Good Angels zdolali obhajcu trofeje aj doma

SITA TA3
14.1.2015 19:56

Good Angels Košice dosiahli v stredu v Infiniti aréne svoje vôbec prvé domáce víťazstvo v Eurolige basketbalistiek 2014/2015 a zároveň druhé nad obhajcom trofeje Galatasarayom Istanbul. Zverenky Maroša Kováčika predovšetkým zásluhou výborného I. polčasu zdolali turecký tím 59:50 (33:19). Ešte v novembri zvíťazili pod jeho košmi 68:67.

SITA/Tibor Zmak

Úradujúce majsterky SR nastúpia na ďalší duel v EL v stredu 21. januára na palubovke francúzskeho klubu Basket Lattes Montpellier Agglomération (20.00 h). V tabuľke A-skupiny majú Košice bilanciu 2-6.

Výsledok - A-skupina EL basketbalistiek - streda:
Good Angels Košice (SR) - Galatasaray Istanbul (Tur.) 59:50 (20:8, 13:11, 5:15, 21:16)
Zostava a body Košíc: Žirková 16, Langhornová 15 (12 doskokov), Bärová 5, Bálintová 4, Krivačevičová 0 (Rodgersová 12/4 trojky, Oblaková 5, Hruščáková 2, Kiššová 0)
Najviac bodov - Galatasaray: Yilmazová a Martínezová po 10, Lyttleová 9
TH: 12/11 - 13/9, fauly: 16 - 19, trojky: 8 - 5

Zjednodušene povedané - Košičanky zvíťazili, lebo hostky ani raz nepustili do vedenia. Po opatrnejšom začiatku z oboch strán prebrali iniciatívu prekvapujúco hráčky Good Angels, ktoré v prvom polčase trafili až štyri trojky, čo je na ich tohtosezónne pomery nadpriemer.

Nová posila Rodgersová sa sama presadila spoza oblúka dvakrát, vďaka čomu Kováčikove zverenky viedli v 14. min až o 17 bodov - 29:12. Zásluhou výbornej obrany v I. polčase (doskoky 22:12) nedovolili Istanbulčankám pokoriť ani 20-bodovú hranicu, vyrovnali sa s ich osobnou aj zónovou obranou.

O ničom však ešte zďaleka nebolo rozhodnuté, čo ukázal druhý polčas. Po obrátke totiž dali domáce basketbalistky prvý kôš až po vyše piatich minútach hry za stavu 33:24, keď sa trojkou presadila Žirková. Galatasaray zacítil šancu, v úvode poslednej štvrtiny znížil až na 36:38, ale bližšie sa už napriek snahe nedostal. Good Angels kontrovali šnúrou šiestich bodov, svoj náskok v polovici záverečnej časti znova natiahli
na dvojciferný počet bodov - 48:38. Rozhodujúce vedenie 55:44 mali 1:17 min pred posledným hvizdom.