Biznis

Biznis

Relácia zameraná na prehľad dôležitých a zaujímavých udalostí vo fungovaní firiem. Prináša rady, ako dosiahnuť čo najlepšie hospodárske výsledky a ako efektívne riadiť vaše podnikateľské ambície. Biznis na tri – TA3. E-mail: biznis@ta3.com

Posledné diely

Podpora podnikania počas pandémie

Celosvetová pandémia mení zaužívanú realitu našich bežných dní, bez ohľadu na naše postavenie, či oblasť, v ktorej pracujeme. Čo táto zmena prináša konkrétne do prostredia firiem a akými možnosťami ich dokážu podporiť napríklad mobilní operátori? Viac sme sa o tejto téme porozprávali s manažérom pre B2B segment zo spoločnosti Orange - Štefanom Rakom.

Udržateľnosť infraštruktúry budov

Trávime v nich až 90 % času a spotrebúvajú 40 % všetkej energie, aj preto majú enormný vplyv na človeka, životné prostredie aj na ekonomiku. Odborníci upozorňujú, že ako strategická infraštruktúra krajiny si budovy zaslúžia pozornosť vlády a expertov, ktorí tvoria verejné politiky. Viac nám o tejto téme povedala riaditeľka platformy Budovy pre budúcnosť Katarína Nikodemová.

Podnikateľka Slovenska 2019

Jubilejný ročník súťaže Podnikateľka Slovenska si aj tento rok kládol odvážne ciele, hlavným z nich je podporovať šikovné ženy podnikateľky, ktorým sa podarilo úspešne presadiť v ťažkom podnikateľskom svete. V našom štúdiu sme privítali víťazku Podnikateľky Slovenska 2019 Alexandru Krajčíovú Orčíkovú a spolu s ňou aj riaditeľku súťaže Luciu Veselskú.

Ako komunikovať so psychopatom

Predchádzajúca relácia na tému Psychopati v korporátnom svete mnohých z vás oslovila. Reagovali ste na túto tému s veľkým záujmom, a s apelom, že sa o nej hovorí len veľmi málo. Tentokrát sa pozrieme na to, ako komunikuje takýto človek, a tiež na to, ako komunikovať s kolegom alebo so šéfom, ktorý má psychopatické sklony. Viac nám povedala odborníčka na komunikačné zručnosti Adela Makovinská.

Psychopati v korporátnom svete

Psychopati tvoria jedno percento populácie, a to ďalšie percento z tohto množstva ľudí sú psychopati, ktorí pracujú v stredných a veľkých organizáciách. Možnosť získať moc, prestíž a peniaze láka týchto ľudí najmä do radov manažmentu a exekutívy. Často bývajú hlavnou príčinou zlyhania firiem. O tejto téme nám viac povedal Peter Ulčin, psychológ pre oblasť biznisu.

Trendy v logistike

Trendy vo vnútropodnikovej logistike kopírujú všeobecný vývoj v priemysle. Viac nám o tejto téme povedal manažér logistiky Jungheinrich Marián Jančík.

Kultúra vo firemnej kultúre

Chceme mať radi to, čo robíme, no naša práca je často zdrojom stresu, nespokojnosti a frustrácie. To nie je zdravé ani pre nás, ani pre náš biznis. Čo s tým? Môj hosť vám povie, že kľúčom k riešeniu môže byť aj niečo úplne obyčajné, k čomu nepotrebujeme dokonca žiadne špeciálne podmienky, ani poradcov a navyše, je to zadarmo. Ideálne však je, ak sa to stane natrvalo súčasťou firemnej kultúry. Viac prezradil špecialista na firemnú kultúru a komunikáciu Lubo Tomko.