Biznis

Biznis

Relácia zameraná na prehľad dôležitých a zaujímavých udalostí vo fungovaní firiem. Prináša rady, ako dosiahnuť čo najlepšie hospodárske výsledky a ako efektívne riadiť vaše podnikateľské ambície. Biznis na tri – TA3. E-mail: biznis@ta3.com

Posledné diely

Podnikanie inšpirované životom

Nie každý podnikateľský nápad vznikne za ideálnych okolností. O to viac mu však človek verí a vydá zo seba maximum, aby fungoval. Žena s titulom úsešnej podnikateľky za rok 2016 má za sebou silný príbeh, ktorý ju dodnes motivuje a pomáha aj jej biznisu a to už dlhých 11 rokov. Našim hosťom bola odborníčka na terapiu kyslíkom a finalistka súťaže Podnikateľka Slovenska 2016, Julianna Hložek Grmannová.

Cestovný ruch bez systému

Slovensko nepatrí medzi krajiny, ktorých ekonomiky by boli významne postavené na cestovnom ruchu. Aj napriek tomu je CR odvetvie, ktoré u nás zamestnáva takmer 200 tisíc ľudí a poskytuje možnosti pre kvalitné podnikanie. Viac o tejto téme nám povedal Milan Gemzický, poradca v oblasti cestovného ruchu.

Najatraktívnejší zamestnávateľ roka 2018

Dobré meno spoločnosti, platové ohodnotenie, kvalita služieb a kolektív. Aj toto boli kritériá, ktoré najviac zavážili v rozhodovaní a finálnych výsledkoch ankety Najatraktívnejší zamestnávateľ roka 2018. Viac povedala Ivana Molnárová, riaditeľka spoločnosti Profesia.

Viete správne argumentovať?

Kedy ste naposledy na porade s vašimi obchodnými partnermi argumentovali? Ako ste zvládli situáciu? Odborníci v oblasti komunikácie hovoria, že schopnosť dobre argumentovať máme čiastočne vrodenú, podvedome získanú, ale hlavne naučenú. Viac nám o tejto téme povedala odborníčka na komunikáciu a diplomatický protokol Adela Makovinská.

Kvalitný znamená použiteľný

Za prvých 10 rokov existencie otvorili 10 nových študijných odborov, spolu s firmami zaviedli duálny systém vzdelávania a zrealizovali 15 rozvojových projektov. Dnes je škola najlepšou na Slovensku v rámci spolupráce so zamestnávateľským sektorom. To najdôležitejšie je však samotmý výsledok - uplatnenie ich žiakov na trhu práce predstavuje 98 %. Viac povedal Marcel Pecník, riaditeľ združenia InTech Žiar nad Hronom, ktoré je zriaďovateľom Súkromnej strednej odbornej technickej školy.

Emobilita na dobrej ceste

Pribúdajú nabíjacie stanice, rozširuje sa paleta typov elektromobilov a elektrické autá sa pomaličky stávajú súčasťou vozového parku firiem, rodín a jednotlivcov. Napriek tomu, podľa najnovších štatistík, máme na Slovensku cez 900 čisto elektrických vozidiel. Je to málo, alebo sme na dobrej ceste? Viac nám povedal Tomáš Gurský z portálu pre elektromobilitu.