Chára sa vrátil po zranení, Sekera asistoval

SITA nhl.com
12.12.2014 07:45

Po devätnástich vynechaných stretnutiach pre zranenie sa vrátil do zostavy Bostonu Zdeno Chára. Kapitán Bruins odohral vo štvrtkovom zápase NHL doma proti Chicagu 24:11 min, ďalšie štyri si odsedel na trestnej lavici.

Boston doma prehral s Chicagom 2:3. Blackhawks Mariána Hossu sa tešili z ôsmeho víťazstva v rade.

Návrat do St. Louis nevyšiel brankárovi New Yorku Islanders Jaroslavovi Halákovi. Blues doma vyhrali vďaka vydarenej tretej tretine 6:3. Hviezdou bol Alexander Steen, ktorý vynechal predchádzajúceho dva duely St. Louis. Vo štvrtok strelil dva góly a pridal asistenciu. Halák mal 27 úspešných zákrokov, jeho spoluhráč Ľubomír Višňovský odohral takmer 19 minút.

Jediným Slovákom, ktorý vo štvrtok bodoval, bol Andrej Sekera z Caroliny, ktorý asistoval na gól Justina Faulka v neúspešnom stretnutí proti Tampe Bay. Pre Sekeru to bola deviata gólová prihrávka v ročníku.

Výsledky štvrtkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Boston - Chicago 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Góly: 39. R. Smith (Marchand, P. Bergeron), 53. Krug (Lucic) - 10. Dahlbeck (B. Smith, Kruger), 19. B. Smith (Carcillo, Kruger), 34. P. Kane (Versteeg)
Zdeno Chára (Boston) odohral 24:11 min, 1 strela, 4 tr. minúty, Marián Hossa (Chicago) odohral 16:57 min, 1 strela

Buffalo - Calgary 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)
Góly: 26. Moulson (Ennis), 35. Foligno (Stafford, Deslauriers), 48. Girgensons (Ennis, Gorges), 53. Moulson (Ennis, Girgensons) - 32. Giordano (Wideman, Hudler), 38. D. Jones (Glencross, Jooris), 44. Monahan (Colborne)

Philadelphia - New Jersey 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Góly: 7. Couturier (Read), 14. Read (Couturier, N. Schultz), 56. Simmonds (Streit, Giroux), 58. Voráček (Giroux, Streit) - 34. Havlát (Gomez, Severson)

Ottawa - Los Angeles 3:5 (0:0, 1:2, 2:3)
Góly: 35. Ryan (Gryba, Cowen), 42. Stone (Legwand), 59. Cowen (Turris) - 22. M. Greene (J. Carter), 30. Justin Williams (Muzzin, Doughty), 43. Kopitar (Doughty, Muzzin), 45. T. Lewis (Toffoli, Muzzin), 60. Pearson (M. Richards, Quick)
Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 17:38 min, 2 strely

Washington - Columbus 2:3 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Góly: 4. Fehr (Carlson, Kuznecov), 50. Brouwer (Niskanen, Alzner) - 16. Foligno (Gibbons, Wisniewski), 51. Connauton (Wisniewski, Atkinson), 65. Foligno (J. Johnson, Johansen)

Tampa Bay - Carolina 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Góly: 47. Kučerov (Stralman, Nabokov), 60. Kučerov (Killorn, M. Carle) - 53. Faulk (Riley Nash, SEKERA)
Andrej Sekera (Carolina) odohral 22:26 min, 2 strely, +1

St. Louis - New York Islanders 6:3 (2:0, 0:2, 4:1)
Góly: 6. Steen (Shattenkirk, Tarasenko), 15. Jackman (Steen, Lapierre), 45. Steen (Oshie, Jackman), 56. Oshie (Berglund, Pietrangelo), 58. P. Stastny (Backes, Oshie), 59. J. Schwartz (Shattenkirk, Lehterä) - 37. Tavares (Okposo), 40. Grabovskij (Nielsen), 59. Okposo (Donovan)
Jaroslav Halák odchytal celý zápas, mal 27 úspešných zákrokov, Ľubomír Višňovský (obaja NYI) odohral 18:51 min, mal 1 strelu, 1 mínusový bod.

Arizona - Nashville 1:5 (1:3, 0:0, 0:2)
Góly: 5. Vermette (Boedker, Yandle) - 7. Fisher (S. Weber, F. Forsberg), 12. Neal (Fisher, Josi), 19. Ellis (Neal, Ribeiro), 43. Järnkrok (G. Bourque, F. Forsberg), 48. O. Jokinen (Wilson, S. Weber)

Colorado - Winnipeg 4:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 24. Duchene (Hejda, Tanguay), 53. Iginla (Tanguay, Duchene), 58. R. O´Reilly (Landeskog, Redmond), rozhodujúci sam. nájazd MacKinnon - 22. Ladd (Scheifele, Frolík), 35. Postma (Scheifele, Lowry), 45. Scheifele (Perreault, Frolík)

San Jose - Minnesota 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Góly: 35. B. Burns (J. Braun, J. Thornton), 42. Pavelski (J. Thornton, Dillon) - 42. Folin