Good Angels prehrali s Jekaterinburgom o 20 bodov

TASR
10.12.2014 20:01

Basketbalistky Good Angels Košice prehrali vo svojom šiestom vystúpení Európskej ligy s ruským šampiónom UMMC Jekaterinburg vysoko 51:71. Na stretnutie v Steel aréne nastúpili bez kapitánky Zuzany Žirkovej, ktorá si na tréningu natiahla zadný stehenný sval.

SITA/Tibor Zmak

Zverenky trénera Maroša Kováčika sa najbližšie predstavia 7. januára na palubovke poľského majstra Wisla Can-Pack Krakov, ktorý trénuje Slovák Štefan Svitek.

A-skupina EL 2014/2015:
Good Angels Košice - UMMC Jekaterinburg (Rus.) 51:71 (21:36)
Zostava a body GA: Phillipsová 12, Krivačevičová 6, Zietarová 5, Kiššová 3, Jonesová 2 (Bálintová 14, Bärová 5, Hruščáková 2, Fikielová 2) - najviac bodov Jekaterinburg: Taurasiová 16, Parkerová 15, Grudová a Torrensová po 12. Rozhodovali: Keith Williams (Ang.), Bert van Slooten (Hol.), Timo Suslov (Est.), TH: 16/9 - 18/13, trojky: 4:4, fauly: 22:18, 3187 divákov.

Jekaterinburg zachytil úvod stretnutia a už po necelej minúte a pol vyhrával po Popovovej koši 8:0. Až potom sa presadili Krivačevičová s Phillipsovou (4:8), no ruský stroj to nezastavilo a v 8. minúte po presnom zásahu Torrensovej vyhrával už o pätnásť bodov  20:5. "Anjelky" do konca úvodnej desaťminútovky korigovali na 12:23. V druhej štvrtine dokonca znížili po Kiššovej šestke v 16. minúte na 18:26, ale Taurasiová dvomi trojkami upravila na 18:32. Polčasový rezultát uzavrela po peknej akcii rovnaká hráčka, tentoraz dvojbodovým zápisom - 21:36.

Na začiatku druhého dejstva sa domácim hráčkam podarilo znížiť manko na súpera (23:36 i 27:39), ale za každým súper kontroval a udržiaval si pätnásťbodové vedenie. V 25. minúte však po Torrensovej dvoch bodoch svietil na ukazovateli skóre stav 27:45. Košičanky napriek kvalite súpera naďalej bojovali a v 29. minúte Zietarová upravila na 35:49.

Po Krivačevičovej a Bálintovej presných zásahoch v 33. minúte už bolo o deväť bodov 42:51 a ožili aj fanúšikovia v Steel aréne. Ešte v tej istej minúte Taurasiová trojkou a po nej o niekoľko sekúnd neskôr Nolanová zaznamenali dovedna päť bodov (42:56) a ruský majster napokon dokráčal za pohodlným víťazstvom 71:51.