Štandarda SR
Prezidentské voľby 2019

2. kolo30. 3. 20197:00 - 22:00

Voľby sa
skončili

Martin Daňo

Kandidát: Martin Daňo
Martin Daňo

Po ukončení štúdia sa pohyboval v oblasti realitnej agentúry, reklamnej tvorby, výroby rôzneho softvéru, či v oblasti poradenstva priemyselných práv a ochranných známok. Založil občianske združenie Daňová reforma a spoločenský rozvoj, neskôr ho premenoval na Globálnu investigatívnu spravodajskú sieť (GINN). Počas prezidentských volieb v roku 2014 na svojom videu dokázal, že každý oprávnený volič môže hlasovať až trikrát.

Vo voľbách do Európskeho parlamentu v roku 2014 bol nezávislým kandidátom strany Právo a spravodlivosť, mandát však nezískal. Ústavný súd vo februári 2015 rozhodol, že zrušením jeho registrácie ako kandidáta na post poslanca a primátora mesta Humenné došlo k porušeniu jeho práv a bolo mu priznané finančné odškodné.

Na svoju podporu vyzbieral 15 podpisov od poslancov NR SR. Podporili ho Boris Kollár, Peter Pčolinský, Petra Krištúfková, Zuzana Šebová, Ľudovít Goga, Peter Štarchoň (všetci Sme rodina), Dušan Čaplovič, Ján Podmanický, Maroš Kondrót (všetci Smer-SD), Peter Pamula (SNS), Eduard Adamčík (Most-Híd), Peter Marček, Alena Bašistová, Martina Šimkovičová, Rastislav Holúbek a Juraj Kolesár (všetci nezaradení).

 • Vek:
  42
 • Povolanie:
  aktivista, zakladateľ portálu Ginn
 • Štúdium:
  Obchodná akadémia v Humennom
 • Politická podpora:
  na podporu kandidatúry vyzbieral 15 podpisov od poslancov NR SR

Ďalší kandidáti

Kandidáti sú zoradení podľa abecedy.