Hossa dvakrát asistoval, Halák s prehrou

SITA nhl.com
5.1.2015 06:54

Hokejový útočník Marián Hossa sa dvoma asistenciami podieľal na víťazstve Chicaga nad Dallasom 5:4 po predĺžení v nedeľňajšom zápase NHL. Trenčan najskôr prihrával Bryanovi Bickellovi na gól na 3:3 a potom v 57. min asistoval aj Bradovi Richardsovi, ktorý poslal duel do predĺženia.

Hossa má v tejto sezóne na svojom konte už devätnásť asistencií. O výhre Blackhawks rozhodol v nadstavenom čase Patrick Sharp. V súboji dvoch slovenských obrancov sa tešil Andrej Sekera, ktorého Carolina zdolala 2:1 po samostatných nájazdoch Boston. Sekera strávil na ľade aj viac času ako kapitán Bruins (25:18 min - 22:36 min), ale Chára vyslal o jednu strelu viac (1 - 2) a pripísal si plusový bod a dve trestné minúty za hákovanie Jeffa Skinnera.

Výhru proti svojmu bývalému mužstvu vychytal brankár Anton Chudobin. Florida prišla vo Washingtone, kde prehrala 3:4, nielen o body, ale aj o brankára Roberta Luonga. Kanaďan sa zranil v hornej časti tela v tretej tretine. Dovtedy previedol osemnásť zákrokov. Washington sa po Winter Classic vrátil do domovského Verizon Centra.

Nedarilo sa New Yorku Islanders, ostrovania prehrali v Edmontone 2:5. Brankár Jaroslav Halák predviedol v drese ostrovanov 18 zákrokov, Ľubomír Višňovský bol na ľade pri troch inkasovaných góloch.

Výsledky nedeľňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Carolina - Boston 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 20. Dwyer (McClement, Malone), rozhodujúci sam. nájazd E. Staal - 35. P. Bergeron (Marchand, Hamilton)
Andrej Sekera (Carolina) odohral 25:18 min, 0+0, 1 strela, Zdeno Chára (Boston) odohral 22:36 min, 0+0, 2 strely, +1, 2 tr. minúty

Washington - Florida 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)
Góly: 22. Ovečkin (Nicklas Bäckström, Johansson), 33. Laich (Carlson, Orpik), 40. Alzner (Fehr), 46. Burakovsky (Ovečkin, Hillen) - 24. Trocheck (W. Mitchell, J. Jokinen), 26. Olsen (O´Brien, Bjugstad), 59. Bjugstad (Ekblad, Bolland)

Ottawa - Tampa Bay 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Góly: 1. Turris (MacArthur, Ceci), 28. Stone (Turris, E. Karlsson) - 24. Hedman (Drouin, Carle), 37. T. Johnson (Kučerov, Stralman), 37. Stamkos (Killorn, Hedman), 48. T. Johnson (Kučerov, Palát)

Colorado - Columbus 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Góly: 1. Iginla, 26. Landeskog (Duchene, Barrie), 36. McLeod (Briere, B. Stuart) - 12. Dubinsky (Goloubef, J. Johnson), 22. Dubinsky (Calvert, Goloubef), 28. Johansen (Hartnell, Foligno), 59. Savard (Foligno, Hartnell)

Anaheim - Nashville 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 13. Beleskey, 23. Perry (R. Bourque, Getzlaf), 58. Beauchemin (N. Thompson, Lindholm), rozhodujúci sam. nájazd Kesler - 22. Ekholm (Ribeiro, F. Forsberg), 34. S. Jones (Ellis, Ribeiro), 38. C. Smith (Ellis, Ribeiro)

Chicago - Dallas 5:4 po predĺžení (1:1, 2:2, 1:1 - 1:0)
Góly: 6. Saad (Toews, Seabrook), 24. P. Kane (Sharp, Hjalmarsson), 39. Bickell (B. Richards, MARIÁN HOSSA), 57. B. Richards (MARIÁN HOSSA, Keith), 62. Sharp (Keith) - 4. Jamie Benn (Seguin), 23. Jordie Benn (E. Cole, Hemský), 25. E. Cole (Klingberg, Goligoski), 45. E. Cole (Goligoski, Spezza)
Marián Hossa (Chicago) odohral 18:18 min, 0+2, 1 strela

Edmonton - New York Islanders 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Góly: 17. Hendricks (Klinkhammer), 21. Eberle (T. Hall, Ference), 43. D. Roy, 58. Hendricks, 58. Fraser (Nikitin, Lander) - 24. Boychuk (Leddy, Tavares), 60. Nelson (Boychuk, Tavares)
Jaroslav Halák mal 18 úspešných zákrokov, Ľubomír Višňovský (obaja NY Islanders) odohral 20:35 min, 0+0, -3, 1 strela