Detroit vyhral v Clevelande, New York opäť neuspel

29.12.2014 10:00

Šesť trojok Wesleyho Matthewsa a päť Nicolasa Batuma prispelo k jasnému triumfu Portlandu 101:79 nad New Yorkom v nedeľňajšom zápase zámorskej basketbalovej NBA. Hostia inkasovali ôsmu prehru v rade. Začali len s deviatimi hráčmi a Carmelo Anthony absentoval v druhom polčase pre problémy s ľavým kolenom.

Detroit zvíťazil vysoko 103:80 na palubovke Clevelandu aj zásluhu pasáže, v ktorej dominoval 18:0. Pistons mali 17 úspešných pokusov spoza trojkovej línie, najviac v sezóne.

Líder Východnej konferencie Toronto zvíťazil na pôde Denveru 116:102, dosiahol svoj siedmy úspech z ostatných ôsmich vystúpení. Lou Williams nastrieľal 31 bodov a Kyle Lowry prispel 30 bodmi a 11 asistenciami.

Phoenix sa radoval zo šiesteho triumfu za sebou, tentoraz sa presadil 116:107 v Los Angeles proti Lakers. Eric Bledsoe zaznamenal po veľkej prestávke 20 zo svojich 22 bodov. Domácim nestačil ani návrat slávneho 36-ročného veterána Kobeho Bryanta (10 bodov, 8 doskokov, 7 asistencií) po trojzápasovej pauze.

Zraneniami sužované San Antonio zdolalo pred vlastnými fanúšikmi Houston v texaskom derby tesne 110:106. Danny Green mal nástrel 24, Tim Duncan 16 a Manu Ginóbili 15 bodov.

Dirk Nowitzki s 30 bodmi vyrovnal svoje tohtosezónne maximum a Dallas si doma poradil s Oklahoma City 112:107. Chandler Parsons pridal 26 bodov. Mavericks ešte na začiatku záverečnej štvrtiny mali 7-bodové manko. Hostia boli šiesty zápas v rade bez Kevina Duranta.