Biznis

Biznis

Relácia zameraná na prehľad dôležitých a zaujímavých udalostí vo fungovaní firiem. Prináša rady, ako dosiahnuť čo najlepšie hospodárske výsledky a ako efektívne riadiť vaše podnikateľské ambície. Biznis na tri – TA3. E-mail: biznis@ta3.com

Posledné diely

Nové Lido - projekt generácie

V Bratislave existuje miesto, ktoré v sebe skrýva obrovský potenciál a už o nejaký čas sa môže stať kongresovým a kultúrnym centrom. Na pravom brehu Dunaja vyrastie štvrť – Nové Lido. Čo prinesie obyvateľom a návštevníkom mesta, prečo ho označujú za projekt generácie, o týchto otázkach sme diskutovali výkonným riaditeľom J&T Real Estate Management Pavlom Pelikánom.

Kam investovať v 2021

Pandémia koronavírusu minulý rok finančné trhy rozkolísala a priniesla prudké poklesy aj nárasty. Rovnako však aj skúsenosti. Vedia toho ekonómovia dosť, aby vedeli kam sa oplatí investovať v roku 2021? Môžu byť inšpiráciou minuloroční víťazi finančných trhov? A koľko môže klientovi zarobiť kvalitný finančný konzultant? Odpovedal Andrej Rajčány, portfólio manažér z Across Private Investments.

Vplyv veku na ekonomické rozhodnutia

Aktuálna kríza má nielen zdravotné ale aj ekonomické dopady. Vyrovnávať sa s nimi musí takmer každý, ale každý má svoj spôsob. Záleží, ku ktorej generácii patrí. Čo sú to generácie X, Y a Z? Do akej miery je každá z nich opatrná pri ekonomických rozhodnutiach? Menia ľudia zásadne svoje spotrebiteľské správanie sa v časoch krízy a môžu takéto informácie pomôcť firmám pri oslovovaní zákazníkov? Odpovie Roman Pudmarčík zo spoločnosti Ipsos, vedie tam oddelenie zamerané na zákaznícku skúsenosť a verejnú mienku.

Kvalitný webhosting pomáha biznisu

Biznis sa dnes viac ako kedykoľvek predtým presunul do online sveta. Preto je popri službe alebo produkte, ktoré firma predáva, dôležité venovať pozornosť aj funkčnej webovej stránke a kvalitnému hostingu. Na čo sa zamerať pri hľadaní spoľahlivého správcu webových stránok sme sa spýtali technického riaditeľa WebSupport Tomáša Srnku.

Nové trendy v komunikácii firiem

Pandémia nám ukázala, že je nevyhnutné byť pripravení na nečakané situácie. Svoje o tom vedia najmä firmy a podnikatelia, ktorí sa prakticky zo dňa na deň presunuli do online sveta. Boli na digitalizáciu pripravení? V čom spočíva výhoda cloudových riešení, a ako sa zmenili a zmenia trendy v oblasti IT odpovedali riaditeľka pre ľudské zdroje spoločnosti Digmia Lucia Komiňáková a výkonný riaditeľ spoločnosti Digmia Peter Fuska.

Startupy zažívajú renesanciu

Stali sa populárnymi v období internetovej horúčky na prelome milénií a svoju renesanciu zažívajú aj dnes. Reč je o startupoch. Existuje o nich veľa mýtov, mnohí však stále nevedia, aký je rozdiel medzi ním a začínajúcou firmou. Čo všetko má vplyv na úspech startupu sme sa pýtali hostí Michaely Královičovej a Filipa Ortha z Wanderer Capital.

Business banking

Podnikatelia majú novú možnosť spravovať svoje financie jednoducho a efektívne len s pomocou mobilu. Stačí, ak si stiahnu aplikáciu Business banking. Čo všetko im táto služba ponúkne? Viac prezradil Peter Bilčík, riaditeľ firemných produktov Tatra banky.