Najzaujímavejšie fotografie týždňa

Najzaujímavejšie fotografie týždňa
Zdroj foto: SITA/AP
Pozrite sa na náš pravidelný výber najzaujímavejších agentúrnych fotografií týždňa.

1. Český prezident Miloš Zeman sa počas prejavu pri príležitosti Nežnej revolúcie poriadne zapotil. Z davu naňho pre jeho proputinovskú rétoriku lietali vajíčka. (AP Photo/Petr David Josek)

2. Jeruzalem, 18. november. Do jednej zo synagóg vtrhli dvaja útočníci so streľnými zbraňami a sekerami. Zanechali za sebou krvavú spúšť. (AP Photo/Kobi Gideon, GPO )

3. Španielska fascinácia býkmi neustáva. Na obrázku je muž, ktorý uteká pred týmto zvieraťom počas festivalu Toro de Jubilo v meste Medinaceli. (AP Photo/Andres Kudacki)

4. V Spojených štátoch už zima naplno udrela. Mínusové teploty ohlásili všetky štáty, snehová pokrývka niekde merala desiatky centimetrov. Obrázok je z okolia mesta Brownville, štát New York. (AP Photo/The Watertown Daily Times, Justin Sorensen)

5. Monako oslavovalo deň štátnosti. "Fete Nationale" si obyvatelia malého štátu pripomínajú od roku 1857. (AP Photo/Lionel Cironneau)

6. Životné prostredie v juhoamerickom Peru ničí aj ilegálna ťažba drahých kovov. Obrázok ukazuje vyklčované plochy, banícku osadu a úbohé zbytky pôvodnej prírody. V krajine sa pritom o niekoľko týždňov začne konferencia o globálnej klíme. (AP Photo/Rodrigo Abd

7. Portugalské hlavné mesto Lisabon sa nachádza v hornatom teréne. Dopravu pre miestnych a turistov pomáhajú zabezpečovať aj lanovky. (AP Photo/Francisco Seco)

8. Kozy si na cintoríne v meste Caykala pochutnávajú na zeleni zo stromov. Hneď za hranicou sa nachádza mesto Kobani, kde trvajú kruté boje Kurdov s Islamským štátom. (AP Photo/Vadim Ghirda)

9. Ukrajina si pripomína rok od začiatku protestov na kyjevskom Majdane. Fotografi mohli počas revolučných udalostí urobiť úžasné snímky, neustále im však hrozilo nebezpečenstvo.  (AP Photo/Sergei Grits)

10. Sonda Rosetta letela ku kométe Čurjumov-Gerasimenko desať rokov, jej modul bol však na povrchu aktívny len dva dni. Podľa mnohých to aj tak stálo za to. Na obrázku je kométa, odfotografovaná z orbity vo výške 42 kilometrov. (AP Photo/ESA)

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá