Daňo strelil v NHL druhý gól, Boston zdolal Chicago

SITA, nhl.com
23.2.2015 07:41

Slovenský hokejista Marko Daňo z Columbusu Blue Jackets strelil svoj druhý gól v sezóne i kariére v NHL. V nedeľňajšom zápase na ľade New Yorku Rangers znižoval v úvode druhej tretiny na 1:3, Columbus napokon vyrovnal v riadnom hracom čase na 3:3, ale napokon prehral 3:4 po samostatných nájazdoch.

Daňo si pripísal v súboji aj piaty kanadský bod v NHL, keď asistoval na gól Arťomovi Anisimovovi. "Minulú nedeľu som ani netušil, aké zázraky na mňa čakajú v ďalšom týždni. V pondelok som sa dostal späť do zostavy Columbusu, odohral ďalšie tri zápasy NHL. V Pittsburghu sa mi splnil sen, keď som sa mohol postaviť v stretnutí proti môjmu dlhoročnému idolu Sidneymu," povedal Daňo.

"V Montreale som si pripísal ďalšiu gólovú asistenciu a dnes je môj ďalší výnimočný deň, pretože hráme v Madison Square Garden, hale, v ktorej som si tajne predstavoval seba ako hráča NHL. Mal som viac príležitostí, kedy som sa tam mohol ísť pozrieť, ale odkladal som si návštevu s nádejou, že tam prvýkrát vstúpim ako hráč NHL a nielen ako divák," uviedol Daňo na svojom profile na Facebooku ešte pred začiatkom zápasu.

Nedarilo sa New Yorku Islanders, tím z Long Islandu prehral doma s Vancouverom 0:4. Jaroslav Halák predviedol 20 úspešných zákrokov, dve strely Ľubomíra Višňovského neskončili v sieti. V Chicagu sa tešil z výhry 6:2 Boston, ktorého kapitán Zdeno Chára odohral 24:12 min. Marián Hossa v domácom drese strávil na ľade necelých 20 minút.

Nashville potvrdilo pozíciu prvého tímu súťaže v Buffale, kde vyhralo 2:1 po samostatných nájazdoch. Andrej Meszároš absolvoval v drese Sabres porciu vyše 25 minút a ďalšie dve sedel na trestnej lavici. Tomáš Kopecký vyslal tri neúspešné strely na bránku Pittsburghu, Florida napokon na ľade Penguins prehrala 1:5.

Hokejisti Philadelphie Flyers po sobotňajšom domácom víťazstve nad Nashvillom (3:2 po samostatných nájazdoch) zvládli aj nedeľňajší zápas na vlastnom ľade, keď si poradili s hráčmi Washingtonu Capitals 3:2. O osude stretnutia rozhodol po prihrávkach Jakuba Voráčka a Chrisa VandeVeldeho v 56. min bývalý obranca New Yorku Rangers či Nashvillu Predators Michael Del Zotto. Kanadský bek "letcov" sa zároveň stal prvou hviezdou duelu.

Philadelphia - Washington 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Góly: 5. C. Giroux (Streit, Voráček), 22. Simmonds (Streit, C. Giroux), 56. Del Zotto (Voráček, VandeVelde) - 26. T. Wilson (Carlson), 36. J. Ward (Fehr, Laich)

Chicago - Boston 2:6 (1:2, 0:4, 1:0)
Góly: 20. Toews (P. Kane, Keith), 55. Bickell (Rundblad, Keith) - 3. P. Bergeron (R. Smith, Marchand), 15. L. Eriksson (Krug, Hamilton), 27. Lucic (Pastrňák, Spooner), 33. G. Campbell (Ferlin, Seidenberg), 38. Hamilton (P. Bergeron), 40. R. Smith (P. Bergeron)
Marián Hossa (Chicago) odohral 19:48 min, 0+0, 2 strely, 2 tr. minúty, Zdeno Chára (Boston) odohral 24:12 min, 0+0, 2 strely, +2

Buffalo - Nashville 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 40. Ennis (Girgensons, Moulson) - 56. Ribeiro (Franson, S. Jones), rozhodujúci sam. nájazd F. Forsberg
Andrej Meszároš (Buffalo) odohral 25:14 min, 0+0, 1 strela, 2 tr. minúty

New York Islanders - Vancouver 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Góly: 21. Kassian (R. Vrbata, H. Sedin), 30. R. Vrbata (D. Sedin, H. Sedin), 34. Horvat (Kenins, Hansen), 60. Y. Weber (Matthias, Dorsett)
Jaroslav Halák mal 20 úspešných zákrokov, Ľubomír Višňovský (obaja New York Islanders) odohral 19:37 min, 0+0, 2 strely

Pittsburgh - Florida 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Góly: 10. Hörnqvist (Letang), 40. Malkin, 41. P. Martin (Crosby, Hörnqvist), 44. Hörnqvist (Crosby, Malkin), 50. Malkin (Sill) - 53. Upshall (Trocheck)
Tomáš Kopecký (Florida) odohral 14:06 min, 0+0, -1, 3 strely

Colorado - Tampa Bay 5:4 (1:1, 3:1, 1:2)
Góly: 17. MacKinnon (Landeskog), 24. MacKinnon (R. O´Reilly, Barrie), 24. Duchene, 33. MacKinnon (R. O´Reilly), 48. Tanguay (Everberg) - 11. Palát (T. Johnson), 26. T. Johnson (Kučerov, Killorn), 52. Connolly (V. Filppula, Paquette), 59. Kučerov (T. Johnson, Hedman)

New York Rangers - Columbus 4:3 po sam. nájazdoch (2:0, 1:2, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 6. Hayes (Hagelin), 9. St. Louis (Stepan, M. Staal), 22. St. Louis (McDonagh, Stepan), rozhodujúci sam. nájazd Rick Nash - 23. DAŇO (Foligno, Ťutin), 39. Anisimov (DAŇO), 56. Savard (Anisimov, Foligno)
Marko Daňo (Columbus) odohral 14:15 min, 1+1, +1, 3 strely

Minnesota - Dallas 6:2 (0:0, 0:1, 6:1)
Góly: 42. Parise (Folin, Fontaine), 44. M. Koivu, 49. Veilleux (Scandella, Brodziak), 54. Dumba (Mikael Granlund, Brodin), 55. Mikael Granlund (Prosser, Folin), 58. Parise (Mikael Granlund) - 35. Spezza (Klingberg, Ritchie), 59. Spezza (Jamie Benn, Hemský)