Islamisti al-Šabábu zaútočili na hotel plný politikov

Islamisti al-Šabábu zaútočili na hotel plný politikov
Zdroj foto: twitter.com/Omaar_nor
Približne 20 mŕtvych si dnes vyžiadal dvojitý bombový útok na hotel v centre somálskej metropoly Mogadišo. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na miestne úrady.

K útoku sa na hotel, v ktorom sa práve nachádzali predstavitelia somálskej vlády a poslanci, sa prihlásila islamistická organizácia al-Šabáb.

Medzi obeťami je i jeden poslanec somálskeho parlamentu a zástupca starostu Mogadiša. Zranenia utrpel aj vicepremiér somálskej vlády Muhammad Umar Artí, minister dopravy Alí Ahmad Džamak a najmenej jeden zákonodarca.

V útoku došlo v čase, keď sa v mešite hotela Central, ležiaceho neďaleko prezidentského paláca, zhromažďovali poprední somálski činitelia na piatkové moslimské modlitby.


Najskôr vybuchlo auto naložené výbušninami, zaparkované v areáli hotela, následne sa v objekte odpálil samovražedný atentátnik.


Povstalecká skupina al-Šabáb sa už takmer desaťročie usiluje zvrhnúť Západom podporovanú somálsku vládu. Jednotky somálskej armády a Africkej únie v ostatných rokoch vytlačili vzbúrenco

 

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá