Zo Slovákov bodoval Meszároš, lige dominuje Montreal

SITA nhl.com
16.11.2014 08:44

Z pätice slovenských hokejistov, ktorí sa predstavili v sobotňajších dvanástich zápasoch NHL, bodoval iba Andrej Meszároš z Buffala.

Rodák z Považskej Bystrice sa tešil z výhry Sabres 6:2 nad Torontom a prihrával aj na víťazný gól z hokejiky Drewa Stafforda. Buffalo dosiahlo prvú domácu výhru v riadnom hracom čase v sezóne a ukončilo sériu piatich prehier. Meszároš odohral 19 minút a mal aj dva plusové body. V drese Toronta dostal šancu na vyše 13 minút Richard Pánik, ktorý raz ohrozil bránku domácich.

Hráči Bostonu sa oklepali po dvoch debakloch v Kanade s Torontom a Montrealom a zvíťazili nad tímom Caroliny na domácom ľade 2:1. Skóre duelu otvoril po ôsmich minútach úvodnej tretiny Čech Jiří Tlustý, domáci odpovedali o sedem minút presným zásahom Setha Griffitha. Víťazný gól strelil v 20. min Patrice Bergeron, v druhej a ani tretej tretine diváci v Bostone gól nevideli. Andrej Sekera v drese Hurricanes nebodoval a bol najvyťažovanejším hráčom duelu (24:14).

Hráči Los Angeles vrátili Anaheimu prehru zo stredy a kalifornského súpera doma zdolali 3:2, keď o osude duelu rozhodol v predĺžení Jarret Stoll. Kings sa strelecky presadili v Staples Centre vždy v čase, keď nebol na ľade plný počet korčuliarov. Tyler Toffoli skóroval v oslabení, Anže Kopitar a Stoll v presilovke. Marián Gáborík odohral takmer 20 minút a pripísal si jeden mínusový bod. Oba tímy sa vyznačujú agresívnou fyzickou hrou, v ich dvoch vzájomných zápasoch si hráči rozdali 162 bodyčekov.

V bránke New Yorku Islanders dostal namiesto Jaroslava Haláka prednosť Chad Johnson a ostrovania prehrali s Tampou Bay 2:5. V drese Islanders odohral Ľubomír Višňovský 19 minút a mal jeden mínusový bod.

Minnesota vyhrala na ľade Dallasu 2:1. Domáci viedli gólom Antoina Roussela, v drese Minnesoty sa v rozpätí 36. a 41. min gólovo presadili Fíni Erik Haula a Mikael Granlund. Wild vyhrali v Dallase len druhý duel od marca 2003, v predchádzajúcich dvadsiatich dueloch mali na ľade American Airlines Centra bilanciu 1-14-5.

Pittsburgh vrátil New Yorku Rangers prehru z utorka a doma zdolal súpera 3:2 po samostatných nájazdoch. Bodku za zápasom urobil vo štvrtej sérii Brandon Sutter. Vo veľkom štýle sa vrátil do bránky Columbusu po zranení Sergej Bobrovskij, v zápase proti San Jose (2:1) oslávil 100. víťazstvo kariéry. Potreboval naň 36 úspešných zákrokov. Tréner Nashvillu Peter Laviolette sa tešil zo 400. výhry v kariére v NHL, jeho Predators si poradili s Winnipegom 2:1.

Desiatu výhru z posledných jedenástich zápasoch zaznamenali hráči St. Louis, ktorí si poradili s Washingtonom 4:1. Pozíciu momentálne najlepšieho tímu ligy potvrdil Montreal, ktorý zdolal Philadelphiu 6:3 a vyhral piaty duel v rade. Jubilejný 800. bod kariéry dosiahol Sergej Gončar, tréner Canadiens Michel Therrien sa zasa tešil z 300. víťazstva. Montreal v osemnástich zápasoch získal 27 bodov. Darí sa aj Calgary, ktoré vyhralo šiestykrát z posledných ôsmich pokusov. V sobotu zdolali Flames v kanadskom súboji Ottawu 4:2.

