Hantuchová prehrala v Hobarte s Dijasovou

15.1.2015 07:20

Slovenská držiteľka voľnej karty Daniela Hantuchová prehrala vo štvrtkovom zápase osemfinále dvojhry na tenisovom turnaji v tasmánskom Hobarte s Kazaškou Zarinou Dijasovou 5:7, 1:6. V prvom sete bol rozhodujúci dvanásty gem, ktorý pri podaní Hantuchovej získala nasadená dvojka.

Dijasová v ňom viedla 40:0, premenila tretí setbal. V druhom dejstve síce vybojovala Hantuchová pri servise súperky prvý gem, ale odvtedy už na dvorci dominovala hráčka z Kazachstanu. Súboj trval 95 minút.

Duel sa mal pôvodne hrať v stredu, v Domain Tennis Centre ho však odplavil dážď.

Výsledok utorkového stretnutia osemfinálového 2. kola hlavnej súťaže dvojhry na tenisovom turnaji WTA International v tasmánskom Hobarte (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch Plexicusion):
Zarina Dijasová (Kaz.-2) - Daniela Hantuchová (SR) 7:5, 6:1 za 95 min