Prešov zdolal Záhreb aj druhýkrát v sezóne

TA3
13.12.2014 22:41

ádzanári Tatrana Prešov dosiahli v 4. ročníku nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom South Stream League" dôležité víťazstvo. V sobotňajšom stretnutí 11. kola vyhrali na domácej palubovke nad chorvátskym RK Prvo plinarsko društvo Záhreb 24:23 (12:8).

Záhrebčania nedokázali odplatiť slovenskému šampiónovi septembrovú prehru zo svojej pôdy (21:25) a ani na štvrtý pokus nezvíťazili v Tatran handball aréne.

Prešovčania vstúpili lepšie do zápasu. S výnimkou chvíľky po vyrovnaní hosťami na 1:1 boli stále vo vedení. V 24. min vyhrávali už 9:5 a štvorgólový rozdiel si udržali aj do polčasovej prestávky (12:8). Aj po prestávke si Šarišania udržiavali vedenie. Záhrebčania sa doťahovali a v 59. min znížili na 22:23, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Najviac gólov za Tatran dal Oliver Rábek, ktorý skóroval sedemkrát.

Zverenci trénera Petra Dávida si v SEHA GSS League zlepšili bilanciu na 7 výhier - 4 prehry a v neúplnej tabuľke sa so ziskom 21 bodov posunuli na 4. priečku.

Úradujúci slovenský šampión sa v tejto súťaži najbližšie predstaví vo štvrtok 18. decembra, keď v dohrávke 7. kole privíta od 18.00 h bieloruský Meškov Brest.

Výsledok - sobota - SEHA Gazprom South Stream League - 11. kolo:
Tatran Prešov (SR) - RK Prvo plinarsko društvo Záhreb (Chor.) 24:23 (12:8)
Najviac gólov: Rábek 7, Antl 6/2, Krištopans 5 - Čeliča 5, Rakovič 5/1, Šebetič 4/2
Pok. hody: 2/2 - 4/3, vylúčení: 5 - 7, rozhodovali: Boričič a Markovič (obaja Srb.), 3210 divákov