Hamšík prispel gólom k výhre Neapola v Cesene 4:1

TASR
6.1.2015 20:43

Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík prispel gólom k jasnému triumfu SSC Neapol v Cesene 4:1, keď v 64. minúte zvýšil na 3:0. Odohral celý zápas, dva góly zaznamenal argentínsky útočník Gonzalo Higuain.

Neapol sa dostal v tabuľke na štvrté miesto o skóre za Lazio Rím. AC Miláno prekvapujúco prehralo na San Sire s nováčikom zo Sassuola 1:2, víťazný gól hostí strelil Simone Zaza. FC Janov v základnej jedenástke bez slovenského reprezentanta Juraja Kucku prehrával s Atalantou Bergamo 0:2, no napokon vybojoval aspoň remízu. Kucka nastúpil v 86. minúte. V sicílsko-sardínskej konfrontácii Palermo deklasovalo Cagliari 5:0, keď o svojom triumfe rozhodlo už v prvom polčase. Dvomi golmi sa blysol Argentínčan Paulo Dybala.

Futbalisti AS Rím zvíťazili v úvodnom utorňajšom zápase 17. kola talianskej Serie A na pôde Udinese 1:0 a v neúplnej tabuľke sa dotiahli na vedúci Juventus Turín. O triumfe Rimanov rozhodol v 17. minúte Davide Astori.

Jediný gól vzbudil hnev domácich hráčov, pretože nebolo jasné, či lopta po hlavičke Astoriho prešla za bránkovú čiaru. Od brvna sa totiž odrazila do zeme a potom priamo do rúk brankára, no ani televízne zábery jasne nepreukázali, či prešla za čiaru. V Serii A sa nevyužíva technológia Goal-line.

Výsledky - 17. kolo:

AC Cesena - SSC Neapol 1:4 (0:2)
Góly: 75. Brienza - 29. Callejon, 41. a 72. Higuain, 64. HAMŠÍK, 20.000 divákov.
/HAMŠÍK odohral za hostí celý zápas/

Udinese Calcio - AS Rím 0:1 (0:1)
Gól: 17. Astori, 12.000 divákov.

AC Miláno - Sassuolo 1:2 (1:1)
Góly: 9. Poli - 28. Sansone, 68. Zaza, 35.024 divákov.

Chievo Verona - FC Turín 0:0
10.000 divákov.

FC Empoli - Hellas Verona 0:0
ČK: 77. Hallfredsson (Hellas), 9500 divákov.

FC Janov - Atalanta Bergamo 2:2 (0:1)
Góly: 51. Falque (z 11 m), 69. Matri - 37. Zappacosta, 49. Moralez, 20.000 divákov.
/J. KUCKA nastúpil v drese domácich v 86. minúte/

US Palermo - US Cagliari 5:0 (3:0)
Góly: 6. Morganella, 10. Munoz, 33. a 72. Dybala (prvý 11 m), 85. Barreto, ČK: 26. Conti (Cagliari), 16.000 divákov.

AC Parma - ACF Fiorentina 1:0 (1:0)
Gól: 11. Costa, ČK: 79. Rodriguez, 86. Savič (obaja Fiorentina), 12.000 divákov.