Výsledky sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Boston - Carolina 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Góly: 15. Griffith, 20. P. Bergeron (Marchand, Seidenberg) - 8. Tlustý (Faulk, E. Staal)
Andrej Sekera (Carolina) odohral 24:14 min, 0+0, 2 strely

Dallas - Minnesota 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 26. Roussel (Fiddler, Hemský) - 36. Haula (R. Carter), 41. Mikael Granlund (Coyle)

Pittsburgh - New York Rangers 3:2 po sam. nájazdoch (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 15. Comeau (Hörnqvist, Malkin), 29. Malkin (Spaling), rozhodujúci sam. nájazd B. Sutter - 15. Stempniak (Girardi, Hagelin), 17. St. Louis (Brassard, Rick Nash)

St. Louis - Washington 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Góly: 10. Lehterä (J. Schwartz, Shattenkirk), 33. J. Schwartz (Shattenkirk, Gunnarsson), 41. Backes (Berglund), 57. Berglund (Oshie, Backes) - 27. J. Ward (M. Green, N. Schmidt)

New Jersey - Colorado 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Góly: 3. Havlát (Ryder, Eliáš), 49. Gelinas (Eliáš) - 9. J. Mitchell (Landeskog, Iginla), 53. E. Johnson, 58. Duchene (Barrie, Tanguay)

Calgary - Ottawa 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Góly: 29. Byron (Bärtschi, Jooris), 43. Markus Granlund (Bouma), 46. Jooris (Glencross, Giordano), 53. Bouma (Markus Granlund) - 13. C. MacArthur (E. Karlsson, Turris), 48. Ryan (M. Michálek, Gryba)

Los Angeles - Anaheim 3:2 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
Góly: 37. Toffoli (Stoll), 50. Kopitar (Doughty, Muzzin), 63. Stoll (Justin Williams, Muzzin) - 29. Etem (Maroon, Getzlaf), 39. Kesler (B. Allen, Vatanen)
Marián Gáborík (LA) odohral 19:24 min, 0+0, 5 striel, -1

Buffalo - Toronto 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)
Góly: 16. Ennis (Stafford, Moulson), 19. Girgensons (Flynn, Strachan), 28. Stafford (Deslauriers, MESZÁROŠ), 39. Moulson (Ennis, M. Weber), 42. Myers (Moulson, Ennis), 45. Girgensons (McCormick) - 39. Clarkson (Franson, Kadri), 40. Kessel (Van Riemsdyk, Rielly)
Andrej Meszároš (Buffalo) odohral 19:09 min, 0+1, +2, Richard Pánik (Toronto) odohral 13:14 min, 0+0, 1 strela

Nashville - Winnipeg 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Góly: 36. Neal (Ribeiro), 58. C. Smith (Jarnkrok) - 27. Wheeler (E. Kane)

Tampa Bay - New York Islanders 5:2 (3:2, 1:0, 1:0)
Góly: 9. Callahan (Garrison, V. Filppula), 14. V. Filppula (Stamkos, Garrison), 16. Paquette (Namestnikov, Killorn), 22. T. Johnson (Palát, Kučerov), 56. Gudas (Callahan) - 8. B. Nelson (Tavares, Okposo), 12. Bailey (Boychuk, Leddy)
Ľubomír Višňovský (NY Islanders) odohral 19:04 min, 0+0, -1

Columbus - San Jose 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 15. Savard (Cracknell, Anisimov), 37. Atkinson (J. Johnson, Jenner) - 40. Pavelski (J. Thornton, T. Hertl)

Montreal - Philadelphia 6:3 (2:0, 1:2, 3:1)
Góly: 7. Parenteau (Pacioretty, A. Markov), 9. Desharnais (Pacioretty, A. Markov), 27. Subban (Galchenyuk, Plekanec), 42. Parenteau (Gončar, Desharnais), 54. Weise (Galchenyuk, Gončar), 58. Weise (Plekanec, Galchenyuk) - 33. B. Schenn (Voráček, Grossmann), 39. B. Schenn (Giroux, Voráček), 46. Read (Colaiacovo, Couturier)