Biznis

Biznis

Relácia zameraná na prehľad dôležitých a zaujímavých udalostí vo fungovaní firiem. Prináša rady, ako dosiahnuť čo najlepšie hospodárske výsledky a ako efektívne riadiť vaše podnikateľské ambície. Biznis na tri – TA3. E-mail: biznis@ta3.com

Posledné diely

Sociálne siete v biznise

S viac ako 400 miliónmi aktívnych používateľov je najobľúbenejšia sieť pre profesionálov na svete. Používajú ho tí, ktorí si hľadajú prácu, ako aj zamestnávatelia a personalisti, ktorí hľadajú zamestnancov alebo tí, ktorí si budujú užitočné kontakty. Viac o tom, ako využiť potenciál sociálnych sietí, najmä v biznise, povie Martin Volek zo spoločnosti Volis International, ktorý je aj certifikovaný tréner spoločnosti Google.

Elektronizácia stravovania

Elektronizácia inovuje všetky oblasti. Už niekoľko rokov vďaka tomu môžeme v stravovacích, či reštauračných zariadeniach platiť namiesto peniazmi z peňaženky, peniazmi na elektronickej karte. I to je cesta ako mať menej administratívy, viac pohodlia a ušetrený čas i peniaze. Viac nám povedal Michal Hanzel, riaditeľ spoločnosti GGFS.

Trendy v jazykovom vzdelávaní

Hovorí sa, koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom. Dnes je na trhu práce jazyková výbava, minimálne jedného cudzieho jazyka, samozrejmosťou. Mnohí mladí ľudia odchádzajú po skúsenosti do zahraničia, teda do prostredia, kde jazykom žijú každý deň. Čo však tí, ktorí na vycestovanie nemajú možnosti? Viac o téme povedala Lenka Kysacká, riaditeľka jazykovej školy Volis Academy.

Business banking

Tatrabanka bola ocenená pre svoj systém elektronického bankovníctva s názvom Business banking. Viac nám o ňom porozprával riaditeľ firemných produktov Tatrabanka Peter Bilčík.

Ďalší krok k podpore elektromobility

Elektromobilita by nemala byť vnímaná ako nevyhnutnosť, ale ako doplnok. O tejto téme sme sa porozprávali s naším hosťom, ktorým bol konateľ spoločnosti Škoda auto Slovensko Marek Růžička.

Boj s dobou plastovou

Doba plastová, ako mnohí nazývajú éru extrémnej produkcie, využívania a hromadenia odpadu z plastov, je vážnym globálnym problémom. Ročne vyprodukujeme asi sto miliónov ton plastového odpadu, z ktorého len 9 % naozaj zrecyklujeme. Spotrebitelia, firmy aj štát stoja pred veľkou výzvou. Ako sa k nej stavia spoločnosť Kaufland? Odpovedal nám riaditeľ nákupu Kaufland Richard Bendík.

Ako nájsť kvalitných ľudí

Boj o ľudí, zmeny v riadení zamestnancov, digitalizácia či význam firemnej kultúry. Toto sú len niektoré z mnohých tém, ktoré zamestnávajú oddelenia ľudských zdrojov v mnohých firmách. Viac sme sa o tejto téme porozprávali s Júliusom Benkom, riaditeľom ľudských zdrojov v spoločnosti Tatra Banka.