Gáborík skóroval, ale obhajca prehral v Toronte po nájazdoch

TASR, nhl.com
15.12.2014 07:38

Hokejisti úradujúceho šampióna zámorskej NHL Los Angeles Kings prehrali v noci na pondelok napriek gólu slovenského útočníka Mariána Gáboríka na ľade Toronta 3:4 po samostatných nájazdoch.

Gáborík na začiatku tretej tretiny dostal hostí do vedenia 3:2 jeho piatym gólom v sezóne, no domáci, za ktorých odohral takmer 9 minút ďalší slovenský útočník Richard Pánik, vyrovnali a napokon uspeli v nájazdoch.

V nich svoj pokus nepremenil Gáborík, jediným úspešným exekútorom bol domáci Joffrey Lupul. Toronto vyhralo už piaty zápas za sebou.

V ďalších dueloch vyhralo Chicago v domácom United Center nad Calgary 2:1, resp. New York Rangers zvíťazili v Edmontone 2:0. Pre Oilers to bola už pätnásta prehra v posledných 16 zápasoch. Švédsky brankár jazdcov Henrik Lundqvist kryl všetkých 16 striel domácich, zaznamenal piaty shutout v sezóne a 55. v kariére.