Svet technológií

Svet technológií

Najdynamickejšie sa rozvíjajúci segment technológií pod drobnohľadom tímu TA3. Venuje sa novým trendom ako aj mladým vedeckým talentom a prevratným technologickým objavom. Je to jediná relácia svojho druhu v strednej Európe. Moderátor: Ľubo Straka

Posledné diely

Vírusy sa šíria vzudchom i povrchmi, pomôcť môžu efektívne čističky vzduchu

Mnohé mikroorganizmy a vírusy používajú pre svoj prenos vzduch. Najlepšie by preto bolo, aby bol úplne čistý. Na rozdiel od exteriéru, vo vnútorných priestoroch sa to dá dosiahnuť. K dispozícii sú dnes rôzne práčky a čističky vzduchu, nás však zaujala jedna čisto slovenská, ktorá v sebe spája zaujímavé technológie. Práve domáci patent firmy Germ jej pomáha dosahovať značnú efektivitu a dokonca odstraňuje i zápachy.

Profesionálna starostlivosť aj doma. Sonické zariadenia pomáhajú ku kráse

Pre muža asi nie je nič krajšie ako pohľad na ženskú tvár, ktorá sa o seba stará. Dámy zrejme potvrdia, že nie vždy je to jednoduché, no dnes už v mnohom napomáhajú aj technológie. S viacerými sa pracuje v kozmetických a kaderníckych salónoch. Vedeli ste však, že niektoré z nich už môžete mať aj doma?

Digitálna telesná výchova? Aj vďaka Matejovi Tóthovi sa stáva realitou

Digitalizácia sa dnes dostáva do rôznych oblastí. Počítať s ňou sa zrejme bude už aj v pripravovanej reforme školstva. Jednou z prvých lastovičiek je zaujímavý projekt športovca Mateja Tótha. Ten sa v rámci svojej športovej akadémie rozhodol využiť moderné technológie pri digitalizácii pohybových aktivít pre deti a mládež, čo oslovilo i ministerstvo školstva.

Manažované služby v cloude pomáhajú firmám s internetovou premávkou

Určite ste sa už nejedenkrát ocitli v kamennom obchode v dlhom rade pri pokladni. Podobne sa to však môže stať aj vo virtuálnom svete pri nakupovaní v e-shope, ak je na stránke množstvo ľudí, a teda silný nápor internetovej premávky. Riešením však môžu byť takzvané manažované služby v cloude, ktoré pomáhajú nápor vo virtuálnom svete riadiť a zmierňovať.

Zložité nariadenia vlády? Zariadenie všetky činnosti zautomatizuje

Počas pandémie sa mnohé prevádzky stretli s nariadeniami vlády, ktoré museli dodržiavať. Meranie teploty, povinná dezinfekcia rúk, nosenie rúška či dodržiavanie počtu ľudí na metre štvorcové. Nepochybne si to vyžiadalo zvýšené náklady. Aj preto sa dvaja kamaráti ešte na začiatku pandémie rozhodli, že všetky tieto činnosti prevádzkam zautomatizujú.

Sušenie bielizne počas chladných dní uľahčí špeciálny kompresor

Sychravé jesenné dni neprajú nielen dobrej nálade, ale aj sušeniu bielizne na balkóne. Pri väčšom priestore je možnosť použiť sušiak, no ak naň nie je miesto, vtedy môže pomôcť sušička bielizne. Už dávno to však nemusí byť spotrebič s veľkým apetítom po elektrickej energii.

Šírenie vírusu v interiéri? Riešením je technologické čistenie vzduchu

Vzduch okolo nás nie je vždy taký čistý ako by sme potrebovali. Zvlášť v interiéri, kde väčšina ľudí trávi oveľa viac času ako vonku. Takto sa najmä v chrípkovom a aktuálne covidovom období dokážu v miestnostiach prenášať vírusy. Riešenie je vetranie no ešte účinnejšie je čistenie vzduchu.