraničný prehľad, ale chýbať nebudú ani domáce reportáže. V jednej sa pozrieme aj na to, čo všetko by mala mať v technologickej výbave bezpečná kancelária v domácom prostredí.

Nakladač Elise 900 / Vysokotlakový čistič

Energiou budúcnosti je aj tá elektrická. Jedným z dôvodov je aj to, že sa dá vyrábať z obnoviteľných zdrojov. V súčasnosti sa dostala do osobných áut, do vozidiel hromadnej dopravy a vďaka vývojárom aj do multifunkčného nakladača. Aj o tom sa dozviete viac vo Svete technológií.

Roboty chrániace životy hasičov / Filtračný systém GoSun Flow

V tomto období sa hovorí o suchách a s nimi sa treba mať na pozore aj pred požiarmi, v ktorých hasiči často nasadzujú svoje životy. Ukázali sme si preto takú technológiu, ktorá by im mohla pomôcť. Voda sa v tomto období zíde akákoľvek, ak je však na pitie, mala by prejsť filtráciou. Predstavili sme si preto zaujímavý spôsob jej čistenia. Reč bola aj o tom, ako si takmer kdekoľvek schladiť svoje obľúbené nápoje.