R. Fico: Smer za euroval nezahlasuje, podporí ho SaS

Aktualizované:
R. Fico: Smer za euroval nezahlasuje, podporí ho SaS
Zdroj foto:
Opozičný Smer-SD nebude v utorok 11. októbra hlasovať v Národnej rade SR za euroval. Na dnešnej tlačovej konferencii to potvrdil šéf strany Robert Fico. Zároveň sa domnieva, že koalícia euroval schváli aj vďaka hlasom SaS v tento deň sama.

"Ak ho neschvália, musí prísť druhé kolo hlasovania. My by sme podporili euroval len vtedy, ak by boli vyvodené politické konzekvencie," deklaroval a pripustil, že ide aj o predčasné voľby.

Fico podľa svojich slov rokoval s partnermi v zahraniční aj s diplomatmi na Slovensku a všetci mu údajne potvrdili, že premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) oklamala celé Slovensko, keď hovorila, že vyjednáva o akomsi kompromise a že na jej návrhy jej partneri nehovoria nie. "Všetci, vrátane Merkelovej jasne povedali, že kompromis neexistuje a že buď SR schváli euroval so všetkými dôsledkami, alebo euroval ako taký pochová," upozornil.

Expremiér zároveň tvrdí, že vyjadrenia Radičovej a lídra SaS Richarda Sulíka, že Slovensko môže zahlasovať za euroval len vtedy, ak nás to nebude stáť ani cent, vníma eurozóna ako urážku a hlboké nepochopenie fungovania eurozóny.

Fico je presvedčený, že 11. októbra bude koalícia hlasovať o plnohodnotnom eurovale so všetkými dôsledkami. "Môžu hlasovať len o tom. Ak si SaS nájde akúkoľvek výhovorku a bude ju prezentovať ako kompromis, ktorý jej umožní zahlasovať za euroval, opäť táto strana poruší všetky prísľuby. Máme informácie, že sa hľadá riešenie, ako zdôvodniť hlasovanie SaS za euroval," povedal. Fico pripustil, že Sulík ako osoba bude hlasovať proti, no jeho poslanci by hlasovali za.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá