MVK: Smer zostáva hegemónom, mimo parlamentu liberáli aj Frešovci

MVK: Smer zostáva hegemónom, mimo parlamentu liberáli aj Frešovci
Zdroj foto: SITA
Ak by sa parlamentné voľby konali v novembri, ich víťazom by sa s podporou 38,8 percenta stala strana Smer-SD. Druhou najsilnejšou stranou by bolo KDH s 12,2 percenta. Vyplýva to z prieskumu agentúry MVK.

Agentúra ho uskutočnila v dňoch 1. až 7. novembra na vzorke 1125 respondentov. Išlo o omnibusový výskum realizovaný kvótnym výberom a technikou face-to-face interview cez anketársku sieť.

V parlamente by sedeli aj predstavitelia ďalších troch politických strán. Sieť by volilo 11,9 percenta, OĽaNO 6,9 percenta a Most-Híd 6,2 percenta opýtaných.


Ak by voľby dopadli v súlade s preferenciami zistenými v tomto prieskume, strana Smer–SD by v parlamente získala 77 mandátov, KDH a Sieť by mali po 24 kresiel, potenciálni voliči OĽaNO by do parlamentu vyslali 13 zástupcov a 12 poslancov by v parlamente mala strana Most-Híd.


Päťpercentnú hranicu potrebnú na vstup do parlamentu by nedosiali strany SMK so 4,5 percenta, SNS s 3,9 percenta, SDKÚ-DS s 3,9 percenta, SaS s 3,7 percenta, NOVA s 3,1 percenta. Za iné subjekty sa vyslovilo 4,9 percenta opýtaných.


Respondenti odpovedali na otázku: Ak by sa predčasné voľby do Národnej rady SR konali už dnes, ktorej strane by ste odovzdali svoj hlas? Na voľbách by sa určite nezúčastnilo 6,7 percenta opýtaných a ďalších 23 percent nevedelo, či by sa na voľbách zúčastnilo, respektíve koho by v nich podporili.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá