Je Putin zabijakom? Nahnevaný Kremeľ žiada ospravedlnenie

Je Putin zabijakom? Nahnevaný Kremeľ žiada ospravedlnenie
Zdroj foto: SITA/AP
Rusko označilo za neprijateľné a urážlivé vyjadrenie redaktora spravodajskej televízie Fox News Billa O'Reillyho, ktorý v rozhovore so šéfom Bieleho domu Donaldom Trumpom nazval ruského prezidenta Vladimira Putina "zabijakom".

Ani Amerika nie je nevinná

Po tom, ako O'Reilly označil Putina za zabijaka, Trump povedal, že zabijaci sú aj v Spojených štátoch. "Čo si myslíte? Že naša krajina je až taká nevinná?" opýtal sa v rozhovore Trump. Putinov hovorca Dmitrij Peskov odmietol Trumpovu odpoveď komentovať, ale O'Reillyho vyjadrenie označil "za neprijateľné a urážlivé".

"Radi by sme od tejto ctihodnej organizácie dostali ospravedlnenie," uviedol na adresu Fox News Peskov. Trump sa v nedávnej minulosti o Putinovi vyjadril pochvalne a naznačil, že pod jeho vedením by mohlo dôjsť k zlepšeniu americko-ruských vzťahov. Rovnako pochvalne hovoril aj Putin o Trumpovi.

Budú mať dobré vzťahy?

Trump v rozhovore vyhlásil, že je lepšie snažiť sa s Ruskom vychádzať, ako sa s ním sporiť. Okrem toho uviedol, že "ak nám Rusko pomôže v boji s Islamským štátom a islamským terorizmom po celom svete..., bude to dobrá vec".

Trump sa k vzťahom s Ruskom vyjadril aj 27. januára na spoločnej tlačovej konferencii s britskou premiérkou Theresou Mayovou, keď tiež vyhlásil, že nevie, aké budú jeho vzťahy s Putinom. Spresnil, že Putina zatiaľ nepozná, ale vyjadril nádej, že budú mať "fantastické vzťahy", i keď pripustil, že "možno k tomu ani nedôjde. Uvidíme".

Putinov hovorca Dmitrij Peskov o štyri dni neskôr na tlačovej konferencii v Kremli odmietol komentovať
Trumpa ako nového prezidenta USA. Uviedol, že ide o vnútornú záležitosť USA. Dodal, že "pocit, ktorý vyplynul z nedávneho telefonátu oboch lídrov (Putina a Trumpa), u nás vyvoláva spokojnosť".

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá