Biznis

Biznis

Relácia zameraná na prehľad dôležitých a zaujímavých udalostí vo fungovaní firiem. Prináša rady, ako dosiahnuť čo najlepšie hospodárske výsledky a ako efektívne riadiť vaše podnikateľské ambície. Biznis na tri – TA3. E-mail: biznis@ta3.com

Posledné diely

Kríza nás nezastaví, ale motivuje

Spoločnosť BMW Group je najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Ako sa zmenila spoločnosť v čase pandémie a na aké plány stavila v blízkej budúcnosti? Rozprávali sme sa s Oliverom Rademacherom, generálnym manažérom BMW Slovenská republika.

Ako reagovať na dopyt zákazníkov

Dopyt po nových riešeniach je pre firmy novou príležitosťou, ako prežiť v čase krízy a nestratiť záujem zákazníkov. Aké výzvy priniesla pandémia pre segment telekomunikačných služieb a ako sa vysporiadali s aktuálnou situáciou na trhu? O tejto téme sme v relácii Biznis hovorili s riaditeľom Divízie korporátneho predaja SWAN, a.s Lukášom Kollerom.

EY Svetový podnikateľ roka 2020

EY Svetový podnikateľ 2020 bol aj tento rok výnimočný. Ako prebiehal slávnostný ceremoniál v Monte Carle počas pandémie, aké príbehy v ňom dominovali a čo táto svetová súťaž priniesla víťazovi titulu EY podnikateľ roka 2019 Slovenskej republiky? V relácii sme o tom hovorili s našimi hosťami partnerom a lídrom oddelenia daňového poradenstva v EY Mariánom Bížom a držiteľom titulu EY Podnikateľ roka 2019 a zakladateľom spoločnosti MTS Jurajom Habovštiakom.

Pandémia ako podnet pre ďalšie ciele

Spoločnosť LeasePlan zažila za desiatky rokov svojho fungovania na svetových trhoch už mnoho kríz. Ako sa jej darí prispôsobiť ponuku pre aktuálny dopyt na trhu, ako vidí svoju budúcnosť a plnenie stanovených cieľov? O tom viac povedal generálny riaditeľ spoločnosti Rastislav Podlipný.

Logistika v čase koronakrízy

Kým niektorí žijú svoj každodenný život, firmy sa dnes o to viac snažia zabezpečiť všetko potrebné tak, aby sme negatívne zmeny na trhu pocítili čo najmenej. Ako sa pandémia dotkla segmentu logistiky a čo kľúčové sa bude diať v najbližšom období - o tom nám viac povedal Roman Stoličný, generálny riaditeľ spoločnosti Dachser Slovakia.

Záchrana firiem v čase krízy

Život firiem sa počas súčasnej pandémie zmenil na nepoznanie. Mnohí podnikatelia doteraz zápasia s existenčnými problémami a ich budúcnosť je neistá. Ako zistíme, či je firma zdravá a má perspektívu a kedy je, naopak, lepšie podnikanie ukončiť? Viac povie Emil Vaňko – advokát a odborný garant spoločnosti Providus, ktorá sa venuje likvidáciám a záchrane firiem.

Dostupnosť potravín počas pandémie

V čase krízy máme príležitosť pozrieť sa na bežný život inými očami. Tak je tomu aj počas súčasnej pandémie. Aj obyčajný nákup potravín ponúka zaujímavú príležitosť uvedomiť si, čo všetko musí manažment a zamestnanci v obchodoch v týchto časoch robiť preto, aby sme mali všetko, čo potrebujeme. O tejto téme sme sa porozprávali s Martinom Kurucom, výkonným riaditeľom Tesca na Slovensku a s Veronikou Bush, šéfkou komunikácie.