Biznis

Biznis

Relácia zameraná na prehľad dôležitých a zaujímavých udalostí vo fungovaní firiem. Prináša rady, ako dosiahnuť čo najlepšie hospodárske výsledky a ako efektívne riadiť vaše podnikateľské ambície. Biznis na tri – TA3. E-mail: biznis@ta3.com

Posledné diely

Elektromobilita vo svete

Elektromobilita je a bude dlho aktuálna téma. V spoločnosti rezonuje najmä v dvoch oblastiach – technologické inovácie v súvislosti s transformáciou mobility a s tým aj úzko spätá doprava s nižšími emisiami, ktorá bude spĺňať prísnejšie environmentálne regulácie moderných a ekologickejších smart cities. Zaujímavé je sledovať aj to, ako si s touto výzvou dokáže poradiť spoločnosť v jednotlivých kútoch sveta. A práve k tejto téme viac povie Michal Chabada – zakladateľ portálu pre elektromobilitu.

Fast verzus Slow Fashion

Módne značky sa dnes predbiehajú v originálnom marketingu a v snahe osloviť konzumentov aby kupovali, čo najviac. Za dverami módneho biznisu a priemyslu sa však skrýva niekoľko nepríjemných a rovnako zaujímavých faktov, ktoré už neraz zaplnili titulky médií po celom svete. Viac k tejto téme nám povedala Zuzana Aichová, zakladateľka projektov recyklovanej módy.

Inovatívne služby

Venoval sa 10 rokov poisťovníctvu, a ako sám hovorí – dobre ho to živilo, ale absolútne nenapĺňalo. Nadchol sa preto pre zdieľanú ekonomiku a vymyslel obsahovo nadčasový projekt. Ekonomicky však neuspel. Nateraz zakotvil pri novom projekte, presnejšie povedané pri službe a o jej pridanej hodnote je hlboko presvedčený – cieľom je totiž zarábať a pomáhať. Hosťom dnešnej relácie bol Marián Repáň – poradca v oblasti inovatívnych služieb.

Samoplatcovia a vyšetrenie na mieru

Spoločnosť prevádzkuje technologicky najmodernejšie a najväčšie centrálne laboratóriá na Slovensku a v strednej Európe. Denne vyšetria vzorky od 20-tisíc pacientov a poskytujú lekárom takmer 250-tisíc výsledkov. Tvrdia, že inovácie, ktoré pomáhajú pacientom, sú ich hlavným cieľom a v decembri preto prišli s ďalšou novinkou. O nej sa porozprávam s Elenou Tibenskou, manažérkou spoločnosti MEDIREX.

Ako posunúť biznis vpred?

Pre každú firmu sú kľúčoví, ako zákazníci, tak vlastní ľudia. Venovať sa zamestnancom a investovať do nich stojí firmu nemalé peniaze a výsledok by mal splniť aj očakávania. Ako teda zabezpečiť efektivitu investícii do vlastných ľudí a ako posunúť biznis vpred? O tejto téme sme sa zhovárali s Petrom Urbancom, zakladateľom poradenskej spoločnosti Garnet Peers.

Cestovný ruch s ohľaduplnosťou

CR prispieva do štátneho rozpočtu a vytvára pracovné miesta, je však tiež veľkým producentom odpadu a emisií a dnes, o to viac, stojí pred veľkou výzvou vlastnej existencie a budúcnosti. Hosť: Milan Gemzický - poradca v oblasti CR, a bývalý riaditeľ klastra CR pre Horehronie

Výhodne a bezpečne

Na trhu sú iba 3. rok, no so svojou pozíciou úspešnej a stabilnej firmy sú spokojní už teraz. Aká je ich stratégia, ako vnímajú segment taxi služieb a v čom sú iní? Hosťom v relácii bol Tomáš Wagner, riaditeľ VB TAXI.