Biznis

Biznis

Relácia zameraná na prehľad dôležitých a zaujímavých udalostí vo fungovaní firiem. Prináša rady, ako dosiahnuť čo najlepšie hospodárske výsledky a ako efektívne riadiť vaše podnikateľské ambície. Biznis na tri – TA3. E-mail: biznis@ta3.com

Posledné diely

Inovácie v časoch koronakrízy

Zatvorené fabriky a obchody, klesajúce tržby či prepúšťanie. Koronavírus tento rok pokazil biznis mnohým firmám. Niektorí manažéri však poňali krízu ako príležitosť a prišli s inovatívnymi riešeniami, od ktorých si sľubujú pomoc. V relácii Biznis sme o tejto téme hovorili s riaditeľom firmy Spanner Patrikom Lišajníkom.

Ázia láka slovenských podnikateľov

Chcete doviezť tovar z Číny alebo Ázie, ale neviete ako? Máte produkt, ktorý by ste chceli uviesť na ázijskom trhu, ale neviete, či by bol oň záujem? Pomôcť vám môže spoločnosť, ktorá už dlho buduje obchodné vzťahy s touto časťou sveta, a jej cieľom je prepájať lokálnych podnikateľov s ázijskými dodávateľmi. V relácii Biznis sme o tejto téme hovorili s riaditeľkou Infinity Standard Michaelou Královičovou.

Pátrajú po predkoch

Začalo to ako hobby, dnes sa tejto oblasti venujú profesionálne. Pre svojich klientov vyhľadávajú predkov a zostavujú im rodokmene. O takzvanom genealogickom výskume sme sa rozprávali s Róbertom Mészárosom, konateľom spoločnosti Dynastic.

O rodinnom podnikaní

O rodinnom podnikaní sme sa rozprávali s Bystríkom Pripkom z jeho podniku Kamenárstvo Pripko. Príbehy úspešných podnikateľov ste si mohli pozrieť aj vďaka podpore Slovak Business Agency.

Privátne bankovníctvo počas pandémie

Privátne bankovníctvo je špecifickou súčasťou banky. Ako situácia ohľadne koronakrízy ovplyvnila privátnych klientov a ako sa vyvíjajú trendy v investovaní? Viac nám o tejto téme povedal riaditeľ privátneho bankovníctva Tatra banky Marek Neckár.

Kríza nás nezastaví, ale motivuje

Spoločnosť BMW Group je najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Ako sa zmenila spoločnosť v čase pandémie a na aké plány stavila v blízkej budúcnosti? Rozprávali sme sa s Oliverom Rademacherom, generálnym manažérom BMW Slovenská republika.