Biznis

Biznis

Relácia zameraná na prehľad dôležitých a zaujímavých udalostí vo fungovaní firiem. Prináša rady, ako dosiahnuť čo najlepšie hospodárske výsledky a ako efektívne riadiť vaše podnikateľské ambície. Biznis na tri – TA3. E-mail: biznis@ta3.com

Posledné diely

80 úspešných rokov

Jasné hlavy, vynaliezavý duch a vášeň. To sú atribúty, na ktorých postavila Firma ZKW svoje podnikanie, a už 80 rokov je špecialistom na svetelné systémy a elektroniku. Má svoje závody vo viacerých krajinách po celom svete a jednou z nich je aj Slovensko. O tom, čo stojí za úspechom firmy, ako sa vyrovnať s nedostatkom kvalifikovanej pracovnej sily a o víziách spoločnosti, sme sa rozprávali s výkonným riaditeľom ZKW Oliverom Schubertom a výkonným riaditeľom ZKW Slovakia Franzom Nigitzom.

Byť ekologickou firmou je výhoda

Znečistené životné prostredie a planéta plná odpadu. Niektorí podnikatelia však do svojho biznisu vkladajú aj ekologický rozmer. Znamená to vyššie náklady a zložitejšie riešenia? O tom sme sa rozprávali s podnikateľkou Lenkou Špaldovou.

Prvý dojem vyhráva

Úspech v biznise často závisí od prvého dojmu. Ako sa správať a na čo nezabudnúť, aby u investora nevznikla nedôvera? O tom nám porozprávala Mária Holubová, odborníčka na protokol z fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Úspech má rád odvahu

Ako jediný Slovák študuje biznis na prestížnej americkej univerzite Santa Clara v Silicon Valley a už v prvom ročníku bol nominovaný za študenta roka. V čom je štúdium v USA iné? Je ťažké sa tam dostať? A ako uspieť v silnej konkurencii? O svoje skúsenosti sa podelil Filip Orth, študent biznisu prestižnej univerzity v USA.

Baťov odkaz súčasným podnikateľom

Súčasní podnikatelia môžu nájsť veľa inšpirácie v spôsobe, akým viedol svojich zamestnancov a manažérov svetoznámy podnikateľ Tomáš Baťa. Akej? To sa dozviete v relácii Biznis.